National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mens Senior Pairs

Area 18: Kent

Preliminary Round
Play by 23rd May 2018
Round 1
Play by 6th Jun 2018
Round 2
Play by 20th Jun 2018
Round 3
Play by 4th Jul 2018
Round 4
Play by 18th Jul 2018
Round 5
Play by 1st Aug 2018

Chris Smith
(Bromley)

31 - 9

Jym Goodwin
(Bellingham)

Chris Smith
(Bromley)

23 - 10

Mark Garrard
(Sidcup)

Chris Smith
(Bromley)

29 - 16

Keith Bailey
(Eltham)

Chris Smith
(Bromley)

21 - 5

Steve Marrett
(Halls)

Chris Smith
(Bromley)

17 - 16

Dave Luck
(Queenborough)

Chris Smith
(Bromley)

21 - 20

Gordon Charlton
(Sandwich)

Mark Garrard
(Sidcup)

20 - 16

Leslie Walker
(South Hill Wood)

Tony Kirby
(Bellingham)

20 - 14

Ian Way
(West Wickham)

Tony Kirby
(Bellingham)

17 - 19

Keith Bailey
(Eltham)

Keith Bailey
(Eltham)

24 - 18

Eddie Hughes
(Bromley)

Bob Cumming Cumming
(Bellingham)

WO John Barnes

John Barnes
(Bromley)

John Barnes
(Bromley)

22 - 20

Bill Chellingsworth
(Cobham)

John Barnes
(Bromley)

21 - 22

Steve Marrett
(Halls)

Geoffrey Wells
(Vcd)

14 - 17

Bill Chellingsworth
(Cobham)

Alan Money
(Horton Kirby)

13 - 29

Richard Crawford
(Cobham)

Richard Crawford
(Cobham)

9 - 30

Steve Marrett
(Halls)

Steve Marrett
(Halls)

23 - 19

Ron Sydney
(Horton Kirby)

Ron Riley
(Halls)

BYE

Ron Riley
(Halls)

23 - 12

Peter Cooper
(Danson Park)

Ron Riley
(Halls)

9 - 30

Dave Luck
(Queenborough)

Dave Luck
(Queenborough)

18 - 17

Geoff Gough
(Chatham)

Alan Waterson
(Ogf)

WO Peter Cooper

Peter Cooper
(Danson Park)

John Bodle
(Halls)

WO John Bodle

George Palmer
(Hartley Country Club)

John Bodle
(Halls)

16 - 17

Dave Luck
(Queenborough)

Dave Luck
(Queenborough)

22 - 19

Michael Fisher
(Borstal)

Richard Murning
(Maidstone)

BYE

Richard Murning
(Maidstone)

20 - 14

David Wright
(Bearsted & Thurnham)

Richard Murning
(Maidstone)

17 - 27

Geoff Gough
(Chatham)

Peter Badkin
(Queenborough)

13 - 24

David Wright
(Bearsted & Thurnham)

Paul Carter
(Tonbridge)

23 - 22

Ray Foreman
(Cranbrook)

Paul Carter
(Tonbridge)

15 - 27

Geoff Gough
(Chatham)

Geoff Gough
(Chatham)

29 - 16

Michael Palmby
(Bearsted & Thurnham)

David Ambrose
(Borstal)

24 - 17

Stephen Morgan
(Sheerness Town (St. Georges))

David Ambrose
(Borstal)

24 - 9

Brian Grundy
(Tunbridge Wells The Grove)

David Ambrose
(Borstal)

16 - 21

Stephen Leonard
(Chatham)

Stephen Leonard
(Chatham)

18 - 16

Chris Dawson
(Canterbury)

Stephen Leonard
(Chatham)

12 - 31

Gordon Charlton
(Sandwich)

Brian Grundy
(Tunbridge Wells The Grove)

17 - 7

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

Tony Holt
(Civil Service (Chatham Area))

13 - 17

Stephen Leonard
(Chatham)

Stephen Leonard
(Chatham)

23 - 2

Roger Howell
(Chatham)

Andrew Harrs
(Sheerness Town (St. Georges))

14 - 26

Roger Howell
(Chatham)

Chris Dawson
(Canterbury)

31 - 10

Robert Theobald
(Lenham)

Chris Dawson
(Canterbury)

23 - 17

Robin Bellion
(Sandwich)

Chris Dawson
(Canterbury)

22 - 18

Alan Cornfoot
(Canterbury)

Robin Bellion
(Sandwich)

BYE

Malcolm Nicholson
(Canterbury)

27 - 15

Peter Carey
(Thanet)

Malcolm Nicholson
(Canterbury)

21 - 22

Alan Cornfoot
(Canterbury)

Brian Dennis
(Herne Bay)

13 - 24

Alan Cornfoot
(Canterbury)

Colin Strouts
(Canterbury)

WO Colin Strouts

Gary Fox
(Ramsgate)

Colin Strouts
(Canterbury)

19 - 16

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

Colin Strouts
(Canterbury)

WO Gordon Charlton

Gordon Charlton
(Sandwich)

Gordon Charlton
(Sandwich)

34 - 9

Keith Gates
(Hythe)

Kenneth Goodfellow
(Ramsgate)

18 - 21

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

Gordon Charlton
(Sandwich)

21 - 13

Bob Couchman
(Lenham)

Gordon Charlton
(Sandwich)

19 - 18

Michael Fisher
(Canterbury)

Steve Parr
(St. Lawrence)

WO Michael Fisher

Michael Fisher
(Canterbury)

Richard Wood
(Folkestone)

28 - 21

Paul Ellison
(Faversham Recreation)

Richard Wood
(Folkestone)

10 - 27

Brian Gentle
(Whitstable)

Brian Gentle
(Whitstable)

18 - 25

Keith Gates
(Hythe)

Brian Gentle
(Whitstable)

BYE

Peter Boeg
(Whitstable)

WO Peter Boeg

Bob Francis
(Sandwich)

Peter Boeg
(Whitstable)

16 - 20

Keith Gates
(Hythe)

Keith Gates
(Hythe)

22 - 20

Roger Herridge
(Lyminge)