National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mixed Pairs

Area 12: Huntingdonshire/Northamptonshire/Warwickshire

Preliminary Round
Play by 8th May 2017
Round 1
Play by 22nd May 2017
Round 2
Play by 5th Jun 2017
Round 3
Play by 19th Jun 2017
Round 4
Play by 3rd Jul 2017
Round 5
Play by 17th Jul 2017
Round 6
Play by 31st Jul 2017

Stuart Popple
(Parkway)

BYE

Stuart Popple
(Parkway)

18 - 24

Sophie Purell
(Holywell Cum Needingworth)

Sophie Purell
(Holywell Cum Needingworth)

15 - 25

William Day
(Hemingford)

William Day
(Hemingford)

17 - 29

Nick Brett
(Warboys)

Nick Brett
(Warboys)

11 - 20

Jamie Walker
(Northampton West End)

Jamie Walker
(Northampton West End)

22 - 20

Emma Gray
(Burton Latimer)

Jamie Walker
(Northampton West End)

22 - 17

Helen Slimm
(Whitnash)

Sophie Purell
(Holywell Cum Needingworth)

BYE

Brian Martin
(Parkway)

BYE

Brian Martin
(Parkway)

13 - 18

William Day
(Hemingford)

William Day
(Hemingford)

BYE

Stuart Reynolds
(Parkway)

17 - 16

Tristan Morton
(Parkway)

Stuart Reynolds
(Parkway)

19 - 21

Tom Swannell
(Warboys)

Tom Swannell
(Warboys)

10 - 24

Nick Brett
(Warboys)

Tom Swannell
(Warboys)

WO Tom Swannell

John Kenny
(Buckden)

Nigel Eagle
(Parkway)

WO Trevor Dighton

Trevor Dighton
(St. Ives)

Trevor Dighton
(St. Ives)

8 - 24

Nick Brett
(Warboys)

Nick Brett
(Warboys)

BYE

Tom Wellburn
(Northampton Express)

BYE

Tom Wellburn
(Northampton Express)

WO Tom Wellburn

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

Tom Wellburn
(Northampton Express)

16 - 20

Jamie Walker
(Northampton West End)

Jamie Walker
(Northampton West End)

21 - 12

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

BYE

Jamie Walker
(Northampton West End)

BYE

Jamie Walker
(Northampton West End)

25 - 6

David Master
(St Crispin)

David Master
(St Crispin)

BYE

Richard Lemon
(Northampton Express)

BYE

Richard Lemon
(Northampton Express)

25 - 21

David Jones
(Bugbrooke)

Richard Lemon
(Northampton Express)

17 - 21

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

David Jones
(Bugbrooke)

BYE

Robert White
(Northampton Express)

BYE

Robert White
(Northampton Express)

14 - 21

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

BYE

Danny Walker
(Northampton West End)

BYE

Danny Walker
(Northampton West End)

27 - 15

Chris Bland
(Northampton Express)

Danny Walker
(Northampton West End)

22 - 10

Mark Dickens
(St Crispin)

Danny Walker
(Northampton West End)

19 - 14

Michael Moulton
(Heyford)

Danny Walker
(Northampton West End)

20 - 23

Emma Gray
(Burton Latimer)

Chris Bland
(Northampton Express)

BYE

Mark Dickens
(St Crispin)

BYE

Mark Dickens
(St Crispin)

25 - 11

Victoria Stevenson
(Northampton Whyte Melville)

Victoria Stevenson
(Northampton Whyte Melville)

BYE

Pat Bodily
(Northampton Whyte Melville)

BYE

Pat Bodily
(Northampton Whyte Melville)

14 - 16

Michael Moulton
(Heyford)

Michael Moulton
(Heyford)

28 - 11

Elaine Munton
(Northampton Whyte Melville)

Michael Moulton
(Heyford)

BYE

Paul Green
(Northampton Express)

BYE

Paul Green
(Northampton Express)

WO Elaine Munton

Elaine Munton
(Northampton Whyte Melville)

Elaine Munton
(Northampton Whyte Melville)

BYE

Sharon Tansley
(Roade)

BYE

Sharon Tansley
(Roade)

26 - 5

Peter Milburn
(Abington)

Sharon Tansley
(Roade)

18 - 8

Jill Welch
(Heyford)

Sharon Tansley
(Roade)

20 - 25

Emma Gray
(Burton Latimer)

Peter Milburn
(Abington)

BYE

Jill Welch
(Heyford)

BYE

Jill Welch
(Heyford)

26 - 10

Debbie Cadd
(Abington)

Debbie Cadd
(Abington)

BYE

Richard Horrell
(Thrapston)

BYE

Richard Horrell
(Thrapston)

WO Emma Gray

Emma Gray
(Burton Latimer)

