National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Family Pairs

Area 5: Cumbria/Derby/Durham/Lancs/Lincs/Notts/Yorks

Preliminary Round
Play by 16th May 2017
Round 1
Play by 30th May 2017
Round 2
Play by 13th Jun 2017
Round 3
Play by 27th Jun 2017
Round 4
Play by 11th Jul 2017
Round 5
Play by 25th Jul 2017

Philip Harvey
(Gosforth)

22 - 9

Jim Askwith
(Walker)

Philip Harvey
(Gosforth)

18 - 17

Stephen Miller
(Gosforth)

Philip Harvey
(Gosforth)

13 - 21

Chris Yeomans
(Gosforth)

Chris Yeomans
(Gosforth)

WO Stuart Irwin

Stuart Irwin
(Aspatria)

Stuart Irwin
(Aspatria)

23 - 8

Vincent O'Neill
(Middlesbrough)

Stuart Irwin
(Aspatria)

17 - 18

David Lockhart
(Heaton Hall)

Stephen Miller
(Gosforth)

BYE

George Richardson
(New Deleval and Newsham)

17 - 19

Chris Yeomans
(Gosforth)

Chris Yeomans
(Gosforth)

23 - 13

Michael Bennett
(Gosforth)

Terence Carson
(Benfield)

8 - 30

Michael Bennett
(Gosforth)

Aaron Robson
(New Deleval and Newsham)

WO Graeme Donkin

Graeme Donkin
(Rothbury)

Graeme Donkin
(Rothbury)

12 - 23

Stuart Irwin
(Aspatria)

Stuart Irwin
(Aspatria)

21 - 15

Eddie Orchard
(Whitehaven)

Stuart Irwin
(Aspatria)

22 - 3

Joyce Westmorland
(Dalston)

Eddie Orchard
(Whitehaven)

19 - 18

Kenneth Lawson
(Workington)

Eddie Orchard
(Whitehaven)

21 - 11

Lewis Baxter
(Wigton)

David Lee
(Carlisle Subscription)

12 - 26

Lewis Baxter
(Wigton)

Alan Prince
(Whitehaven)

23 - 14

Stuart Bowman
(Aspatria)

Alan Prince
(Whitehaven)

21 - 18

Paul Coulthard
(Wigton Park)

Alan Prince
(Whitehaven)

16 - 18

Joshua Halcrow
(Silksworth)

Joshua Halcrow
(Silksworth)

21 - 22

Vincent O'Neill
(Middlesbrough)

Paul Coulthard
(Wigton Park)

WO Paul Coulthard

David Balfour
(Appleby)

Jane Pattison
(Darlington North Park Ladies)

7 - 31

Garry Wallace
(Barnes West End)

Garry Wallace
(Barnes West End)

13 - 20

Joshua Halcrow
(Silksworth)

Joshua Halcrow
(Silksworth)

31 - 9

Scott Morland
(Darlington South Park)

Paul Baker
(Silksworth)

22 - 16

Bob Watcham
(Smiths Dock)

Paul Baker
(Silksworth)

26 - 19

Ian Dickinson
(Cochranes Sports & Social Club)

Paul Baker
(Silksworth)

19 - 21

Vincent O'Neill
(Middlesbrough)

Anthony Margerrison
(Northallerton)

2 - 23

Ian Dickinson
(Cochranes Sports & Social Club)

Vincent O'Neill
(Middlesbrough)

23 - 13

Richard Stoakes
(Fenner)

Vincent O'Neill
(Middlesbrough)

21 - 20

Tim Winter
(West Park (Ypi))

Tim Winter
(West Park (Ypi))

26 - 13

Ian Bratton
(Springhead Park)

John Yates
(Heaton Hall)

13 - 22

David Lockhart
(Heaton Hall)

David Lockhart
(Heaton Hall)

15 - 13

Shayne Rimmer
(Southport)

David Lockhart
(Heaton Hall)

26 - 10

Scott Walton
(Nafferton)

David Lockhart
(Heaton Hall)

26 - 12

Dean Slack
(Fishlake)

David Lockhart
(Heaton Hall)

19 - 18

David Newsome
(North Duffield)

Henry Booth
(Bolton)

13 - 21

Shayne Rimmer
(Southport)

Christopher Kelly
(Nafferton)

BYE

Christopher Kelly
(Nafferton)

13 - 21

Scott Walton
(Nafferton)

Scott Walton
(Nafferton)

19 - 12

Alwyn Baron
(Driffield Recreation)

Phillip Margerrison
(Nafferton)

18 - 30

Stephen Dilks
(Nafferton)

Stephen Dilks
(Nafferton)

9 - 23

Andy Humphreys
(York Railway Institute Amateur)

Andy Humphreys
(York Railway Institute Amateur)

17 - 20

Dean Slack
(Fishlake)

Jamie O'Gorman
(Fishlake)

15 - 33

Andy Humphreys
(York Railway Institute Amateur)

Dean Slack
(Fishlake)

BYE

Dean Slack
(Fishlake)

21 - 16

Stuart Smith
(Holgate W.M.C)

Stuart Smith
(Holgate W.M.C)

29 - 13

Paul Barker
(Fishlake)

Carol Barker
(Fishlake)

14 - 38

David Newsome
(North Duffield)

David Newsome
(North Duffield)

23 - 15

Alan Dent
(Cleethorpes)

David Newsome
(North Duffield)

25 - 11

Amy Gowshall
(Cleethorpes)

David Newsome
(North Duffield)

21 - 9

Sean Sloan
(Arnold Park)

Alan Dent
(Cleethorpes)

WO Alan Dent

Andrew Cave
(Waltham Park)

Amy Gowshall
(Cleethorpes)

BYE

Amy Gowshall
(Cleethorpes)

20 - 16

Ashley Caress
(Sleaford Town)

Ashley Caress
(Sleaford Town)

BYE

Andy Dunham
(Carters Park Holbeach)

WO Andy Dunham

David Gedney
(Spalding Town)

Andy Dunham
(Carters Park Holbeach)

21 - 23

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

17 - 18

Sean Sloan
(Arnold Park)

Jonathan West
(Boston B.C)

18 - 27

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Sean Sloan
(Arnold Park)

WO Sean Sloan

Michael Chapman
(Langwith Junction)

Sean Sloan
(Arnold Park)

WO Sean Sloan

Alan Scally
(East Leake)

Alan Scally
(East Leake)

BYE