National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Womens Champion of Champions

Area 3: Buckinghamshire/Oxfordshire

Preliminary Round
Play by 21st May 2017
Round 1
Play by 4th Jun 2017
Round 2
Play by 18th Jun 2017
Round 3
Play by 2nd Jul 2017
Round 4
Play by 16th Jul 2017
Round 5
Play by 30th Jul 2017

Sue Miller
(Newport Pagnell)

15 - 21

Jennifer Wilson
(Woburn Sands)

Jennifer Wilson
(Woburn Sands)

21 - 19

Annette Hirst
(Stony Stratford)

Jennifer Wilson
(Woburn Sands)

17 - 21

Donna Brookes
(Bletchley Town)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

20 - 21

Barbara Haynes
(Wolverton Park)

Barbara Haynes
(Wolverton Park)

21 - 11

Susan Molnar
(Cheddington)

Barbara Haynes
(Wolverton Park)

12 - 21

Julie Skelly
(Burnham)

Annette Hirst
(Stony Stratford)

BYE

Cheryl Auburn
(Bletchley Town)

21 - 12

Carolyn Hunt
(Chandos Park)

Cheryl Auburn
(Bletchley Town)

20 - 21

Donna Brookes
(Bletchley Town)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

BYE

Barbara Haynes
(Wolverton Park)

BYE

Barbara Haynes
(Wolverton Park)

21 - 6

Karen Smith
(Olney)

Barbara Haynes
(Wolverton Park)

22 - 13

Carly Deuerux Jones
(Stony Stratford)

Club Champion
(Bletchley St Martins)

4 - 19

Karen Smith
(Olney)

Carly Deuerux Jones
(Stony Stratford)

BYE

Carly Deuerux Jones
(Stony Stratford)

21 - 9

Maxine Mcluckie
(Buckingham West End)

Jean Jones
(Bradwell)

15 - 22

Maxine Mcluckie
(Buckingham West End)

Angela Atkinson
(Princes Risborough)

BYE

Angela Atkinson
(Princes Risborough)

21 - 8

Carol Crick
(Hazells)

Angela Atkinson
(Princes Risborough)

23 - 20

L Hewins
(Aylesbury Town)

Angela Atkinson
(Princes Risborough)

16 - 23

Susan Molnar
(Cheddington)

Carol Crick
(Hazells)

BYE

L Hewins
(Aylesbury Town)

BYE

L Hewins
(Aylesbury Town)

21 - 12

Marthie Du Preez
(Long Crendon)

Marthie Du Preez
(Long Crendon)

BYE

Cathy Clark
(Aston Clinton)

BYE

Cathy Clark
(Aston Clinton)

21 - 15

Megan Higgins
(Waddesdon)

Cathy Clark
(Aston Clinton)

20 - 22

Susan Molnar
(Cheddington)

Megan Higgins
(Waddesdon)

BYE

Susan Molnar
(Cheddington)

BYE

Susan Molnar
(Cheddington)

21 - 14

Gaynor Wiseman
(Wingrave)

Gaynor Wiseman
(Wingrave)

BYE

Fran Smith
(High Wycombe)

BYE

Fran Smith
(High Wycombe)

1 - 21

Sue Springell
(Chesham)

Sue Springell
(Chesham)

21 - 11

Ann Parker
(Amersham)

Sue Springell
(Chesham)

20 - 21

Julie Skelly
(Burnham)

Julie Skelly
(Burnham)

21 - 18

Katherine Hawes
(Oxford City & County)

Sue Springell
(Chesham)

BYE

Ann Parker
(Amersham)

BYE

Ann Parker
(Amersham)

22 - 12

Pat Smith
(Loudwater)

Pat Smith
(Loudwater)

BYE

Pam Tottman
(Wexham)

WO Julie Skelly

Julie Skelly
(Burnham)

Julie Skelly
(Burnham)

WO Julie Skelly

Mary Smith
(Gerrards Cross)

Julie Skelly
(Burnham)

21 - 15

Kay Dilkes
(Burnham)

Mary Smith
(Gerrards Cross)

BYE

Kay Dilkes
(Burnham)

BYE

Kay Dilkes
(Burnham)

WO Kay Dilkes

Joan Devonshire
(Cippenham)

Joan Devonshire
(Cippenham)

BYE

Lorna Efde
(Iver Heath)

BYE

Lorna Efde
(Iver Heath)

21 - 6

Denise Rogers
(Chalfont St Giles)

Lorna Efde
(Iver Heath)

21 - 4

Denise Newport
(Richings Park)

Lorna Efde
(Iver Heath)

6 - 21

Katherine Hawes
(Oxford City & County)

Denise Rogers
(Chalfont St Giles)

BYE

Denise Newport
(Richings Park)

BYE

Denise Newport
(Richings Park)

21 - 6

Rachel Efde
(Iver Heath)

Rachel Efde
(Iver Heath)

BYE

Donna Knight
(Oxford City & County)

13 - 21

Carole Galletly
(Banbury Central Bowling Club)

Carole Galletly
(Banbury Central Bowling Club)

11 - 21

Katherine Hawes
(Oxford City & County)

Katherine Hawes
(Oxford City & County)

21 - 11

Brigitte King
(West Witney)

Katherine Hawes
(Oxford City & County)

21 - 7

Gill Muir
(Carterton)

Margaret Morris
(Banbury Borough)

WO Margaret Morris

Claire Soden
(Watlington)

Margaret Morris
(Banbury Borough)

16 - 21

Brigitte King
(West Witney)

Carol Gaskins
(Oxford City & County)

16 - 21

Brigitte King
(West Witney)