National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mens Champion of Champions

Area 7: Derbyshire/Leicestershire/Lincolnshire/Nottinghamshire

Preliminary Round
Play by 3rd Jun 2018
Round 1
Play by 17th Jun 2018
Round 2
Play by 1st Jul 2018
Round 3
Play by 15th Jul 2018
Round 4
Play by 29th Jul 2018
Round 5
Play by 12th Aug 2018

Ben Bywater
(Stute)

BYE

Ben Bywater
(Stute)

20 - 21

Paul Wilkinson
(Long Eaton Town)

Paul Wilkinson
(Long Eaton Town)

14 - 21

Trevor Lee
(Long Eaton Town)

Trevor Lee
(Long Eaton Town)

21 - 8

Aj Rana
(Bulwell Forest)

Trevor Lee
(Long Eaton Town)

20 - 21

David Scott
(Newark Northern)

David Scott
(Newark Northern)

21 - 16

Wayne Phoenix
(Spalding Town)

Paul Wilkinson
(Long Eaton Town)

BYE

Martyn Allsopp
(South Derbyshire)

BYE

Martyn Allsopp
(South Derbyshire)

17 - 21

Trevor Lee
(Long Eaton Town)

Trevor Lee
(Long Eaton Town)

WO Trevor Lee

Dave Brennan
(South Derbyshire)

Aj Rana
(Bulwell Forest)

BYE

Aj Rana
(Bulwell Forest)

21 - 18

Mark Housley
(Langwith Junction)

Aj Rana
(Bulwell Forest)

21 - 20

Russ Chamberlain
(Cavaliers)

Mark Housley
(Langwith Junction)

BYE

Russ Chamberlain
(Cavaliers)

BYE

Russ Chamberlain
(Cavaliers)

21 - 12

Bryan Twist
(East Leake)

Bryan Twist
(East Leake)

BYE

Mick Leafe
(Arnold Park)

BYE

Mick Leafe
(Arnold Park)

5 - 21

David Scott
(Newark Northern)

David Scott
(Newark Northern)

21 - 12

Alun Lethbridge
(Keyworth)

David Scott
(Newark Northern)

21 - 13

Joe Dawson
(Kingscroft)

David Scott
(Newark Northern)

BYE

Alun Lethbridge
(Keyworth)

BYE

Alun Lethbridge
(Keyworth)

WO Alun Lethbridge

James Wing
(Wilford)

James Wing
(Wilford)

BYE

Darren Allsopp
(New Lount)

14 - 21

Joe Dawson
(Kingscroft)

Joe Dawson
(Kingscroft)

21 - 6

Neil Hope
(Holwell Sports)

Joe Dawson
(Kingscroft)

21 - 16

Dean Harrison
(Leicester Club)

Neil Hope
(Holwell Sports)

21 - 10

John Hurst
(Birstall)

Dean Harrison
(Leicester Club)

BYE

Dean Harrison
(Leicester Club)

21 - 9

Tim Allard
(Shepshed Town)

Tim Allard
(Shepshed Town)

WO Tim Allard

Kieran Chambers
(Thringstone)

Paul Wright
(Thringstone)

BYE

Paul Wright
(Thringstone)

17 - 21

David Harris
(Coalville Town)

David Harris
(Coalville Town)

21 - 2

Mark Davies
(Belgrave)

David Harris
(Coalville Town)

6 - 21

Wayne Phoenix
(Spalding Town)

Wayne Phoenix
(Spalding Town)

21 - 11

Michael Thompson
(Moorlands Railway)

David Harris
(Coalville Town)

BYE

Andy Reynolds
(Brush)

21 - 3

Richard Newby
(Market Bosworth)

Andy Reynolds
(Brush)

WO Mark Davies

Mark Davies
(Belgrave)

Mark Davies
(Belgrave)

BYE

Wayne Phoenix
(Spalding Town)

BYE

Wayne Phoenix
(Spalding Town)

21 - 14

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Wayne Phoenix
(Spalding Town)

21 - 14

Gary Morris
(Burton House)

Benjamin Wilson
(Royal Mail Cart)

WO Scott Dunham

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Adam Warrington
(Blackstones)

BYE

Adam Warrington
(Blackstones)

WO Gary Morris

Gary Morris
(Burton House)

Gary Morris
(Burton House)

BYE

Gary Kitchen
(Skegness Foreshore)

BYE

Gary Kitchen
(Skegness Foreshore)

21 - 19

Jonathan West
(Boston B.C)

Gary Kitchen
(Skegness Foreshore)

13 - 21

Michael Thompson
(Moorlands Railway)

Michael Thompson
(Moorlands Railway)

21 - 19

Chris Hanslip
(Blossom Way)

Jonathan West
(Boston B.C)

BYE

Michael Thompson
(Moorlands Railway)

BYE

Michael Thompson
(Moorlands Railway)

21 - 10

Chris Cullen
(Hykeham)

Chris Cullen
(Hykeham)

BYE

Alistair Brunton
(St.Giles)

BYE

Alistair Brunton
(St.Giles)

WO Chris Hanslip

Chris Hanslip
(Blossom Way)

Chris Hanslip
(Blossom Way)

21 - 14

Dave Cullum
(Cleethorpes)

Chris Hanslip
(Blossom Way)

BYE

Dave Cullum
(Cleethorpes)

BYE

Dave Cullum
(Cleethorpes)

21 - 5

Wayne Guilliatt
(The Shires BC)

Wayne Guilliatt
(The Shires BC)

BYE