National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mens Champion of Champions

Area 2: Berkshire/Middlesex

Preliminary Round
Play by 21st May 2017
Round 1
Play by 4th Jun 2017
Round 2
Play by 18th Jun 2017
Round 3
Play by 2nd Jul 2017
Round 4
Play by 16th Jul 2017
Round 5
Play by 30th Jul 2017

Derek Parsonson
(Thatcham)

BYE

Derek Parsonson
(Thatcham)

21 - 11

Les West
(Tilehurst)

Derek Parsonson
(Thatcham)

21 - 12

Bj Byles
(Reading)

Derek Parsonson
(Thatcham)

8 - 21

Simon Jones
(Reading)

Simon Jones
(Reading)

21 - 17

Ashley Tanner
(Ashford)

Simon Jones
(Reading)

21 - 19

Glen Adams
(Hendon)

Les West
(Tilehurst)

BYE

Neil Gauld
(Reading)

BYE

Neil Gauld
(Reading)

11 - 21

Bj Byles
(Reading)

Bj Byles
(Reading)

BYE

Chris Holliday
(Wokingham)

BYE

Chris Holliday
(Wokingham)

17 - 21

Simon Jones
(Reading)

Simon Jones
(Reading)

21 - 19

John Budworth
(Bracknell)

Simon Jones
(Reading)

BYE

Brian Parish
(Royal Household)

BYE

Brian Parish
(Royal Household)

WO John Budworth

John Budworth
(Bracknell)

John Budworth
(Bracknell)

BYE

Mick Thorn
(Isleworth)

BYE

Mick Thorn
(Isleworth)

21 - 9

Richard Hackwell
(Npl)

Mick Thorn
(Isleworth)

15 - 21

Ashley Tanner
(Ashford)

Ashley Tanner
(Ashford)

21 - 13

Mark Laws
(Ealing Conservative)

Richard Hackwell
(Npl)

BYE

David Southey
(Cambridge Park)

BYE

David Southey
(Cambridge Park)

WO Ashley Tanner

Ashley Tanner
(Ashford)

Ashley Tanner
(Ashford)

BYE

Larry Mulligan
(Parsons Green)

BYE

Larry Mulligan
(Parsons Green)

21 - 13

Paul Cater
(West Ealing)

Larry Mulligan
(Parsons Green)

9 - 21

Mark Laws
(Ealing Conservative)

Paul Cater
(West Ealing)

BYE

Mark Laws
(Ealing Conservative)

BYE

Mark Laws
(Ealing Conservative)

21 - 19

Philip Sutcliffe
(Brentham)

Philip Sutcliffe
(Brentham)

BYE

Paul Fuller
(Harefield Hospital)

BYE

Paul Fuller
(Harefield Hospital)

21 - 7

Allan Stewart
(Fassnidge)

Paul Fuller
(Harefield Hospital)

10 - 21

Tony Waller
(Ladygate)

Tony Waller
(Ladygate)

16 - 21

Peter Wilcock
(Century)

Peter Wilcock
(Century)

17 - 21

Glen Adams
(Hendon)

Allan Stewart
(Fassnidge)

BYE

Cliff Short
(Northwood)

BYE

Cliff Short
(Northwood)

16 - 21

Tony Waller
(Ladygate)

Tony Waller
(Ladygate)

BYE

Dougie Reeves
(Woodcock Park)

BYE

Dougie Reeves
(Woodcock Park)

10 - 21

Jim Hughes
(Harrow)

Jim Hughes
(Harrow)

15 - 21

Peter Wilcock
(Century)

Jim Hughes
(Harrow)

BYE

Peter Wilcock
(Century)

BYE

Peter Wilcock
(Century)

21 - 20

Chris Daykin
(Wealdstone)

Chris Daykin
(Wealdstone)

BYE

Dave Norton
(Hendon)

8 - 21

Glen Adams
(Hendon)

Glen Adams
(Hendon)

21 - 17

Aaron Wallis
(North London)

Glen Adams
(Hendon)

21 - 9

Chris Pilgrim
(Bush Hill Park)

Glen Adams
(Hendon)

21 - 16

Perry Cook
(Poplar)

Noel O'Shea
(Paddington)

8 - 21

Aaron Wallis
(North London)

Chris Pilgrim
(Bush Hill Park)

21 - 20

Terry Guilder
(Holtwhites)

Chris Pilgrim
(Bush Hill Park)

21 - 7

Alan Harman
(Bounds Green)

Alan Harman
(Bounds Green)

BYE

Steve Griffiths
(City Of London)

BYE

Steve Griffiths
(City Of London)

WO John Crabb

John Crabb
(North Greenwich)

John Crabb
(North Greenwich)

13 - 21

Perry Cook
(Poplar)

John Crabb
(North Greenwich)

BYE

Perry Cook
(Poplar)

BYE

Perry Cook
(Poplar)

21 - 13

Chris Dunkley
(Poplar)

Chris Dunkley
(Poplar)

BYE