National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Family Pairs

Area 6: Essex/Kent

Preliminary Round
Play by 16th May 2017
Round 1
Play by 30th May 2017
Round 2
Play by 13th Jun 2017
Round 3
Play by 27th Jun 2017
Round 4
Play by 11th Jul 2017
Round 5
Play by 25th Jul 2017

Nigel Holt
(Mersea Island)

BYE

Nigel Holt
(Mersea Island)

13 - 16

Sam Roberts
(Colchester West End)

Sam Roberts
(Colchester West End)

26 - 23

Jasmine Wilson
(Radwinter)

Sam Roberts
(Colchester West End)

13 - 25

Lee Chaplin
(Romford)

Lee Chaplin
(Romford)

WO Lee Chaplin

Stuart Muir
(Drums)

Lee Chaplin
(Romford)

21 - 20

Ken Weyand
(St. Lawrence)

Trevor Gosling
(Arclight)

20 - 22

Sam Roberts
(Colchester West End)

Jasmine Wilson
(Radwinter)

21 - 8

Paul Mann
(Silver End)

Jasmine Wilson
(Radwinter)

23 - 22

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

BYE

Conway Fleming
(Kings Chase)

18 - 22

Lee Chaplin
(Romford)

Lee Chaplin
(Romford)

27 - 15

Cheyenne Blackmore
(Rainham)

Lee Chaplin
(Romford)

19 - 18

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Rebecca Smith
(Clock House (Upminister))

18 - 21

Cheyenne Blackmore
(Rainham)

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

19 - 18

Paul Woodford
(Wanstead Central)

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

23 - 21

Leonard Welton
(Wanstead Central)

Leonard Welton
(Wanstead Central)

BYE

Adam Miller
(Southend-On-Sea)

20 - 18

Gary Telling
(Bournemouth Park)

Adam Miller
(Southend-On-Sea)

15 - 26

James Fuge
(Essex County)

James Fuge
(Essex County)

13 - 24

Edwin Smith
(Harlow)

Edwin Smith
(Harlow)

10 - 21

Stuart Muir
(Drums)

James Fuge
(Essex County)

21 - 17

Delyse Kehoe
(South Benfleet & Canvey)

Edwin Smith
(Harlow)

BYE

Edwin Smith
(Harlow)

19 - 6

David Patterson
(Drums)

David Patterson
(Drums)

BYE

Patricia Muir
(Drums)

BYE

Patricia Muir
(Drums)

WO Elaine Score

Elaine Score
(The Springhouse)

Elaine Score
(The Springhouse)

20 - 21

Stuart Muir
(Drums)

Elaine Score
(The Springhouse)

BYE

Stuart Muir
(Drums)

BYE

Stuart Muir
(Drums)

23 - 11

Peter Madgewick
(Drums)

Peter Madgewick
(Drums)

BYE

Thomas Outram-Haskins
(Bromley)

26 - 12

David Singer
(Francis Drake)

Thomas Outram-Haskins
(Bromley)

22 - 19

David Sanford
(Met Police)

Thomas Outram-Haskins
(Bromley)

15 - 16

Amy Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

Amy Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

14 - 28

Lewis King
(Milton Regis)

Lewis King
(Milton Regis)

5 - 21

Ken Weyand
(St. Lawrence)

David Sanford
(Met Police)

22 - 5

Amy Cheeseman
(Bromley)

Stewart Knight
(Townsend Hook)

WO Stewart Knight

Clive Burnham
(Gravesend)

Stewart Knight
(Townsend Hook)

5 - 27

Amy Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

Amy Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

BYE

John Wells
(Headcorn)

23 - 22

Michael Doorey
(Townsend Hook)

John Wells
(Headcorn)

12 - 21

Lewis King
(Milton Regis)

Lewis King
(Milton Regis)

17 - 6

Rob Ferguson
(Bearsted & Thurnham)

Darren Knight
(Townsend Hook)

11 - 22

Lewis King
(Milton Regis)

Rachel Banks
(Borough Green)

BYE

Rachel Banks
(Borough Green)

19 - 24

Rob Ferguson
(Bearsted & Thurnham)

Nigel Seager
(Queenborough)

18 - 19

Rob Ferguson
(Bearsted & Thurnham)

Matthew Rich
(Charing)

WO Matthew Rich

Dan Parry
(Sandwich)

Matthew Rich
(Charing)

28 - 2

Ashley White
(Lenham)

Matthew Rich
(Charing)

19 - 20

Grant Allen
(Herne Bay)

Grant Allen
(Herne Bay)

16 - 19

Ken Weyand
(St. Lawrence)

Ashley White
(Lenham)

BYE

Malcolm Nicholson
(Canterbury)

20 - 21

Joe Kelly
(Herne Bay)

Joe Kelly
(Herne Bay)

15 - 18

Grant Allen
(Herne Bay)

Grant Allen
(Herne Bay)

BYE

Ian Morton
(Lenham)

19 - 20

Kieran Moss
(Sandwich)

Kieran Moss
(Sandwich)

18 - 16

Shaun Woolford
(Herne Bay)

Kieran Moss
(Sandwich)

16 - 18

Ken Weyand
(St. Lawrence)

Shaun Woolford
(Herne Bay)

23 - 11

David Potter
(Hythe)

Diane Reeves
(Sandwich)

WO Diane Reeves

Dave Mason
(Herne Bay)

Diane Reeves
(Sandwich)

6 - 25

Ken Weyand
(St. Lawrence)

Ken Weyand
(St. Lawrence)

BYE