National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mixed Fours

Area 1: Bedfordshire/Hertfordshire

Preliminary Round
Play by 25th May 2017
Round 1
Play by 8th Jun 2017
Round 2
Play by 22nd Jun 2017
Round 3
Play by 6th Jul 2017
Round 4
Play by 20th Jul 2017
Round 5
Play by 3rd Aug 2017

Jean Ward
(Wilstead)

BYE

Jean Ward
(Wilstead)

18 - 17

Andrew Manning
(Sharnbrook)

Jean Ward
(Wilstead)

17 - 30

Grant Osborne
(Sandy Conservative)

Grant Osborne
(Sandy Conservative)

WO Grant Osborne

Glenn Williams
(Royston)

Grant Osborne
(Sandy Conservative)

12 - 25

John Bishop
(Rosedale)

John Bishop
(Rosedale)

15 - 23

Tom Muir
(Harpenden)

Andrew Manning
(Sharnbrook)

20 - 6

John Clayton
(Beech Hill)

Jackie Bryant
(Biggleswade Town)

21 - 11

Phil Timms
(Flitwick)

Jackie Bryant
(Biggleswade Town)

WO Grant Osborne

Grant Osborne
(Sandy Conservative)

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

18 - 21

Grant Osborne
(Sandy Conservative)

Mike Parsons
(Baldock Town)

BYE

Mike Parsons
(Baldock Town)

14 - 15

Glenn Williams
(Royston)

Glenn Williams
(Royston)

28 - 19

Wray Lewis
(Abbots Langley)

Glenn Williams
(Royston)

BYE

Wray Lewis
(Abbots Langley)

BYE

Wray Lewis
(Abbots Langley)

21 - 14

Raymond Barwick
(Northaw & Cuffley)

Raymond Barwick
(Northaw & Cuffley)

BYE

Alan Read
(Watford With Cassiobury Ladies)

BYE

Alan Read
(Watford With Cassiobury Ladies)

WO Alan Read

Ann O'Hare
(Welwyn Garden City)

Alan Read
(Watford With Cassiobury Ladies)

WO John Bishop

John Bishop
(Rosedale)

John Bishop
(Rosedale)

19 - 18

Steve Keenan
(Herts)

Ann O'Hare
(Welwyn Garden City)

BYE

David Brown
(Berkhamsted)

BYE

David Brown
(Berkhamsted)

14 - 26

John Bishop
(Rosedale)

John Bishop
(Rosedale)

BYE

Steve Keenan
(Herts)

BYE

Steve Keenan
(Herts)

23 - 13

Derek Grose
(Ware)

Steve Keenan
(Herts)

28 - 16

Jean Munt
(Northaw & Cuffley)

Derek Grose
(Ware)

BYE

Keith Greenough
(Stevenage Town)

BYE

Keith Greenough
(Stevenage Town)

WO Jean Munt

Jean Munt
(Northaw & Cuffley)

Jean Munt
(Northaw & Cuffley)

BYE

Steve Budge
(Baldock Town)

BYE

Steve Budge
(Baldock Town)

23 - 15

Trevor Mckenzie
(Bishops Stortford)

Steve Budge
(Baldock Town)

16 - 20

Mrs Mills
(Riverain)

Mrs Mills
(Riverain)

8 - 29

Tom Muir
(Harpenden)

Tom Muir
(Harpenden)

31 - 3

Stewart Brown
(Royston)

Trevor Mckenzie
(Bishops Stortford)

BYE

Judith West
(Harperbury)

BYE

Judith West
(Harperbury)

WO Mrs Mills

Mrs Mills
(Riverain)

Mrs Mills
(Riverain)

BYE

Chris Hensler
(Whitethorn)

BYE

Chris Hensler
(Whitethorn)

12 - 21

Bob Kerry
(Tring)

Bob Kerry
(Tring)

18 - 24

Tom Muir
(Harpenden)

Bob Kerry
(Tring)

BYE

Tom Muir
(Harpenden)

BYE

Tom Muir
(Harpenden)

WO Tom Muir

Terry Saunders
(St Ippolytts)

Terry Saunders
(St Ippolytts)

BYE

Tony Redford
(Harpenden)

BYE

Tony Redford
(Harpenden)

22 - 9

Greg Amos
(Buntingford)

Tony Redford
(Harpenden)

14 - 26

Stewart Brown
(Royston)

Stewart Brown
(Royston)

27 - 9

Kevin Hull
(St Albans)

Greg Amos
(Buntingford)

BYE

Ross Murphy
(Buntingford)

17 - 24

Stewart Brown
(Royston)

Stewart Brown
(Royston)

22 - 8

Matthew Coppen
(Royston)

Matthew Coppen
(Royston)

BYE

J Hay
(Garston)

BYE

J Hay
(Garston)

16 - 17

Kevin Hull
(St Albans)

Kevin Hull
(St Albans)

23 - 16

Steve Collins
(Abbots Langley)

Kevin Hull
(St Albans)

BYE

David Marr
(Whitethorn)

BYE

David Marr
(Whitethorn)

14 - 20

Steve Collins
(Abbots Langley)

Steve Collins
(Abbots Langley)

BYE