National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mixed Fours

Area 7: Derbyshire/Leicestershire/Lincolnshire/Nottinghamshire

Preliminary Round
Play by 25th May 2017
Round 1
Play by 8th Jun 2017
Round 2
Play by 22nd Jun 2017
Round 3
Play by 6th Jul 2017
Round 4
Play by 20th Jul 2017
Round 5
Play by 3rd Aug 2017

Brenda Barlow
(St.Giles)

BYE

Brenda Barlow
(St.Giles)

21 - 17

Colin Barks
(St.Giles)

Brenda Barlow
(St.Giles)

21 - 1

Tracy Philpott
(Spalding Town)

Brenda Barlow
(St.Giles)

8 - 23

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

19 - 22

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

15 - 16

Philip Broughton
(Long Eaton Town)

Colin Barks
(St.Giles)

BYE

Tracy Philpott
(Spalding Town)

BYE

Tracy Philpott
(Spalding Town)

21 - 18

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

BYE

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

BYE

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

16 - 4

Alan Beaumont
(Nottingham Proprietary)

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

21 - 3

Steven Bailey
(Langwith Junction)

Alan Beaumont
(Nottingham Proprietary)

BYE

Steven Bailey
(Langwith Junction)

BYE

Steven Bailey
(Langwith Junction)

WO Steven Bailey

Frank Wallis
(Cavaliers)

Frank Wallis
(Cavaliers)

BYE

Ron Jacklin
(Kibworth)

BYE

Ron Jacklin
(Kibworth)

20 - 18

Richard Smith
(Birstall)

Ron Jacklin
(Kibworth)

23 - 18

Brian Knight
(Narborough)

Ron Jacklin
(Kibworth)

15 - 20

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

Richard Smith
(Birstall)

BYE

Brian Knight
(Narborough)

BYE

Brian Knight
(Narborough)

27 - 5

Alison Johnson
(Knighton Victoria)

Alison Johnson
(Knighton Victoria)

BYE

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

BYE

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

24 - 14

Jacquie Watson
(Coalville Town)

Nick Cleveley
(Hart Of Fleckney)

30 - 11

Patricia Tams
(Market Bosworth)

Jacquie Watson
(Coalville Town)

BYE

Martin Shipley
(Hinckley)

BYE

Martin Shipley
(Hinckley)

WO Patricia Tams

Patricia Tams
(Market Bosworth)

Patricia Tams
(Market Bosworth)

BYE

Gail Jackson
(Loughborough Greenfields)

BYE

Gail Jackson
(Loughborough Greenfields)

WO Dean Harrison

Dean Harrison
(Leicester Club)

Dean Harrison
(Leicester Club)

21 - 14

Cyril Berrill
(St MargaretS Co-Operative)

Dean Harrison
(Leicester Club)

19 - 18

Alistair Hollis
(New Lount)

Dean Harrison
(Leicester Club)

14 - 27

Philip Broughton
(Long Eaton Town)

Dean Harrison
(Leicester Club)

23 - 16

Adrian Smedley
(New Lount)

John Aston
(Hart Of Fleckney)

BYE

John Aston
(Hart Of Fleckney)

10 - 20

Cyril Berrill
(St MargaretS Co-Operative)

Cyril Berrill
(St MargaretS Co-Operative)

BYE

Sue Lemon
(Holwell Sports)

BYE

Sue Lemon
(Holwell Sports)

4 - 22

Alistair Hollis
(New Lount)

Alistair Hollis
(New Lount)

23 - 7

Kathleen Rothera
(Wymeswold)

Alistair Hollis
(New Lount)

BYE

Kathleen Rothera
(Wymeswold)

BYE

Kathleen Rothera
(Wymeswold)

WO Kathleen Rothera

Ian Davidson
(Hart Of Fleckney)

Ian Davidson
(Hart Of Fleckney)

BYE

Tony Peverill
(Fosseway)

BYE

Tony Peverill
(Fosseway)

22 - 17

Ian Hollick
(Wymeswold)

Tony Peverill
(Fosseway)

9 - 32

Joe Dawson
(Kingscroft)

Joe Dawson
(Kingscroft)

WO Philip Broughton

Philip Broughton
(Long Eaton Town)

Ian Hollick
(Wymeswold)

BYE

David Perkins
(Leicester Club)

BYE

David Perkins
(Leicester Club)

14 - 26

Joe Dawson
(Kingscroft)

Joe Dawson
(Kingscroft)

BYE

Eric Peat
(Thringstone)

BYE

Eric Peat
(Thringstone)

20 - 18

Stephen Beamish
(Sweet Pea)

Eric Peat
(Thringstone)

4 - 30

Philip Broughton
(Long Eaton Town)

Stephen Beamish
(Sweet Pea)

BYE

Philip Broughton
(Long Eaton Town)

BYE

Philip Broughton
(Long Eaton Town)

21 - 13

Martyn Allsopp
(South Derbyshire)

Martyn Allsopp
(South Derbyshire)

BYE