National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mixed Fours

Area 3: Buckinghamshire/Oxfordshire

Preliminary Round
Play by 8th Jun 2017
Round 1
Play by 22nd Jun 2017
Round 2
Play by 6th Jul 2017
Round 3
Play by 20th Jul 2017
Round 4
Play by 3rd Aug 2017

Neil Axelson
(Bradwell)

16 - 18

James Kirk
(Stony Stratford)

James Kirk
(Stony Stratford)

18 - 11

Alex Squires
(Bletchley Town)

James Kirk
(Stony Stratford)

15 - 29

Malc Drage
(Bletchley Town)

Malc Drage
(Bletchley Town)

16 - 19

Charlene Turpie
(Chesham)

Charlene Turpie
(Chesham)

20 - 22

Howard Watts
(Headington)

Alex Squires
(Bletchley Town)

20 - 19

Martin Gallop
(Stony Stratford)

Malc Drage
(Bletchley Town)

20 - 13

Steve Jackson
(Bletchley St Martins)

Malc Drage
(Bletchley Town)

25 - 13

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

19 - 16

Gerard Smyth
(Bletchley Town)

Roger Crick
(Hazells)

BYE

Roger Crick
(Hazells)

18 - 31

Paul Rogers
(Aylesbury Town)

Paul Rogers
(Aylesbury Town)

10 - 25

Charlene Turpie
(Chesham)

Paul Rogers
(Aylesbury Town)

19 - 18

Trevor Room
(Waddesdon)

Michael Leggett
(Princes Risborough)

14 - 20

Megan Higgins
(Waddesdon)

Megan Higgins
(Waddesdon)

18 - 20

Charlene Turpie
(Chesham)

Charlene Turpie
(Chesham)

BYE

Barry Sharp
(High Wycombe)

17 - 14

Ray Keen
(Chesham)

Barry Sharp
(High Wycombe)

18 - 19

James Efde
(Iver Heath)

James Efde
(Iver Heath)

20 - 15

Janice Sussex
(Iver Heath)

James Efde
(Iver Heath)

16 - 24

Howard Watts
(Headington)

Giles Brisbourne
(Gerrards Cross)

11 - 23

James Efde
(Iver Heath)

John Mockett
(Iver Heath)

13 - 16

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

12 - 19

Janice Sussex
(Iver Heath)

Janice Sussex
(Iver Heath)

25 - 6

Martin Marriott
(Burnham)

Andrew Mcintyre
(West Witney)

3 - 20

Howard Watts
(Headington)

Howard Watts
(Headington)

20 - 13

Sam Watts
(Watlington)

Howard Watts
(Headington)

17 - 16

Bradley Squires
(West Witney)

Trevor Prew
(West Witney)

11 - 18

Sam Watts
(Watlington)

Bradley Squires
(West Witney)

WO Bradley Squires

Nigel Galletly
(Banbury Central Bowling Club)

Bradley Squires
(West Witney)

19 - 13

Karen Alder
(West Witney)

Karen Alder
(West Witney)

24 - 23

Adrian Kemish
(Watlington)