National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mens Senior Pairs

Area 30: Surrey

Preliminary Round
Play by 24th May 2017
Round 1
Play by 7th Jun 2017
Round 2
Play by 21st Jun 2017
Round 3
Play by 5th Jul 2017
Round 4
Play by 19th Jul 2017
Round 5
Play by 2nd Aug 2017

John Scarfe
(Colliers Wood)

16 - 25

Griff Jenkins
(Wandilea)

Griff Jenkins
(Wandilea)

17 - 16

Jim Burns
(South London)

Griff Jenkins
(Wandilea)

WO Don Leach

Don Leach
(Belmont.)

Don Leach
(Belmont.)

18 - 8

Elbio Gomez
(North Sheen)

Don Leach
(Belmont.)

20 - 9

Dickie Day
(Chipstead)

Don Leach
(Belmont.)

21 - 6

Christopher Ions
(Weybridge)

Martin Byrne
(Streatham Park)

WO Jim Burns

Jim Burns
(South London)

Don Leach
(Belmont.)

17 - 12

John Graham
(South London)

Don Leach
(Belmont.)

30 - 6

John Drake
(Temple)

Allen Gillett
(Magdalen Park)

17 - 21

John Drake
(Temple)

Colin Devaney
(Southey)

13 - 14

Steve Allnutt
(Mid-Surrey)

Steve Allnutt
(Mid-Surrey)

WO Elbio Gomez

Elbio Gomez
(North Sheen)

Elbio Gomez
(North Sheen)

29 - 17

Brian Lawton
(Mid-Surrey)

Arthur Bolton
(Putney Town)

17 - 21

Elbio Gomez
(North Sheen)

Brian Lawton
(Mid-Surrey)

BYE

Brian Lawton
(Mid-Surrey)

20 - 19

Michael Sigamoney
(North Sheen)

Michael Sigamoney
(North Sheen)

24 - 14

Nicholas Cooper
(Southey)

William Hicks
(Putney Town)

BYE

William Hicks
(Putney Town)

30 - 9

Colin Nolan
(West Wimbledon)

William Hicks
(Putney Town)

11 - 25

Chris Jones
(Epsom Park)

Chris Jones
(Epsom Park)

20 - 21

Dickie Day
(Chipstead)

Colin Nolan
(West Wimbledon)

BYE

Steve Sanderson
(Chipstead)

19 - 11

Neil Asten
(Sutton)

Steve Sanderson
(Chipstead)

20 - 22

Chris Jones
(Epsom Park)

Chris Jones
(Epsom Park)

22 - 16

Andrew Barclay
(Old Coulsdon)

Peter Pickett
(Purley Bury)

6 - 31

Khanmuzaffarul Gause
(Croydon)

Khanmuzaffarul Gause
(Croydon)

6 - 23

Robert Mellis
(Caterham)

Robert Mellis
(Caterham)

14 - 26

Dickie Day
(Chipstead)

Robert Mellis
(Caterham)

WO Robert Mellis

Ian Reid
(Sutton)

Dickie Day
(Chipstead)

19 - 18

Mike Mcdonagh
(Cheam)

Dickie Day
(Chipstead)

21 - 17

Joe Stevens
(Epsom Park)

Joe Stevens
(Epsom Park)

19 - 10

Geoff Collier
(Wallington)

John Cocoracchio
(Sutton)

17 - 19

Joe Cable
(Purley Bury)

Joe Cable
(Purley Bury)

21 - 19

Colin Gray
(Purley Bury)

Joe Cable
(Purley Bury)

19 - 23

Christopher Ions
(Weybridge)

Christopher Ions
(Weybridge)

16 - 14

Ian Tayfield
(Godalming & Farncombe)

Christopher Ions
(Weybridge)

18 - 16

Gary Clark
(Camberley)

Steve Shanley
(Sutton)

WO Colin Gray

Colin Gray
(Purley Bury)

Bernie Gray
(Godalming & Farncombe)

14 - 20

Christopher Ions
(Weybridge)

Christopher Ions
(Weybridge)

27 - 13

Alan Bousher
(Egham)

Alan Bousher
(Egham)

BYE

Peter Boot
(Camberley)

29 - 21

Ian Dexter
(Egham)

Peter Boot
(Camberley)

21 - 22

Ian Tayfield
(Godalming & Farncombe)

Ian Tayfield
(Godalming & Farncombe)

12 - 1

Ben Garden
(Egham)

Ian Tayfield
(Godalming & Farncombe)

25 - 6

Fred Couch
(Egham)

David Wells
(Weybridge)

20 - 21

Ben Garden
(Egham)

Ben Garden
(Egham)

22 - 14

Terry Bywater
(Tongham)

Terry Bywater
(Tongham)

BYE

Gary Clark
(Camberley)

19 - 7

Charles Spear
(Milford)

Gary Clark
(Camberley)

23 - 8

Keith Court
(Godalming & Farncombe)

Gary Clark
(Camberley)

20 - 17

Martin Wood
(Mytchett)

Gary Clark
(Camberley)

16 - 15

Robin Street
(Knaphill)

Philip Pugh
(Old Dean)

23 - 27

Keith Court
(Godalming & Farncombe)

Martin Wood
(Mytchett)

22 - 11

Trevor Prentice
(Camberley)

Martin Wood
(Mytchett)

22 - 21

Don Walsh
(Windlesham)

Don Walsh
(Windlesham)

BYE

John Randall
(Mytchett)

24 - 11

David Harding
(Knaphill)

John Randall
(Mytchett)

22 - 10

James Raggett
(Godalming & Farncombe)

John Randall
(Mytchett)

10 - 18

Robin Street
(Knaphill)

James Raggett
(Godalming & Farncombe)

17 - 16

Raymond Ash
(Milford)

Robin Street
(Knaphill)

24 - 11

Roger Pearman
(Chertsey)

Robin Street
(Knaphill)

15 - 12

Graham Robinson
(Godalming & Farncombe)

Roy Spencer
(Egham)

17 - 21

Graham Robinson
(Godalming & Farncombe)