National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mens Champion of Champions

Area 12: Huntingdonshire/Northamptonshire/Warwickshire

Preliminary Round
Play by 3rd Jun 2018
Round 1
Play by 17th Jun 2018
Round 2
Play by 1st Jul 2018
Round 3
Play by 15th Jul 2018
Round 4
Play by 29th Jul 2018
Round 5
Play by 12th Aug 2018

Trevor Collins
(Parkway)

20 - 21

Trevor Dighton
(St. Ives)

Trevor Dighton
(St. Ives)

21 - 11

Alan Blackley
(Holywell Cum Needingworth)

Trevor Dighton
(St. Ives)

22 - 20

Chris Millard
(Somersham)

Trevor Dighton
(St. Ives)

13 - 21

Graham Agger
(Whittlesey Manor)

Graham Agger
(Whittlesey Manor)

5 - 21

Jamie Walker
(Northampton West End)

Jamie Walker
(Northampton West End)

21 - 9

David Fallon
(Nuneaton)

Edward Elmore
(Warboys)

15 - 21

Alan Blackley
(Holywell Cum Needingworth)

Chris Millard
(Somersham)

WO Chris Millard

Tristan Morton
(Parkway)

Chris Millard
(Somersham)

21 - 18

Barry Kitto
(Eynesbury)

John Mcintosh
(Huntingdon)

1 - 21

Barry Kitto
(Eynesbury)

Michael Sykes
(Brampton)

10 - 21

Graham Agger
(Whittlesey Manor)

Graham Agger
(Whittlesey Manor)

21 - 20

Richard Horrell
(Thrapston)

Graham Agger
(Whittlesey Manor)

21 - 9

Jason Bryan
(Kingsthorpe)

Jack Corney
(Whittlesey Manor)

17 - 21

Richard Horrell
(Thrapston)

Jonathan Brown
(Abington)

13 - 21

Jason Bryan
(Kingsthorpe)

Jason Bryan
(Kingsthorpe)

21 - 18

Trevor Spear
(Northampton Whyte Melville)

David Walker
(Northampton West End)

20 - 21

Trevor Spear
(Northampton Whyte Melville)

Jamie Walker
(Northampton West End)

21 - 12

Chris Bland
(Northampton Express)

Jamie Walker
(Northampton West End)

21 - 10

Robert Blencowe
(Brackley & District)

Jamie Walker
(Northampton West End)

21 - 15

Neil Gould
(Earls Barton)

Jamie Walker
(Northampton West End)

21 - 7

Neil Corbyn
(Wellingborough)

John Freeman
(Abington)

20 - 21

Robert Blencowe
(Brackley & District)

Paul Broderick
(Burton Latimer)

15 - 21

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

19 - 21

Neil Gould
(Earls Barton)

Neil Gould
(Earls Barton)

21 - 19

Adam Pitfield
(Burton Latimer)

Steve Villiers
(Irchester)

7 - 21

Neil Corbyn
(Wellingborough)

Neil Corbyn
(Wellingborough)

21 - 19

Nik Puryer
(Rushden Town)

Neil Corbyn
(Wellingborough)

21 - 12

John Haines
(Desborough Town)

Nik Puryer
(Rushden Town)

21 - 16

Keiran Rollings
(Kettering Lodge)

Brian Diver
(Corby Seagrave House)

9 - 21

John Haines
(Desborough Town)

John Haines
(Desborough Town)

21 - 13

Steven Norman
(Higham Ferrers)

Jack Tobin
(Finedon)

18 - 21

Steven Norman
(Higham Ferrers)

Darrell Welch
(Daventry Town)

20 - 21

Gary Tubb
(Oakfield)

Gary Tubb
(Oakfield)

21 - 14

Robert Page
(Grange)

Gary Tubb
(Oakfield)

WO Gary Tubb

Lee Maughan
(Rugby)

Gary Tubb
(Oakfield)

13 - 21

David Fallon
(Nuneaton)

David Fallon
(Nuneaton)

21 - 7

Neil Hancock
(Little Compton)

Craig Carter
(Rugby)

19 - 21

Robert Page
(Grange)

Neil Webb (Rep Bilton)
(Grange)

17 - 21

Lee Maughan
(Rugby)

Lee Maughan
(Rugby)

21 - 9

Tom Duggins
(Rugby Thornfield)

Tom Duggins
(Rugby Thornfield)

WO Tom Duggins

Mick Hill
(Rugby Railway)

Eric Tebbutt
(Stoke (Coventry))

20 - 21

Jordan Merrett
(Avenue (Coventry))

Jordan Merrett
(Avenue (Coventry))

18 - 21

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

20 - 21

David Fallon
(Nuneaton)

Stephen Taylor
(Avenue (Coventry))

13 - 21

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

David Fallon
(Nuneaton)

21 - 8

John Bale
(Wolvey)

David Fallon
(Nuneaton)

WO David Fallon

Phil Birch
(Avenue (Coventry))

Phil Birch
(Avenue (Coventry))

BYE

Nigel Moreton

21 - 15

Darren Pritchard
(Jaguar)

Nigel Moreton

2 - 21

Paul Jones
(Solihull Municipal)

Paul Jones
(Solihull Municipal)

10 - 21

Allen Onion
(Erdington Court)

Allen Onion
(Erdington Court)

11 - 21

Neil Hancock
(Little Compton)

Hughie Dunachie
(Sherwood Park)

18 - 21

Paul Jones
(Solihull Municipal)

Allen Onion
(Erdington Court)

21 - 6

Robert Allcock
(Tamworth)

Allen Onion
(Erdington Court)

21 - 20

Alan Barker
(Kineton)

Alan Barker
(Kineton)

WO Alan Barker

Adam Shuttleworth
(Whitnash)

Edward Coupe
(Southam United)

WO Neil Hancock

Neil Hancock
(Little Compton)

Neil Hancock
(Little Compton)

21 - 17

Michael Hawkins
(Welford-On-Avon)

Neil Hancock
(Little Compton)

21 - 18

William Claridge Ft
(Royal Leamington Spa)

Adam Smith
(Avenue (Leamington))

9 - 21

Michael Hawkins
(Welford-On-Avon)

Aiden Maries
(Fenny Compton)

15 - 21

John Henfry
(Lillington)

John Henfry
(Lillington)

12 - 21

William Claridge Ft
(Royal Leamington Spa)

Les Collins
(Warwickshire Cc Staff)

18 - 21

William Claridge Ft
(Royal Leamington Spa)