National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Family Pairs

Area 7: Hereford/Gloucester/Worcester/Oxford/Warwick/Leicester

Preliminary Round
Play by 16th May 2017
Round 1
Play by 30th May 2017
Round 2
Play by 13th Jun 2017
Round 3
Play by 27th Jun 2017
Round 4
Play by 11th Jul 2017
Round 5
Play by 25th Jul 2017

Jon Ellis
(Falcon.)

BYE

Jon Ellis
(Falcon.)

19 - 5

Mike Manns
(Barnwood)

Jon Ellis
(Falcon.)

14 - 19

Stephen Allsopp
(Gloucester City)

Stephen Allsopp
(Gloucester City)

15 - 19

Mark Atkins
(Ledbury)

Mark Atkins
(Ledbury)

23 - 18

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

Mark Atkins
(Ledbury)

15 - 17

David Simpson
(New Lount)

Mike Manns
(Barnwood)

BYE

David Heath
(Caer Glow)

BYE

David Heath
(Caer Glow)

WO Stephen Allsopp

Stephen Allsopp
(Gloucester City)

Stephen Allsopp
(Gloucester City)

BYE

Jack Grover
(Cirencester)

BYE

Jack Grover
(Cirencester)

15 - 32

Rob Griffiths
(Cheltenham)

Rob Griffiths
(Cheltenham)

3 - 12

Mark Atkins
(Ledbury)

Rob Griffiths
(Cheltenham)

BYE

Larry Pearce
(Bristol St Andrews)

23 - 12

Glen Wintle
(Bristol St Andrews)

Larry Pearce
(Bristol St Andrews)

3 - 21

Mark Atkins
(Ledbury)

Dan Holmes
(Ledbury)

11 - 23

Mark Atkins
(Ledbury)

Graham Williams
(Manor Park)

19 - 24

Andy Cook
(Worcester)

Andy Cook
(Worcester)

10 - 21

Jack Pullin
(Bredon)

Jack Pullin
(Bredon)

21 - 14

Keith Weaver
(Gilt Edge)

Jack Pullin
(Bredon)

12 - 27

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

Emily Jones
(Manor Park)

11 - 31

Jack Pullin
(Bredon)

Jacob Brotherton
(Pershore)

WO Harvey Griffiths

Harvey Griffiths
(St. Dunstans)

Harvey Griffiths
(St. Dunstans)

9 - 24

Keith Weaver
(Gilt Edge)

Keith Weaver
(Gilt Edge)

24 - 17

Thomas Yapp
(St. Dunstans)

Gordon Walker
(Carterton)

BYE

Gordon Walker
(Carterton)

18 - 22

Jazzmin Alder
(West Witney)

Jazzmin Alder
(West Witney)

4 - 23

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

Martin Acock
(Chipping Norton)

10 - 28

Jazzmin Alder
(West Witney)

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

BYE

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

19 - 15

Will Soden
(Watlington)

Will Soden
(Watlington)

BYE

Daniel Box
(Little Compton)

11 - 25

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

25 - 22

Phil Green
(Norgren)

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

19 - 26

Tom Millership
(Rugby)

Tom Millership
(Rugby)

27 - 25

Graham Ashby
(Avenue (Coventry))

Tom Millership
(Rugby)

15 - 24

David Simpson
(New Lount)

Phil Green
(Norgren)

BYE

Tom Millership
(Rugby)

BYE

Tom Millership
(Rugby)

22 - 8

John Kilsby
(Rugby Thornfield)

John Kilsby
(Rugby Thornfield)

23 - 7

Keith Mason
(Rugby)

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

8 - 18

Steve Merrett
(Avenue (Coventry))

Steve Merrett
(Avenue (Coventry))

WO Steve Merrett

Steve Taylor
(Avenue (Coventry))

Steve Merrett
(Avenue (Coventry))

17 - 20

Graham Ashby
(Avenue (Coventry))

Steve Taylor
(Avenue (Coventry))

BYE

Trevor Manning
(Nuneaton)

BYE

Trevor Manning
(Nuneaton)

13 - 29

Graham Ashby
(Avenue (Coventry))

Graham Ashby
(Avenue (Coventry))

BYE

Tom Alcock
(Brush)

BYE

Tom Alcock
(Brush)

30 - 5

Stephen Wain
(Belgrave)

Tom Alcock
(Brush)

1 - 0

Hayley Smith
(New Lount)

Tom Alcock
(Brush)

4 - 22

David Simpson
(New Lount)

Stephen Wain
(Belgrave)

WO Stephen Wain

Eric Peat
(Thringstone)

Kathleen Rothera
(Wymeswold)

BYE

Kathleen Rothera
(Wymeswold)

WO Hayley Smith

Hayley Smith
(New Lount)

Hayley Smith
(New Lount)

BYE

Oliver Duddy
(Knighton Victoria)

BYE

Oliver Duddy
(Knighton Victoria)

WO David Simpson

David Simpson
(New Lount)

David Simpson
(New Lount)

19 - 13

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

Tom Renshaw
(Blaby)

7 - 22

David Simpson
(New Lount)

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

WO Nick Cleveley

David Hobbs
(Kingscroft)

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

26 - 14

Liam English
(New Lount)

Liam English
(New Lount)

BYE