National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Family Pairs

Area 3: Cambridgeshire/Northamptonshire/Huntingdonshire/Norfolk/Suffolk

Preliminary Round
Play by 16th May 2017
Round 1
Play by 30th May 2017
Round 2
Play by 13th Jun 2017
Round 3
Play by 27th Jun 2017
Round 4
Play by 11th Jul 2017
Round 5
Play by 25th Jul 2017

Damian Wright
(Earls Barton)

6 - 21

Mark Turner
(Kettering Midland Band)

Mark Turner
(Kettering Midland Band)

7 - 21

Martin Cinato
(Kettering Midland Band)

Martin Cinato
(Kettering Midland Band)

19 - 14

Rebecca Wigfield
(Desborough Town)

Martin Cinato
(Kettering Midland Band)

21 - 11

Iain Walker
(Northampton West End)

Martin Cinato
(Kettering Midland Band)

15 - 27

Jamie Walker
(Northampton West End)

Jamie Walker
(Northampton West End)

26 - 18

James Segolo
(Norfolk)

Martin Cinato
(Kettering Midland Band)

25 - 13

Steven Norman
(Higham Ferrers)

Rebecca Wigfield
(Desborough Town)

23 - 13

Neil Gould
(Earls Barton)

Rebecca Wigfield
(Desborough Town)

21 - 17

Keith Height
(Thrapston)

Keith Height
(Thrapston)

19 - 10

David Love
(Wellingborough)

Duncan Marriott
(Northampton West End)

BYE

Duncan Marriott
(Northampton West End)

26 - 21

Billie Swift
(Abbey Park Ladies)

Duncan Marriott
(Northampton West End)

20 - 21

Iain Walker
(Northampton West End)

Billie Swift
(Abbey Park Ladies)

BYE

Jonathan Brown
(Abington)

21 - 14

Mark Dickens
(St Crispin)

Jonathan Brown
(Abington)

16 - 26

Iain Walker
(Northampton West End)

Iain Walker
(Northampton West End)

BYE

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

20 - 10

Jill Welch
(Heyford)

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

9 - 17

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

5 - 17

Jamie Walker
(Northampton West End)

Jamie Walker
(Northampton West End)

26 - 16

Jamie Barker
(St Neots)

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

19 - 12

Dominic Graham
(Northampton Express)

Tom Wellburn
(Northampton Express)

20 - 26

Robert White
(Northampton Express)

Robert White
(Northampton Express)

17 - 18

Jamie Walker
(Northampton West End)

Richard Lemon
(Northampton Express)

11 - 26

Jamie Walker
(Northampton West End)

Nick Brett
(Warboys)

WO Nick Brett

Stuart Popple
(Parkway)

Nick Brett
(Warboys)

19 - 16

Robert Elmore
(Warboys)

Nick Brett
(Warboys)

14 - 20

Jamie Barker
(St Neots)

Sophie Purell
(Holywell Cum Needingworth)

10 - 29

Robert Elmore
(Warboys)

Steven Jacobs
(Sawston)

17 - 22

Jamie Barker
(St Neots)

Jamie Barker
(St Neots)

22 - 18

Amber Coteman
(Abbey)

Martin Pankhurst
(Cambridge & County)

11 - 23

Amber Coteman
(Abbey)

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

14 - 26

Rebecca Moorbey
(St Neots)

Rebecca Moorbey
(St Neots)

18 - 23

Nigel Russell
(Abbey)

Nigel Russell
(Abbey)

WO Nicole Moseley

Nicole Moseley
(Downham Market)

Nicole Moseley
(Downham Market)

7 - 26

James Segolo
(Norfolk)

James Segolo
(Norfolk)

19 - 15

Chris Willgress
(Norfolk)

Nigel Russell
(Abbey)

17 - 13

Susan Alexander
(Littleport)

Nicole Moseley
(Downham Market)

26 - 19

Jack Larter
(County Arts)

Nicole Moseley
(Downham Market)

21 - 16

Micheal Gooch
(Mundford Village)

Gavin Cater
(Downham Market)

8 - 26

Micheal Gooch
(Mundford Village)

Vernon Hudson
(Wootton Park)

BYE

Vernon Hudson
(Wootton Park)

WO Colin Gathercole

Colin Gathercole
(Downham Market)

Colin Gathercole
(Downham Market)

19 - 20

James Segolo
(Norfolk)

Colin Gathercole
(Downham Market)

19 - 14

Ann Chambers
(Swaffham Town)

James Segolo
(Norfolk)

23 - 9

Tony Seabourne
(Freethorpe)

James Segolo
(Norfolk)

WO James Segolo

Andrew Brooks
(Upwell)

Andrew Brooks
(Upwell)

BYE

Chris Willgress
(Norfolk)

31 - 2

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

Chris Willgress
(Norfolk)

WO Chris Willgress

Andrew Syder
(Thorpe Recreation)

Chris Willgress
(Norfolk)

33 - 2

Geoffrey Ramsbottom
(Lowestoft Railway)

Chris Willgress
(Norfolk)

21 - 9

Graham Rowland
(Cornard)

Andrew Syder
(Thorpe Recreation)

BYE

Geoffrey Ramsbottom
(Lowestoft Railway)

20 - 15

Shaun Snowden
(Thurlton)

Geoffrey Ramsbottom
(Lowestoft Railway)

26 - 12

Shaun Cook
(Thurlton)

Craig Parfitt
(Thurlton)

4 - 26

Shaun Cook
(Thurlton)

Graham Rowland
(Cornard)

BYE

Graham Rowland
(Cornard)

25 - 18

Carl Johnson
(Borough Of Eye)

Graham Rowland
(Cornard)

23 - 18

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Tracey Johnson
(Framlingham Castle)

18 - 21

Carl Johnson
(Borough Of Eye)

Joanne Rowe
(Framlingham Castle)

14 - 13

Kelly Ling
(Borough Of Eye)

Joanne Rowe
(Framlingham Castle)

19 - 26

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

21 - 6

Mark Addison
(Felixstowe & Suffolk)