National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Womens Champion of Champions

Area 5: Cornwall/Devon

Preliminary Round
Play by 21st May 2017
Round 1
Play by 4th Jun 2017
Round 2
Play by 18th Jun 2017
Round 3
Play by 2nd Jul 2017
Round 4
Play by 16th Jul 2017
Round 5
Play by 30th Jul 2017

Suzie Collings
(Chacewater)

21 - 14

Judith Noble
(Camborne)

Suzie Collings
(Chacewater)

21 - 5

Jill Tregunna
(Carnon Downs)

Suzie Collings
(Chacewater)

14 - 21

Jennie Maunder
(Newquay (Trenance))

Jennie Maunder
(Newquay (Trenance))

21 - 15

Fran Goldthorp
(Bude)

Jennie Maunder
(Newquay (Trenance))

10 - 21

Lorraine Hackett
(Kings)

Lorraine Hackett
(Kings)

21 - 18

Jackie 'mmings-Anthony
(Barnstaple)

Jill Tregunna
(Carnon Downs)

BYE

Barbara Swaby
(Wadebridge)

BYE

Barbara Swaby
(Wadebridge)

9 - 21

Jennie Maunder
(Newquay (Trenance))

Jennie Maunder
(Newquay (Trenance))

BYE

Lin Stephens
(St Stephen In Brannel)

BYE

Lin Stephens
(St Stephen In Brannel)

WO Fran Goldthorp

Fran Goldthorp
(Bude)

Fran Goldthorp
(Bude)

21 - 19

Bethany Watkins
(Mylor Bridge)

Veronica Battersby
(St Austell)

8 - 22

Fran Goldthorp
(Bude)

Linda Martin
(Redruth)

19 - 21

Bethany Watkins
(Mylor Bridge)

Bethany Watkins
(Mylor Bridge)

21 - 17

Frances Phillips
(Helston)

Frances Phillips
(Helston)

BYE

Jenny Northmore
(Saltash)

BYE

Jenny Northmore
(Saltash)

21 - 18

Angela Conway
(Plymouth Hoe Ladies)

Jenny Northmore
(Saltash)

1 - 21

Lorraine Hackett
(Kings)

Lorraine Hackett
(Kings)

21 - 18

Sophie Tolchard
(Kings)

Angela Conway
(Plymouth Hoe Ladies)

BYE

Kay Page
(Plymouth (Sir Francis Drake))

BYE

Kay Page
(Plymouth (Sir Francis Drake))

9 - 21

Lorraine Hackett
(Kings)

Lorraine Hackett
(Kings)

BYE

Linda Symonds
(Dawlish)

BYE

Linda Symonds
(Dawlish)

24 - 14

Denise Clarke
(Paignton-Torbay)

Linda Symonds
(Dawlish)

10 - 21

Sophie Tolchard
(Kings)

Denise Clarke
(Paignton-Torbay)

BYE

Sophie Tolchard
(Kings)

BYE

Sophie Tolchard
(Kings)

21 - 3

Christina Ross
(Victoria Torquay)

Christina Ross
(Victoria Torquay)

BYE

Moira Webber
(Bitton Park (Teignmouth))

BYE

Moira Webber
(Bitton Park (Teignmouth))

21 - 17

Liz Lock
(Torquay)

Moira Webber
(Bitton Park (Teignmouth))

21 - 14

Anita Huxtable
(Totnes)

Moira Webber
(Bitton Park (Teignmouth))

21 - 14

Audrey Stone
(Pinces Gardens)

Moira Webber
(Bitton Park (Teignmouth))

17 - 23

Jackie 'mmings-Anthony
(Barnstaple)

Liz Lock
(Torquay)

BYE

Anita Huxtable
(Totnes)

BYE

Anita Huxtable
(Totnes)

21 - 15

Julia Barnes
(Newton Abbot)

Julia Barnes
(Newton Abbot)

BYE

Pauline Jury
(Heavitree)

BYE

Pauline Jury
(Heavitree)

18 - 21

Audrey Stone
(Pinces Gardens)

Audrey Stone
(Pinces Gardens)

WO Audrey Stone

Beryl Takle
(Exonia)

Audrey Stone
(Pinces Gardens)

BYE

Karen Hollingdale
(Sidmouth)

BYE

Karen Hollingdale
(Sidmouth)

20 - 21

Beryl Takle
(Exonia)

Beryl Takle
(Exonia)

BYE

Jan Roberts
(Madeira)

BYE

Jan Roberts
(Madeira)

21 - 5

Bev Cann
(Crediton)

Jan Roberts
(Madeira)

15 - 21

Sue Evans
(Honiton)

Sue Evans
(Honiton)

WO Jackie 'mmings-Anthony

Jackie 'mmings-Anthony
(Barnstaple)

Bev Cann
(Crediton)

BYE

Terri Ward
(Ottery St Mary)

4 - 21

Sue Evans
(Honiton)

Sue Evans
(Honiton)

21 - 6

Jean Chudley
(Topsham)

Jean Chudley
(Topsham)

BYE

Jackie 'mmings-Anthony
(Barnstaple)

22 - 17

Shirley Webber
(South Molton)

Jackie 'mmings-Anthony
(Barnstaple)

WO Jackie 'mmings-Anthony

Gillian Callaghan
(Tiverton West End)

Jackie 'mmings-Anthony
(Barnstaple)

21 - 18

Ciss Jones
(Combe Martin)

Gillian Callaghan
(Tiverton West End)

22 - 9

Barbara Fisher
(Bideford, Victoria Park)

Margaret Roberts
(Tiverton)

WO S Marsh

S Marsh
(Bideford)

S Marsh
(Bideford)

17 - 21

Ciss Jones
(Combe Martin)

Christina Payne
(Great Torrington)

18 - 22

Ciss Jones
(Combe Martin)