National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Womens Champion of Champions

Area 13: Kent

Preliminary Round
Play by 21st May 2017
Round 1
Play by 4th Jun 2017
Round 2
Play by 18th Jun 2017
Round 3
Play by 2nd Jul 2017
Round 4
Play by 16th Jul 2017
Round 5
Play by 30th Jul 2017

Violet Aldridge
(Kings.)

21 - 13

Barbara Martin
(Bromley)

Violet Aldridge
(Kings.)

20 - 21

Eve Evans
(Petts Wood)

Eve Evans
(Petts Wood)

14 - 21

Jeanette Singer
(Francis Drake)

Jeanette Singer
(Francis Drake)

21 - 13

Helen Prince
(South Hill Wood)

Jeanette Singer
(Francis Drake)

21 - 9

Maureen Wood
(Westerham)

Jeanette Singer
(Francis Drake)

5 - 21

Claudia Carey
(Borstal)

Eve Evans
(Petts Wood)

21 - 14

Carol Watt-Sullivan
(West Beckenham)

Jeanette Singer
(Francis Drake)

21 - 2

June Hills
(Sidcup)

Jeanette Singer
(Francis Drake)

21 - 13

Lynda Cottage
(Eltham)

Val Harris
(Blackheath & Greenwich)

15 - 21

Lynda Cottage
(Eltham)

Fran Chappell
(Bellingham)

BYE

Fran Chappell
(Bellingham)

8 - 21

Gill Azzopardi
(Bromley Town)

Gill Azzopardi
(Bromley Town)

16 - 21

Helen Prince
(South Hill Wood)

Gill Azzopardi
(Bromley Town)

21 - 20

Eunice Pain
(Orpington Excelsior)

Doreen Taylor
(Bibcos)

WO Janet Thomas

Janet Thomas
(Royal Bank Of Scotland)

Janet Thomas
(Royal Bank Of Scotland)

5 - 21

Helen Prince
(South Hill Wood)

Helen Prince
(South Hill Wood)

WO Helen Prince

Anne Saunders
(West Wickham)

Anne Hicks
(Halls)

BYE

Anne Hicks
(Halls)

WO Gerry Mitchell

Gerry Mitchell
(Danson Park)

Gerry Mitchell
(Danson Park)

21 - 9

M Fryer
(Woodlands Park)

Gerry Mitchell
(Danson Park)

17 - 21

Maureen Wood
(Westerham)

Gerry Mitchell
(Danson Park)

BYE

Linda Lawrence
(Vcd)

BYE

Linda Lawrence
(Vcd)

6 - 21

M Fryer
(Woodlands Park)

M Fryer
(Woodlands Park)

BYE

Mrs D Gee
(Northfleet)

BYE

Mrs D Gee
(Northfleet)

21 - 18

Doreen Cook
(Empire)

Mrs D Gee
(Northfleet)

12 - 21

Maureen Wood
(Westerham)

Doreen Cook
(Empire)

21 - 15

Sue Mcglew
(Hartley Country Club)

Barbara Ide
(Sevenoaks)

21 - 6

Amy Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

Barbara Ide
(Sevenoaks)

5 - 21

Maureen Wood
(Westerham)

Maureen Wood
(Westerham)

BYE

Joanne Clinch
(Milton Regis)

BYE

Joanne Clinch
(Milton Regis)

WO Pat Sears

Pat Sears
(Maidstone)

Pat Sears
(Maidstone)

15 - 21

Claudia Carey
(Borstal)

Claudia Carey
(Borstal)

21 - 18

Yvonne Vidgeon
(Peninsular)

Claudia Carey
(Borstal)

14 - 8

Trisha Ball
(Margate)

Judy Malyon
(Loose)

WO Pat Sears

Pat Sears
(Maidstone)

Claudia Carey
(Borstal)

21 - 15

Jennifer Eldridge
(Bearsted & Thurnham)

Claudia Carey
(Borstal)

21 - 20

Jayne Wood
(Ditton)

Jayne Wood
(Ditton)

BYE

Yvonne Vidgeon
(Peninsular)

BYE

Yvonne Vidgeon
(Peninsular)

21 - 16

Jenny Abbott
(Chatham)

Yvonne Vidgeon
(Peninsular)

21 - 14

Christine Perryman
(Tonbridge)

Jenny Abbott
(Chatham)

BYE

Christine Perryman
(Tonbridge)

BYE

Christine Perryman
(Tonbridge)

WO Christine Perryman

Norma Clements
(Marden)

Norma Clements
(Marden)

BYE

Carol Morton
(Lenham)

21 - 12

Natalie Fox
(Sandwich)

Carol Morton
(Lenham)

17 - 22

Club Champion
(Folkestone Park)

Club Champion
(Folkestone Park)

21 - 19

Mo Hayes
(Ashford (Kent) Rail)

Club Champion
(Folkestone Park)

11 - 21

Trisha Ball
(Margate)

Club Champion
(Folkestone Park)

21 - 14

Cathy Newbury
(Ramsgate)

Joan Davey
(Whitstable)

9 - 21

Mo Hayes
(Ashford (Kent) Rail)

Mo Hayes
(Ashford (Kent) Rail)

21 - 15

Sara Trotter
(Herne Bay)

Sara Trotter
(Herne Bay)

BYE

Yvonne Chidwick
(Betteshanger)

21 - 8

Clare Cunningham
(Ashford Town)

Yvonne Chidwick
(Betteshanger)

4 - 21

Trisha Ball
(Margate)

Trisha Ball
(Margate)

21 - 16

Christy Harrison
(Minster)

Sue Walford
(Victoria Park)

18 - 21

Trisha Ball
(Margate)

Christy Harrison
(Minster)

21 - 4

Kath Higham
(Thanet)

Christy Harrison
(Minster)

21 - 14

Trish Bax
(St. Lawrence)

Trish Bax
(St. Lawrence)

BYE