National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Family Pairs

Area 1: Bedfordshire/Buckinghamshire/Hertfordshire/Middlesex

Preliminary Round
Play by 16th May 2017
Round 1
Play by 30th May 2017
Round 2
Play by 13th Jun 2017
Round 3
Play by 27th Jun 2017
Round 4
Play by 11th Jul 2017
Round 5
Play by 25th Jul 2017

Kevin Tiff
(Luton Town)

BYE

Kevin Tiff
(Luton Town)

WO Richard Fensome

Richard Fensome
(Meltis 96)

Richard Fensome
(Meltis 96)

27 - 5

James Kirk
(Stony Stratford)

Richard Fensome
(Meltis 96)

26 - 13

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

Richard Fensome
(Meltis 96)

8 - 30

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

19 - 18

Tom Muir
(Harpenden)

Richard Fensome
(Meltis 96)

BYE

James Kirk
(Stony Stratford)

BYE

James Kirk
(Stony Stratford)

20 - 12

David Tysoe
(Wolverton Town)

David Tysoe
(Wolverton Town)

BYE

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

BYE

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

26 - 13

John Kemp
(Stony Stratford)

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

21 - 11

Alex Squires
(Bletchley Town)

John Kemp
(Stony Stratford)

BYE

Alex Squires
(Bletchley Town)

BYE

Alex Squires
(Bletchley Town)

22 - 11

Christine Axelson
(Bradwell)

Christine Axelson
(Bradwell)

BYE

Rhys Lee
(Bletchley Town)

BYE

Rhys Lee
(Bletchley Town)

23 - 14

Nathan Nimmo
(Wolverton Park)

Rhys Lee
(Bletchley Town)

22 - 13

Roger Crick
(Hazells)

Rhys Lee
(Bletchley Town)

9 - 19

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

Nathan Nimmo
(Wolverton Park)

BYE

Donna Brookes
(Bletchley Town)

BYE

Donna Brookes
(Bletchley Town)

20 - 21

Roger Crick
(Hazells)

Roger Crick
(Hazells)

BYE

Paul Seymour
(Waddesdon)

BYE

Paul Seymour
(Waddesdon)

3 - 16

Courtney Harvey
(Chesham)

Courtney Harvey
(Chesham)

15 - 27

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

Courtney Harvey
(Chesham)

BYE

John Whitehead
(Wexham)

26 - 12

Duncan Gauld
(Gerrards Cross)

John Whitehead
(Wexham)

9 - 23

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

James Efde
(Iver Heath)

18 - 19

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

Derek Grose
(Ware)

BYE

Derek Grose
(Ware)

WO David Martin

David Martin
(Garston)

David Martin
(Garston)

21 - 17

Martin Coles
(Garston)

David Martin
(Garston)

12 - 17

Joshua Briden
(Bovingdon)

Joshua Briden
(Bovingdon)

15 - 23

Tom Muir
(Harpenden)

David Martin
(Garston)

BYE

Jason Horwood
(Mill End)

7 - 16

Steve Kilford
(Royston)

Steve Kilford
(Royston)

17 - 21

Martin Coles
(Garston)

Martin Coles
(Garston)

25 - 21

Scott Lepley
(Bishops Stortford)

Ian Mackinnon
(Holwell)

BYE

Ian Mackinnon
(Holwell)

WO Joshua Briden

Joshua Briden
(Bovingdon)

Joshua Briden
(Bovingdon)

22 - 14

Jamie Claydon
(Baldock Town)

Joshua Briden
(Bovingdon)

BYE

Paul Andrews
(Baldock Town)

BYE

Paul Andrews
(Baldock Town)

19 - 20

Jamie Claydon
(Baldock Town)

Jamie Claydon
(Baldock Town)

BYE

Phil Bunting
(Potten End)

BYE

Phil Bunting
(Potten End)

19 - 18

Becky Maynard
(Welwyn Garden City)

Phil Bunting
(Potten End)

17 - 18

Tom Muir
(Harpenden)

Tom Muir
(Harpenden)

18 - 17

Glen Adams
(Hendon)

Becky Maynard
(Welwyn Garden City)

BYE

Tom Muir
(Harpenden)

BYE

Tom Muir
(Harpenden)

23 - 8

Terry Saunders
(St Ippolytts)

Terry Saunders
(St Ippolytts)

BYE

Robert Hackwell
(Ashford)

11 - 19

Ashley Tanner
(Ashford)

Ashley Tanner
(Ashford)

13 - 22

Glen Adams
(Hendon)

Glen Adams
(Hendon)

WO Glen Adams

Ray Fortune
(Poplar)

Glen Adams
(Hendon)

WO Glen Adams

Barry Burgess
(Brentham)

Alan Harman
(Bounds Green)

WO Alan Harman

Ray Young
(Bounds Green)

Alan Harman
(Bounds Green)

WO Ray Fortune

Ray Fortune
(Poplar)

Ray Fortune
(Poplar)

BYE