National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mens Champion of Champions

Area 1: Bedfordshire/Hertfordshire

Preliminary Round
Play by 3rd Jun 2018
Round 1
Play by 17th Jun 2018
Round 2
Play by 1st Jul 2018
Round 3
Play by 15th Jul 2018
Round 4
Play by 29th Jul 2018
Round 5
Play by 12th Aug 2018

Clive Van Dyke
(Henlow Park)

BYE

Clive Van Dyke
(Henlow Park)

9 - 21

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

21 - 14

Peter Hoy
(Biggleswade Town)

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

21 - 14

Eddie Swann
(Luton Town)

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

18 - 21

Jonathan Duggan
(Maulden)

Jonathan Duggan
(Maulden)

6 - 21

Paul Andrews
(Baldock Town)

Geoffrey Tompson
(Luton West End)

14 - 21

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

Paul Huntingdon
(Wilstead)

BYE

Paul Huntingdon
(Wilstead)

16 - 21

Peter Hoy
(Biggleswade Town)

Peter Hoy
(Biggleswade Town)

BYE

Eddie Swann
(Luton Town)

21 - 11

Richard Ford
(Shefford)

Eddie Swann
(Luton Town)

21 - 19

Graham White
(Meltis 96)

Eddie Swann
(Luton Town)

21 - 18

Alan Offord
(Stotfold)

Graham White
(Meltis 96)

WO Graham White

Mark Mccavery
(St Andrews (Biggleswade))

Richard White
(Barton Le Clay)

21 - 14

Ron Wells
(Ashcroft)

Richard White
(Barton Le Clay)

9 - 21

Alan Offord
(Stotfold)

Alan Offord
(Stotfold)

WO Alan Offord

Gordon Ward
(Flitwick)

Andrew Manning
(Sharnbrook)

BYE

Andrew Manning
(Sharnbrook)

21 - 20

Leigh James
(Potton)

Andrew Manning
(Sharnbrook)

14 - 21

Chris Beard
(Sandy Conservative)

Chris Beard
(Sandy Conservative)

14 - 21

Jonathan Duggan
(Maulden)

Bob Keech
(Bedford Priory)

18 - 21

Leigh James
(Potton)

Dave Whelan
(Luton Town)

BYE

Dave Whelan
(Luton Town)

9 - 21

Chris Beard
(Sandy Conservative)

Chris Beard
(Sandy Conservative)

21 - 12

Goff Holmes
(Ampthill)

Stuart Espie
(Leighton Buzzard)

BYE

Stuart Espie
(Leighton Buzzard)

16 - 21

T W Booth
(Queens Works)

T W Booth
(Queens Works)

20 - 21

Jonathan Duggan
(Maulden)

Luke Allaway
(Sandy Conservative)

WO T W Booth

T W Booth
(Queens Works)

Michael Bertrand
(Linslade)

14 - 21

Tim Chapman
(Kempston Hammers)

Tim Chapman
(Kempston Hammers)

18 - 21

Jonathan Duggan
(Maulden)

Jonathan Duggan
(Maulden)

BYE

Jason Horwood
(Mill End)

WO Billy Chaudhery

Billy Chaudhery
(Whitethorn)

Billy Chaudhery
(Whitethorn)

22 - 10

Charlie Green
(Bushey)

Billy Chaudhery
(Whitethorn)

10 - 21

Glenn Williams
(Royston)

Glenn Williams
(Royston)

19 - 21

Nick Muir
(Harpenden)

Nick Muir
(Harpenden)

19 - 21

Paul Andrews
(Baldock Town)

Charlie Green
(Bushey)

BYE

John Allen
(Harperbury)

6 - 21

Glenn Williams
(Royston)

Glenn Williams
(Royston)

21 - 11

Philip Russell
(Welwyn & District)

Philip Russell
(Welwyn & District)

21 - 5

David Houghton
(Bovingdon)

Ron Swithenbank
(Kings Langley)

11 - 21

Jerry Rumball
(Garston)

Jerry Rumball
(Garston)

18 - 21

Mark Plume
(Buntingford)

Mark Plume
(Buntingford)

17 - 21

Nick Muir
(Harpenden)

Derek Hurford
(Northaw & Cuffley)

12 - 21

Mark Plume
(Buntingford)

Alan Hutchison
(Bishops Stortford)

9 - 21

Nick Muir
(Harpenden)

Nick Muir
(Harpenden)

WO Nick Muir

Kenneth Hartfield
(Hertford)

Kenneth Hartfield
(Hertford)

21 - 11

Nick Goff
(Sawbridgeworth)

Andrew Parsonage
(Hatfield)

16 - 21

Steve Wilson
(St Albans)

Steve Wilson
(St Albans)

WO Steve Wilson

Robert Spence
(Whit Hern)

Steve Wilson
(St Albans)

19 - 21

Stephen Wilson
(Stevenage Town)

Stephen Wilson
(Stevenage Town)

19 - 21

Paul Andrews
(Baldock Town)

Robert Spence
(Whit Hern)

WO Robert Spence

Laurie Ramsay
(Royston)

Steve Keenan
(Herts)

12 - 21

Alan Lambert
(Oak Hill)

Alan Lambert
(Oak Hill)

11 - 21

Stephen Wilson
(Stevenage Town)

Allen Brandford
(Hertford Castle)

12 - 21

Stephen Wilson
(Stevenage Town)

James Avery
(Welwyn Garden City)

WO James Avery

Alan Read
(Watford With Cassiobury Ladies)

James Avery
(Welwyn Garden City)

14 - 21

John Sutton
(Abbots Langley)

John Sutton
(Abbots Langley)

11 - 21

Paul Andrews
(Baldock Town)

John Sutton
(Abbots Langley)

BYE

John Morrison
(Hatfield)

10 - 21

Paul Andrews
(Baldock Town)

Paul Andrews
(Baldock Town)

21 - 5

Harry Wright
(Sele Farm)

Tom Brown
(Shire Park)

14 - 21

Harry Wright
(Sele Farm)