Emma Gray
(Burton Latimer)

19 - 18

Darren Childs
(Desborough Town)

Pat Starsmore
(Kettering Lodge)

14 - 27

Emma Gray
(Burton Latimer)

Steven Norman
(Higham Ferrers)

BYE

Steven Norman
(Higham Ferrers)

12 - 17

Darren Childs
(Desborough Town)

Darren Childs
(Desborough Town)

BYE

Allen Simms
(Kettering Lodge)

BYE

Allen Simms
(Kettering Lodge)

20 - 21

David Love
(Wellingborough)

David Love
(Wellingborough)

17 - 26

Tina Broderick
(Burton Latimer)

Tina Broderick
(Burton Latimer)

23 - 13

Frederick Bastock
(Rugby Thornfield)

Tina Broderick
(Burton Latimer)

21 - 14

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

Tina Broderick
(Burton Latimer)

18 - 21

Helen Slimm
(Whitnash)

David Love
(Wellingborough)

BYE

Tina Broderick
(Burton Latimer)

BYE

Tina Broderick
(Burton Latimer)

25 - 16

Alison Dring
(Wellingborough)

Alison Dring
(Wellingborough)

BYE

Nigel Hewitson
(Rugby)

BYE

Nigel Hewitson
(Rugby)

18 - 14

Terry Fuller
(Rugby Railway)

Nigel Hewitson
(Rugby)

20 - 24

Frederick Bastock
(Rugby Thornfield)

Ian Gibbs
(Rugby Thornfield)

21 - 22

Terry Fuller
(Rugby Railway)

John Kilsby
(Rugby Thornfield)

BYE

John Kilsby
(Rugby Thornfield)

4 - 24

Frederick Bastock
(Rugby Thornfield)

Frederick Bastock
(Rugby Thornfield)

BYE

Vanessa Brazier
(Rugby Railway)

BYE

Vanessa Brazier
(Rugby Railway)

WO Tom Millership

Tom Millership
(Rugby)

Tom Millership
(Rugby)

WO Tom Millership

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

Tom Millership
(Rugby)

15 - 16

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

Tom Millership
(Rugby)

BYE

Roy Lawrence
(Avenue (Coventry))

BYE

Roy Lawrence
(Avenue (Coventry))

18 - 23

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

BYE

Ann Harwood
(Wolvey)

BYE

Ann Harwood
(Wolvey)

13 - 24

Norma Willey
(Three Spires (Coventry))

Norma Willey
(Three Spires (Coventry))

12 - 25

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

Norma Willey
(Three Spires (Coventry))

BYE

John Bale
(Wolvey)

BYE

John Bale
(Wolvey)

11 - 17

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

BYE

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

BYE

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

24 - 12

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

22 - 5

Lynn Houghton
(Avenue (Leamington))

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

23 - 14

Moira Parsons
(Welford-On-Avon)

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

14 - 23

Helen Slimm
(Whitnash)

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

BYE

Malcolm George
(Snitterfield)

BYE

Malcolm George
(Snitterfield)

9 - 22

Lynn Houghton
(Avenue (Leamington))

Lynn Houghton
(Avenue (Leamington))

BYE

Kirsty Richards
(Kings Heath)

BYE

Kirsty Richards
(Kings Heath)

29 - 10

Dave Hobbis
(Welford-On-Avon)

Kirsty Richards
(Kings Heath)

20 - 21

Moira Parsons
(Welford-On-Avon)

Dave Hobbis
(Welford-On-Avon)

BYE

Moira Parsons
(Welford-On-Avon)

BYE

Moira Parsons
(Welford-On-Avon)

24 - 10

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

BYE

Michael Kelly
(Avenue (Leamington))

BYE

Michael Kelly
(Avenue (Leamington))

20 - 3

Aubrey A Brookhouse
(Norgren)

Michael Kelly
(Avenue (Leamington))

17 - 30

Andrew Smith
(Avenue (Leamington))

Andrew Smith
(Avenue (Leamington))

18 - 26

Helen Slimm
(Whitnash)

Aubrey A Brookhouse
(Norgren)

BYE

Andrew Smith
(Avenue (Leamington))

BYE

Andrew Smith
(Avenue (Leamington))

22 - 9

John Strain
(Whitnash)

John Strain
(Whitnash)

BYE

Helen Slimm
(Whitnash)

BYE

Helen Slimm
(Whitnash)

20 - 19

Phil Green
(Norgren)

Helen Slimm
(Whitnash)

23 - 21

Yvonne Pick
(Avenue (Leamington))

Phil Green
(Norgren)

BYE

John Wyllie
(Snitterfield)

BYE

John Wyllie
(Snitterfield)

12 - 25

Yvonne Pick
(Avenue (Leamington))

Yvonne Pick
(Avenue (Leamington))

BYE