National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mens Champion of Champions

Area 3: Buckinghamshire/Oxfordshire

Preliminary Round
Play by 3rd Jun 2018
Round 1
Play by 17th Jun 2018
Round 2
Play by 1st Jul 2018
Round 3
Play by 15th Jul 2018
Round 4
Play by 29th Jul 2018
Round 5
Play by 12th Aug 2018

Ben Butlin
(Bradwell)

BYE

Ben Butlin
(Bradwell)

21 - 9

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

Ben Butlin
(Bradwell)

21 - 8

Michael Abraham
(Newport Pagnell)

Ben Butlin
(Bradwell)

13 - 21

Mick Richardson
(Olney)

Mick Richardson
(Olney)

22 - 5

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

Mick Richardson
(Olney)

6 - 21

Mark Sykes
(Banbury Borough)

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

BYE

Michael Abraham
(Newport Pagnell)

BYE

Michael Abraham
(Newport Pagnell)

21 - 14

Jamie Seymour
(Bletchley Town)

John Atkinson
(Bletchley St Martins)

14 - 21

Jamie Seymour
(Bletchley Town)

David Labrum
(Bletchley Town)

BYE

David Labrum
(Bletchley Town)

WO Bob Reynolds

Bob Reynolds
(Chandos Park)

Bob Reynolds
(Chandos Park)

13 - 21

Mick Richardson
(Olney)

Jim Mcluckie
(Buckingham West End)

20 - 21

Bob Reynolds
(Chandos Park)

John Elliott
(Wolverton Park)

BYE

John Elliott
(Wolverton Park)

18 - 22

Mick Richardson
(Olney)

Mick Richardson
(Olney)

BYE

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

BYE

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

WO Adam Tysoe

Lambert Ferns
(Stony Stratford)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

22 - 5

Jim Chilton
(Aston Clinton)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

21 - 14

Andrew Litchfield
(Waddesdon)

Lambert Ferns
(Stony Stratford)

24 - 10

Gordon Snape
(Woburn Sands)

Len Ward
(Winslow)

21 - 19

George Hunt
(Wendover & Chiltern Hills)

Len Ward
(Winslow)

15 - 21

Jim Chilton
(Aston Clinton)

Jim Chilton
(Aston Clinton)

BYE

Roger Crick
(Hazells)

16 - 21

Andrew Litchfield
(Waddesdon)

Andrew Litchfield
(Waddesdon)

21 - 18

Derek Golden
(Long Crendon)

Andrew Litchfield
(Waddesdon)

21 - 8

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

Derek Golden
(Long Crendon)

BYE

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

BYE

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

21 - 3

David Clements
(Wingrave)

David Clements
(Wingrave)

BYE

Chris Harvey
(Chesham)

BYE

Chris Harvey
(Chesham)

21 - 13

Andy Savin
(Marlow)

Chris Harvey
(Chesham)

9 - 21

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

21 - 16

Ian Collier
(Richings Park)

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

14 - 21

Mark Sykes
(Banbury Borough)

Andy Savin
(Marlow)

BYE

Newark Smelt
(Stoke Poges)

BYE

Newark Smelt
(Stoke Poges)

9 - 21

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

Tim Jones
(Burnham)

7 - 21

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

Michael Alderton
(Chalfont St Giles)

4 - 21

David Dickson
(Slough)

David Dickson
(Slough)

21 - 15

Anthony Roff
(Iver Heath)

David Dickson
(Slough)

15 - 21

Ian Collier
(Richings Park)

Anthony Roff
(Iver Heath)

BYE

Ian Collier
(Richings Park)

BYE

Ian Collier
(Richings Park)

21 - 11

Ray Newman
(Denham)

Ray Newman
(Denham)

BYE

Chris Gilkes
(Watlington)

BYE

Chris Gilkes
(Watlington)

11 - 21

Ray Gaskins
(Headington)

Ray Gaskins
(Headington)

18 - 21

Othman Sharif
(Oxford City & County)

Othman Sharif
(Oxford City & County)

12 - 21

Mark Sykes
(Banbury Borough)

Shane Cooper
(Watlington)

7 - 21

Ray Gaskins
(Headington)

Robbie Clanfield
(Carterton)

BYE

Robbie Clanfield
(Carterton)

14 - 21

Othman Sharif
(Oxford City & County)

Othman Sharif
(Oxford City & County)

BYE

Nigel Galletly
(Banbury Central Bowling Club)

13 - 21

Paul Skidmore
(West Witney)

Paul Skidmore
(West Witney)

9 - 21

Mark Sykes
(Banbury Borough)

Mark Sykes
(Banbury Borough)

21 - 17

Nigel Eley
(Adderbury)

Mark Sykes
(Banbury Borough)

BYE

Nigel Eley
(Adderbury)

BYE

Nigel Eley
(Adderbury)

21 - 19

Keith Mobley
(South Oxford)

Keith Mobley
(South Oxford)

BYE