National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mens Champion of Champions

Area 2: Berkshire/Middlesex

Preliminary Round
Play by 3rd Jun 2018
Round 1
Play by 17th Jun 2018
Round 2
Play by 1st Jul 2018
Round 3
Play by 15th Jul 2018
Round 4
Play by 29th Jul 2018
Round 5
Play by 12th Aug 2018

David Miles
(Thatcham)

BYE

David Miles
(Thatcham)

18 - 21

Jonathan Green
(Tilehurst)

Jonathan Green
(Tilehurst)

21 - 12

Gareth Colebrook
(Suttons)

Jonathan Green
(Tilehurst)

21 - 8

Ivor Matthews
(Royal Household)

Jonathan Green
(Tilehurst)

14 - 21

Simon Jee
(Parsons Green)

Simon Jee
(Parsons Green)

20 - 21

Glen Adams
(Hendon)

Jonathan Green
(Tilehurst)

BYE

Bj Byles
(Reading)

BYE

Bj Byles
(Reading)

WO Gareth Colebrook

Gareth Colebrook
(Suttons)

Kyle Mallandain
(Reading)

WO Gareth Colebrook

Gareth Colebrook
(Suttons)

Neil Gauld
(Reading)

BYE

Neil Gauld
(Reading)

WO Paul Melhuish

Paul Melhuish
(Bracknell)

Paul Melhuish
(Bracknell)

20 - 21

Ivor Matthews
(Royal Household)

Paul Melhuish
(Bracknell)

BYE

Richard Heathman
(Windsor & Eton)

BYE

Richard Heathman
(Windsor & Eton)

WO Ivor Matthews

Ivor Matthews
(Royal Household)

Ivor Matthews
(Royal Household)

BYE

David Baker
(Teddington)

BYE

David Baker
(Teddington)

WO Gary Taylor

Gary Taylor
(Staines)

Gary Taylor
(Staines)

21 - 17

Stuart Mcconnachie
(Ashford)

Gary Taylor
(Staines)

4 - 21

Simon Jee
(Parsons Green)

Gary Taylor
(Staines)

BYE

David Vaughan
(Isleworth)

BYE

David Vaughan
(Isleworth)

16 - 21

Stuart Mcconnachie
(Ashford)

Stuart Mcconnachie
(Ashford)

BYE

Barry Foord
(Strawberry Hill)

BYE

Barry Foord
(Strawberry Hill)

WO Barry Foord

Bill Widdowfield
(Winnington)

Barry Foord
(Strawberry Hill)

WO Simon Jee

Simon Jee
(Parsons Green)

Bill Widdowfield
(Winnington)

BYE

Simon Jee
(Parsons Green)

BYE

Simon Jee
(Parsons Green)

21 - 7

Mark Laws
(Ealing Conservative)

Mark Laws
(Ealing Conservative)

BYE

Paul Wilsher
(West Ealing)

BYE

Paul Wilsher
(West Ealing)

21 - 7

Ray Goodearl
(Brentham)

Paul Wilsher
(West Ealing)

21 - 11

Stuart Phillips
(Ladygate)

Paul Wilsher
(West Ealing)

WO Paul Wilsher

Mike Clements
(Harrow)

Paul Wilsher
(West Ealing)

11 - 21

Glen Adams
(Hendon)

Ray Goodearl
(Brentham)

BYE

Stuart Phillips
(Ladygate)

21 - 9

Richard Merritt
(Harefield Hospital)

Stuart Phillips
(Ladygate)

WO Stuart Phillips

Roger Graham
(Hayes)

Roger Graham
(Hayes)

BYE

Leonard Batchelor
(Northwood)

6 - 21

Nigel Ward
(Uxbridge)

Nigel Ward
(Uxbridge)

WO Alan Hooper

Alan Hooper
(Fassnidge)

Alan Hooper
(Fassnidge)

19 - 21

Mike Clements
(Harrow)

Alan Hooper
(Fassnidge)

BYE

Jeff Evans
(West Harrow)

BYE

Jeff Evans
(West Harrow)

WO Mike Clements

Mike Clements
(Harrow)

Mike Clements
(Harrow)

BYE

Andy Docker
(Century)

BYE

Andy Docker
(Century)

WO Andy Docker

Barry Hartog
(Woodcock Park)

Andy Docker
(Century)

WO Anthony Lam

Anthony Lam
(North London)

Anthony Lam
(North London)

16 - 21

Glen Adams
(Hendon)

Barry Hartog
(Woodcock Park)

BYE

Anthony Lam
(North London)

BYE

Anthony Lam
(North London)

21 - 13

John Sweeney
(Hendon)

John Sweeney
(Hendon)

BYE

Glen Adams
(Hendon)

21 - 10

Victor Flack
(Brondesbury)

Glen Adams
(Hendon)

21 - 9

Dave Mccabe
(Paddington)

Glen Adams
(Hendon)

21 - 10

John Crabb
(North Greenwich)

Dave Mccabe
(Paddington)

BYE

John Morgan
(Bush Hill Park)

21 - 10

John Hooper
(Holtwhites)

John Morgan
(Bush Hill Park)

14 - 21

John Crabb
(North Greenwich)

Perry Cook
(Poplar)

10 - 21

John Crabb
(North Greenwich)