National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mixed Pairs

Area 2: Berkshire/Middlesex

Preliminary Round
Play by 22nd May 2017
Round 1
Play by 5th Jun 2017
Round 2
Play by 19th Jun 2017
Round 3
Play by 3rd Jul 2017
Round 4
Play by 17th Jul 2017
Round 5
Play by 31st Jul 2017

Sally Gilbert
(Didcot)

20 - 13

Roger Goodchild
(Morland)

Sally Gilbert
(Didcot)

WO Sally Gilbert

Nick Rackham
(Lambourn)

Sally Gilbert
(Didcot)

15 - 18

Andy Knapper
(Tilehurst)

Andy Knapper
(Tilehurst)

23 - 16

Morgan Merryweather
(Island Bohemian)

Andy Knapper
(Tilehurst)

15 - 21

David White
(Desborough)

David White
(Desborough)

11 - 25

Jane Preston
(The Broomfield Club)

Nick Rackham
(Lambourn)

18 - 11

Santo Orlando
(Didcot)

Barbara Louis
(Thatcham)

0 - 34

Andy Knapper
(Tilehurst)

Andy Knapper
(Tilehurst)

22 - 18

David Oakes
(Thatcham)

Ady Parsons
(Burghfield)

16 - 17

David Oakes
(Thatcham)

Barry Williams
(Thatcham)

20 - 21

Mark Hancock
(Tilehurst)

Mark Hancock
(Tilehurst)

29 - 8

Elaine Hockley
(Trentham)

Mark Hancock
(Tilehurst)

8 - 22

Morgan Merryweather
(Island Bohemian)

Beverly Wall
(Tilehurst)

15 - 25

Elaine Hockley
(Trentham)

Morgan Merryweather
(Island Bohemian)

22 - 5

Lloyd Sabatini
(Reading)

Morgan Merryweather
(Island Bohemian)

22 - 8

Stephen Hall
(Caversham)

Cathy Edwards
(Maiden Erlegh)

16 - 20

Stephen Hall
(Caversham)

David White
(Desborough)

WO David White

John Stannard
(Maidenhead Thicket)

David White
(Desborough)

WO David White

Kim Eales
(Maidenhead Town)

David White
(Desborough)

22 - 8

Brian Allaway
(Maidenhead Town)

David White
(Desborough)

23 - 18

Lynnda Goringe
(Sunningdale)

Kim Eales
(Maidenhead Town)

BYE

Sheila Lee
(Great Hollands)

BYE

Sheila Lee
(Great Hollands)

15 - 16

Brian Allaway
(Maidenhead Town)

Brian Allaway
(Maidenhead Town)

BYE

Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket)

BYE

Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket)

WO Josephine Sanders

Josephine Sanders
(Great Hollands)

Josephine Sanders
(Great Hollands)

17 - 22

Lynnda Goringe
(Sunningdale)

Josephine Sanders
(Great Hollands)

BYE

Lynnda Goringe
(Sunningdale)

BYE

Lynnda Goringe
(Sunningdale)

20 - 17

Sue Richardson
(Great Hollands)

Sue Richardson
(Great Hollands)

BYE

Michael Cooper
(Bishop Duppas)

29 - 17

Kevin Woodhead
(Fordbridge Park)

Michael Cooper
(Bishop Duppas)

19 - 23

Ashley Tanner
(Ashford)

Ashley Tanner
(Ashford)

19 - 23

Dawn Slaughter
(Cambridge Park)

Dawn Slaughter
(Cambridge Park)

10 - 23

David Ayton
(West Ealing)

David Ayton
(West Ealing)

19 - 23

Jane Preston
(The Broomfield Club)

Ashley Tanner
(Ashford)

21 - 19

Mick Thorn
(Isleworth)

Stephen Gibson
(Bishop Duppas)

7 - 18

Marion Bushnell
(Ashford)

Marion Bushnell
(Ashford)

19 - 21

Dawn Slaughter
(Cambridge Park)

Robert Hackwell
(Ashford)

17 - 18

Dawn Slaughter
(Cambridge Park)

Kay Stockley
(Hurlingham Park)

16 - 22

Paul Cater
(West Ealing)

Paul Cater
(West Ealing)

4 - 17

Rob Green
(West Ealing)

Rob Green
(West Ealing)

15 - 25

David Ayton
(West Ealing)

Rob Green
(West Ealing)

19 - 10

Ray Goodearl
(Brentham)

Paul Wilsher
(West Ealing)

21 - 18

Ken Hodgson
(West Ealing)

Paul Wilsher
(West Ealing)

10 - 28

David Ayton
(West Ealing)

David Ayton
(West Ealing)

28 - 2

Martin Tasker-Poland
(Harefield Hospital)

Malcolm Jacobs
(Uxbridge)

24 - 17

Bryan Putnam
(Rosedale Park)

Malcolm Jacobs
(Uxbridge)

8 - 25

Charles Lyons
(Mill)

Charles Lyons
(Mill)

22 - 19

Alan Harman
(Bounds Green)

Charles Lyons
(Mill)

10 - 26

Jane Preston
(The Broomfield Club)

Charles Lyons
(Mill)

WO Charles Lyons

Ray Bragazza
(Ladygate)

Ron Leleux
(Rosedale Park)

WO Attilio Ciampini

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

WO Alan Harman

Alan Harman
(Bounds Green)

Alan Harman
(Bounds Green)

21 - 10

John O Flynn
(North London)

Ken Pheasant
(Holtwhites)

9 - 22

Angela Doris
(Bounds Green)

Angela Doris
(Bounds Green)

13 - 18

Jane Preston
(The Broomfield Club)

Jane Preston
(The Broomfield Club)

23 - 7

Ian Rudston
(Holtwhites)

Jane Preston
(The Broomfield Club)

WO Jane Preston

Jo White
(Bounds Green)

Ray Young
(Bounds Green)

WO Ian Rudston

Ian Rudston
(Holtwhites)

Ian Rudston
(Holtwhites)

19 - 18

Ray Fortune
(Poplar)

Ray Fortune
(Poplar)

20 - 11

Antonio Bracaliello
(The Broomfield Club)