National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mens Senior Pairs

Area 3: Buckinghamshire

Preliminary Round
Play by 24th May 2017
Round 1
Play by 7th Jun 2017
Round 2
Play by 21st Jun 2017
Round 3
Play by 5th Jul 2017
Round 4
Play by 19th Jul 2017
Round 5
Play by 2nd Aug 2017

Geoff Jordan
(Woburn Sands)

BYE

Geoff Jordan
(Woburn Sands)

13 - 26

Alan Hutchings
(Newport Pagnell)

Alan Hutchings
(Newport Pagnell)

10 - 22

Don Savage
(Bletchley Town)

Don Savage
(Bletchley Town)

14 - 23

Malc Drage
(Bletchley Town)

Malc Drage
(Bletchley Town)

20 - 7

Martin Gallop
(Stony Stratford)

Malc Drage
(Bletchley Town)

22 - 18

Trevor Room
(Waddesdon)

Alan Hutchings
(Newport Pagnell)

BYE

John Paul Howlett
(Bletchley St Martins)

BYE

John Paul Howlett
(Bletchley St Martins)

13 - 24

Don Savage
(Bletchley Town)

Don Savage
(Bletchley Town)

BYE

James Ingarfield
(Newport Pagnell)

BYE

James Ingarfield
(Newport Pagnell)

23 - 12

Rowland Cleverley
(Olney)

James Ingarfield
(Newport Pagnell)

1 - 22

Malc Drage
(Bletchley Town)

Rowland Cleverley
(Olney)

BYE

David Creamer
(Newport Pagnell)

BYE

David Creamer
(Newport Pagnell)

3 - 31

Malc Drage
(Bletchley Town)

John Kayne
(Newport Pagnell)

5 - 24

Malc Drage
(Bletchley Town)

Martin Gallop
(Stony Stratford)

BYE

Martin Gallop
(Stony Stratford)

23 - 11

Gerard Smyth
(Bletchley Town)

Martin Gallop
(Stony Stratford)

25 - 10

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

Martin Gallop
(Stony Stratford)

22 - 16

Robert Reynolds
(Chandos Park)

Gerard Smyth
(Bletchley Town)

BYE

Mick Evans
(Newport Pagnell)

BYE

Mick Evans
(Newport Pagnell)

11 - 17

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

BYE

Kenneth Beard
(Olney)

BYE

Kenneth Beard
(Olney)

23 - 18

Steve Jackson
(Bletchley St Martins)

Kenneth Beard
(Olney)

10 - 21

Robert Reynolds
(Chandos Park)

Steve Jackson
(Bletchley St Martins)

BYE

William Hutchinson
(Newport Pagnell)

BYE

William Hutchinson
(Newport Pagnell)

WO Robert Reynolds

Robert Reynolds
(Chandos Park)

Robert Reynolds
(Chandos Park)

BYE

Stephen Molnar
(Aylesbury Town)

15 - 18

Michael Leggett
(Princes Risborough)

Michael Leggett
(Princes Risborough)

24 - 18

Tony Duke
(Cheddington)

Michael Leggett
(Princes Risborough)

18 - 25

Trevor Room
(Waddesdon)

Trevor Room
(Waddesdon)

18 - 12

Barry Sharp
(High Wycombe)

Trevor Room
(Waddesdon)

24 - 17

David Grieve
(Gerrards Cross)

Tony Duke
(Cheddington)

22 - 19

Gerald Moores
(Hazells)

John Gilbey
(Winslow)

23 - 3

Derek Plater
(Waddesdon)

John Gilbey
(Winslow)

5 - 35

Trevor Room
(Waddesdon)

Mark Newman
(Hazells)

8 - 20

Trevor Room
(Waddesdon)

David Balderson
(Amersham)

19 - 18

Howard Cave
(Chesham)

David Balderson
(Amersham)

7 - 32

Ray Keen
(Chesham)

Ray Keen
(Chesham)

16 - 25

Barry Sharp
(High Wycombe)

Ray Keen
(Chesham)

BYE

David Staples
(Chesham)

6 - 20

Ralph King
(Marlow)

Ralph King
(Marlow)

9 - 18

Barry Sharp
(High Wycombe)

Barry Sharp
(High Wycombe)

27 - 4

Dietmar Townend
(Chesham)

Les Ford
(Iver Heath)

32 - 4

David Orr
(Richings Park)

Les Ford
(Iver Heath)

8 - 24

John Mockett
(Iver Heath)

John Mockett
(Iver Heath)

19 - 22

John Whitehead
(Wexham)

John Whitehead
(Wexham)

12 - 20

David Grieve
(Gerrards Cross)

John Mockett
(Iver Heath)

BYE

Michael Alderton
(Chalfont St Giles)

BYE

Michael Alderton
(Chalfont St Giles)

13 - 27

John Whitehead
(Wexham)

Martin Marriott
(Burnham)

15 - 16

John Whitehead
(Wexham)

David Grieve
(Gerrards Cross)

BYE

David Grieve
(Gerrards Cross)

18 - 13

Robert Green
(Burnham)

David Grieve
(Gerrards Cross)

25 - 24

Bob Doddington
(Richings Park)

Robert Green
(Burnham)

23 - 13

Claud Stimpson
(Richings Park)

Bob Doddington
(Richings Park)

BYE

Bob Doddington
(Richings Park)

21 - 17

Neil Farnish
(Gerrards Cross)

Neil Farnish
(Gerrards Cross)

BYE