National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Family Pairs

Area 1: Bedfordshire/Buckinghamshire/Hertfordshire/Middlesex

Preliminary Round
Play by 15th May 2018
Round 1
Play by 29th May 2018
Round 2
Play by 12th Jun 2018
Round 3
Play by 26th Jun 2018
Round 4
Play by 10th Jul 2018
Round 5
Play by 24th Jul 2018

Paul Murray
(Kitcheners)

BYE

Paul Murray
(Kitcheners)

WO Phillip Bunting

Phillip Bunting
(Potten End)

Phillip Bunting
(Potten End)

17 - 23

Becky Maynard
(Harpenden)

Becky Maynard
(Harpenden)

22 - 28

Martin Coles
(Garston)

Martin Coles
(Garston)

25 - 9

Tom Muir
(Harpenden)

Martin Coles
(Garston)

17 - 7

Karen Ryan
(West Ealing)

Phillip Bunting
(Potten End)

BYE

Becky Maynard
(Harpenden)

22 - 18

Jason Horwood
(Mill End)

Becky Maynard
(Harpenden)

26 - 21

Jamie Claydon
(Baldock Town)

Scott Lepley
(Bishops Stortford)

18 - 20

Jamie Claydon
(Baldock Town)

Paul Andrews
(Baldock Town)

24 - 19

Reba Powell-Birley
(Royston)

Paul Andrews
(Baldock Town)

11 - 28

Martin Coles
(Garston)

Martin Coles
(Garston)

24 - 4

Ross Murphy
(Buntingford)

Martin Coles
(Garston)

22 - 11

Max Mackinnon
(Baldock Town)

Andy Smith
(Bovingdon)

WO Andy Smith

Keith Greenough
(Stevenage Town)

Andy Smith
(Bovingdon)

7 - 21

Ross Murphy
(Buntingford)

Ross Murphy
(Buntingford)

BYE

Steve Kilford
(Royston)

22 - 11

Lee Maloney
(Bovingdon)

Steve Kilford
(Royston)

22 - 23

Tom Muir
(Harpenden)

Tom Muir
(Harpenden)

19 - 14

Joshua Briden
(Bovingdon)

Tom Muir
(Harpenden)

23 - 15

David Taylor
(Luton Town)

Tom Muir
(Harpenden)

29 - 6

Richard Knight
(Royston)

Dave Gauthier
(Harperbury)

WO Les Keen

Les Keen
(Stevenage Town)

Les Keen
(Stevenage Town)

10 - 31

Joshua Briden
(Bovingdon)

Derek Grose
(Ware)

13 - 17

Joshua Briden
(Bovingdon)

Wayne Rhodes
(Leighton Buzzard)

17 - 18

Janis Butlin
(Potton)

Janis Butlin
(Potton)

19 - 9

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

Janis Butlin
(Potton)

14 - 23

David Taylor
(Luton Town)

Martin Dawkins
(Houghton Regis)

19 - 15

Richard Fensome
(Meltis 96)

Mark Amos
(Stotfold)

1 - 0

Stuart Espie
(Leighton Buzzard)

Mark Amos
(Stotfold)

15 - 20

David Taylor
(Luton Town)

David Taylor
(Luton Town)

24 - 13

Jamie Stewart
(Maulden)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

BYE

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

25 - 7

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

27 - 14

John Elliott
(Wolverton Park)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

17 - 9

Alex Squires
(Bletchley Town)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

19 - 20

Karen Ryan
(West Ealing)

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

BYE

Donna Brookes
(Bletchley Town)

BYE

Donna Brookes
(Bletchley Town)

17 - 18

John Elliott
(Wolverton Park)

John Elliott
(Wolverton Park)

BYE

Jamie Seymour
(Bletchley Town)

17 - 21

Nathan Nimmo
(Wolverton Park)

Nathan Nimmo
(Wolverton Park)

19 - 21

James Kirk
(Stony Stratford)

James Kirk
(Stony Stratford)

14 - 21

Alex Squires
(Bletchley Town)

Rhys Lee
(Bletchley Town)

5 - 22

James Kirk
(Stony Stratford)

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

WO Jeremy Maughan

David Hardaway
(Bradwell)

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

15 - 21

Alex Squires
(Bletchley Town)

Alex Squires
(Bletchley Town)

BYE

Roger Crick
(Hazells)

15 - 18

Trevor Room
(Waddesdon)

Trevor Room
(Waddesdon)

WO Trevor Room

George Reid
(Gerrards Cross)

Trevor Room
(Waddesdon)

14 - 19

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

17 - 18

Karen Ryan
(West Ealing)

George Reid
(Gerrards Cross)

21 - 10

John Whitehead
(Wexham)

Courtney Harvey
(Gerrards Cross)

20 - 15

Rachel Efde
(Iver Heath)

Courtney Harvey
(Gerrards Cross)

WO Tom Mc Guinness

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

Tom Mc Guinness
(Gerrards Cross)

26 - 11

David Dickson
(Slough)

Karen Ryan
(West Ealing)

BYE

Karen Ryan
(West Ealing)

22 - 16

Robert Hackwell
(Ashford)

Karen Ryan
(West Ealing)

24 - 22

Jason Lyttle
(Hendon)

Robert Hackwell
(Ashford)

BYE

Jason Lyttle
(Hendon)

BYE

Jason Lyttle
(Hendon)

18 - 13

Glen Adams
(Hendon)

Glen Adams
(Hendon)

BYE