National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2017 Mens Champion of Champions

Area 4: Cambridgeshire/Norfolk/Suffolk

Preliminary Round
Play by 21st May 2017
Round 1
Play by 4th Jun 2017
Round 2
Play by 18th Jun 2017
Round 3
Play by 2nd Jul 2017
Round 4
Play by 16th Jul 2017
Round 5
Play by 30th Jul 2017

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

BYE

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

21 - 14

Aubrey Lee
(Fordham)

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

21 - 15

Ben Russell
(Abbey)

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

8 - 21

Ross Tomlinson
(St Neots)

Ross Tomlinson
(St Neots)

21 - 11

Nigel Blyth
(Kings Lynn)

Ross Tomlinson
(St Neots)

21 - 17

John Ottaway
(Wymondham Dell)

Aubrey Lee
(Fordham)

BYE

Dale Spring
(Ely Beet Sports)

BYE

Dale Spring
(Ely Beet Sports)

14 - 21

Ben Russell
(Abbey)

Ben Russell
(Abbey)

BYE

Richard Parkinson
(Cambridge & County)

BYE

Richard Parkinson
(Cambridge & County)

14 - 21

Ross Tomlinson
(St Neots)

Ross Tomlinson
(St Neots)

21 - 13

Doug Few
(Littleport)

Ross Tomlinson
(St Neots)

BYE

Doug Few
(Littleport)

BYE

Doug Few
(Littleport)

21 - 11

Steven Jacobs
(Sawston)

Steven Jacobs
(Sawston)

21 - 15

Adam Barker
(St Neots)

George Tubby
(Freethorpe)

BYE

George Tubby
(Freethorpe)

21 - 19

Vernon Hudson
(Wootton Park)

George Tubby
(Freethorpe)

21 - 8

Bruce Basson
(Cliff Parade (Hunstanton))

George Tubby
(Freethorpe)

18 - 21

Nigel Blyth
(Kings Lynn)

Vernon Hudson
(Wootton Park)

BYE

James Malcolm
(Bradwell.)

BYE

James Malcolm
(Bradwell.)

WO Bruce Basson

Bruce Basson
(Cliff Parade (Hunstanton))

Bruce Basson
(Cliff Parade (Hunstanton))

WO Bruce Basson

Michael Howard
(Diss & District)

Nigel Blyth
(Kings Lynn)

BYE

Nigel Blyth
(Kings Lynn)

21 - 19

Gino Gallant
(Martham)

Nigel Blyth
(Kings Lynn)

21 - 15

Barry Flatt
(Wymondham Dell)

Gino Gallant
(Martham)

BYE

Paul Mcdonald
(Connaught.)

BYE

Paul Mcdonald
(Connaught.)

11 - 21

Barry Flatt
(Wymondham Dell)

Barry Flatt
(Wymondham Dell)

BYE

Edward Smith
(Downham Market Conservative)

BYE

Edward Smith
(Downham Market Conservative)

17 - 21

Roger Syder
(Thorpe Recreation)

Roger Syder
(Thorpe Recreation)

21 - 4

Dan Mills
(Acle St Edmunds)

Roger Syder
(Thorpe Recreation)

9 - 21

John Ottaway
(Wymondham Dell)

John Ottaway
(Wymondham Dell)

21 - 16

Martin Heitzman
(Rookery)

Roger Syder
(Thorpe Recreation)

BYE

Brian Taylor
(County Arts)

BYE

Brian Taylor
(County Arts)

14 - 21

Dan Mills
(Acle St Edmunds)

Chris Willgress
(Norfolk)

13 - 21

Dan Mills
(Acle St Edmunds)

Steve Bedingfield
(Northwold)

BYE

Steve Bedingfield
(Northwold)

21 - 5

B Smith
(Swaffham Town)

Steve Bedingfield
(Northwold)

WO John Ottaway

John Ottaway
(Wymondham Dell)

B Smith
(Swaffham Town)

BYE

Daniel Seabourne
(Freethorpe)

20 - 21

John Ottaway
(Wymondham Dell)

John Ottaway
(Wymondham Dell)

21 - 12

David Cole
(R G Carter Group)

Max Harrison
(Downham Market)

19 - 21

David Cole
(R G Carter Group)

Graham Smith
(Sudbury)

BYE

Graham Smith
(Sudbury)

8 - 21

Gordon Williams
(Cornard)

Gordon Williams
(Cornard)

WO Gordon Williams

Andrew Drummond
(Otley)

Gordon Williams
(Cornard)

14 - 21

Martin Heitzman
(Rookery)

Gordon Williams
(Cornard)

BYE

Andrew Drummond
(Otley)

BYE

Andrew Drummond
(Otley)

21 - 13

Paul Jackson
(Borough Of Eye)

Paul Jackson
(Borough Of Eye)

BYE

Martin Heitzman
(Rookery)

BYE

Martin Heitzman
(Rookery)

WO Martin Heitzman

Hogan Cobbold
(Rookery)

Martin Heitzman
(Rookery)

21 - 8

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Hogan Cobbold
(Rookery)

BYE

Frank Seal
(Ipswich)

BYE

Frank Seal
(Ipswich)

WO John Rednall

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

BYE