National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Family Pairs

Area 2: Berkshire/Dorset/Hampshire/Isle of Wight/Wiltshire

Preliminary Round
Play by 16th May 2017
Round 1
Play by 30th May 2017
Round 2
Play by 13th Jun 2017
Round 3
Play by 27th Jun 2017
Round 4
Play by 11th Jul 2017
Round 5
Play by 25th Jul 2017

Iain Winskill
(Shrivenham)

16 - 22

Mark Hancock
(Tilehurst)

Mark Hancock
(Tilehurst)

26 - 16

Andy Knapper
(Tilehurst)

Mark Hancock
(Tilehurst)

17 - 25

Garry Cooper
(Three Mile Cross)

Garry Cooper
(Three Mile Cross)

14 - 23

David Brown
(Milton Park)

David Brown
(Milton Park)

14 - 20

David Biggs
(Milton Park)

David Biggs
(Milton Park)

18 - 22

Graham Hatherall
(Westlecot)

Bernard Byles
(Reading)

WO Andy Knapper

Andy Knapper
(Tilehurst)

Stephen Hall
(Caversham)

WO Garry Cooper

Garry Cooper
(Three Mile Cross)

Garry Cooper
(Three Mile Cross)

WO Garry Cooper

Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket)

Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket)

20 - 17

Derek Cooper
(Sunningdale)

Florence Ward
(Alton Social)

BYE

Florence Ward
(Alton Social)

WO Carl Taylor

Carl Taylor
(Cove)

Carl Taylor
(Cove)

19 - 20

David Brown
(Milton Park)

Carl Taylor
(Cove)

BYE

Beryl Collier
(Four Marks)

15 - 25

Jim Marsland
(Cove)

Jim Marsland
(Cove)

WO David Brown

David Brown
(Milton Park)

David Brown
(Milton Park)

BYE

David Biggs
(Milton Park)

BYE

David Biggs
(Milton Park)

WO David Biggs

Carla Woolvin
(Milton Park Ladies)

David Biggs
(Milton Park)

20 - 15

Liam Strickland
(Hyde Abbey)

David Biggs
(Milton Park)

20 - 14

P D Ward
(Sports Centre, Southampton)

Carla Woolvin
(Milton Park Ladies)

BYE

Liam Strickland
(Hyde Abbey)

BYE

Liam Strickland
(Hyde Abbey)

20 - 18

Alan Forrest
(Fleming Park)

Alan Forrest
(Fleming Park)

BYE

P D Ward
(Sports Centre, Southampton)

BYE

P D Ward
(Sports Centre, Southampton)

26 - 17

Andy Poole
(Fleming Park)

P D Ward
(Sports Centre, Southampton)

24 - 16

Joanna Mohindra
(Sports Centre, Southampton)

Andy Poole
(Fleming Park)

BYE

Joanna Mohindra
(Sports Centre, Southampton)

BYE

Joanna Mohindra
(Sports Centre, Southampton)

20 - 19

Sharon Varndell
(Ringwood)

Sharon Varndell
(Ringwood)

BYE

Tom Pittuck
(Swindon Town Gardens)

22 - 7

Alan Gough
(Stratton Churchway)

Tom Pittuck
(Swindon Town Gardens)

18 - 14

Neil Smith
(Royal Wootton Bassett)

Tom Pittuck
(Swindon Town Gardens)

16 - 21

Kyle Anderson
(Royal Wootton Bassett)

Kyle Anderson
(Royal Wootton Bassett)

WO Graham Hatherall

Graham Hatherall
(Westlecot)

Graham Hatherall
(Westlecot)

18 - 17

Graham Shadwell
(Spencer Moulton)

Neil Smith
(Royal Wootton Bassett)

26 - 21

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

Jim Ennis
(Purton)

23 - 20

Ryan Sawyer
(Rodbourne Cheney)

Jim Ennis
(Purton)

15 - 17

Kyle Anderson
(Royal Wootton Bassett)

Kyle Anderson
(Royal Wootton Bassett)

BYE

Neil Twine
(Royal Wootton Bassett)

9 - 32

Mike Jackson
(Westlecot)

Mike Jackson
(Westlecot)

9 - 21

Graham Hatherall
(Westlecot)

Graham Hatherall
(Westlecot)

30 - 6

Matthew Edwards
(Spencer Melksham)

Graham Hatherall
(Westlecot)

BYE

Justin Davis
(Holt.)

BYE

Justin Davis
(Holt.)

WO Matthew Edwards

Matthew Edwards
(Spencer Melksham)

Matthew Edwards
(Spencer Melksham)

BYE

Thomas Newman
(Avon)

BYE

Thomas Newman
(Avon)

11 - 22

Graham Shadwell
(Spencer Moulton)

Graham Shadwell
(Spencer Moulton)

17 - 12

Adrian Bolwell
(Holt.)

Graham Shadwell
(Spencer Moulton)

WO Graham Shadwell

Stuart Reed
(Wellworthy)

Colin Easton
(Avon)

WO Graham Shadwell

Graham Shadwell
(Spencer Moulton)

Adrian Bolwell
(Holt.)

BYE

Adrian Bolwell
(Holt.)

18 - 15

Christopher Poole
(Holt.)

Christopher Poole
(Holt.)

WO Christopher Poole

Marcia Hartley
(Avon)

Christopher Moore
(Holt.)

BYE

Christopher Moore
(Holt.)

21 - 16

James Vincent
(Alderbury)

Christopher Moore
(Holt.)

14 - 26

Stuart Reed
(Wellworthy)

James Vincent
(Alderbury)

BYE

Stuart Reed
(Wellworthy)

BYE

Stuart Reed
(Wellworthy)

24 - 18

Daniel Tomberry
(Poole Park)

Steve Thomson
(Branksome Park)

23 - 24

Daniel Tomberry
(Poole Park)