National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Family Pairs

Area 2: Berkshire/Dorset/Hampshire/Isle of Wight/ Wiltshire

Preliminary Round
Play by 15th May 2018
Round 1
Play by 29th May 2018
Round 2
Play by 12th Jun 2018
Round 3
Play by 26th Jun 2018
Round 4
Play by 10th Jul 2018
Round 5
Play by 24th Jul 2018

Alan Blaby
(Wimborne)

BYE

Alan Blaby
(Wimborne)

5 - 27

Andrew Paulley
(Blandford)

Andrew Paulley
(Blandford)

19 - 18

Tom Newman
(Avon)

Andrew Paulley
(Blandford)

11 - 17

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

28 - 15

Graham Hatherall
(Royal Wootton Bassett)

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

24 - 8

Neil Gauld
(Reading)

Andrew Paulley
(Blandford)

24 - 14

Steve Thomson
(Branksome Park)

Tom Newman
(Avon)

BYE

Tom Newman
(Avon)

20 - 16

Chris Poole
(Holt.)

Chris Poole
(Holt.)

BYE

Adrian Bolwell
(Spencer Moulton)

BYE

Adrian Bolwell
(Spencer Moulton)

24 - 13

Chris Moore
(Holt.)

Adrian Bolwell
(Spencer Moulton)

WO Craig Morphet

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

Chris Moore
(Holt.)

BYE

Justin Davis
(Holt.)

BYE

Justin Davis
(Holt.)

15 - 24

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

Craig Morphet
(Royal Wootton Bassett)

BYE

Jim Ennis
(Supermarine)

BYE

Jim Ennis
(Supermarine)

17 - 13

Ryan Sawyer
(Rodbourne Cheney)

Jim Ennis
(Supermarine)

15 - 21

David Snell
(Royal Wootton Bassett)

David Snell
(Royal Wootton Bassett)

13 - 27

Graham Hatherall
(Royal Wootton Bassett)

Ryan Sawyer
(Rodbourne Cheney)

BYE

David Snell
(Royal Wootton Bassett)

23 - 19

David Jones
(Purton)

David Snell
(Royal Wootton Bassett)

25 - 16

Michael Richards
(Westlecot)

Michael Richards
(Westlecot)

BYE

Graham Hatherall
(Royal Wootton Bassett)

BYE

Graham Hatherall
(Royal Wootton Bassett)

21 - 6

Mike Jackson
(Westlecot)

Graham Hatherall
(Royal Wootton Bassett)

24 - 22

Neil Smith
(Royal Wootton Bassett)

George Twine
(Royal Wootton Bassett)

WO Mike Jackson

Mike Jackson
(Westlecot)

Tom Pittuck
(Swindon Town Gardens)

21 - 9

Kyle Anderson
(Royal Wootton Bassett)

Tom Pittuck
(Swindon Town Gardens)

19 - 21

Neil Smith
(Royal Wootton Bassett)

Alison Fail
(Purton)

15 - 19

Neil Smith
(Royal Wootton Bassett)

Sharon Varndell
(Ringwood)

BYE

Sharon Varndell
(Ringwood)

6 - 24

Peter Ward
(Sports Centre, Southampton)

Peter Ward
(Sports Centre, Southampton)

25 - 18

Barry Stafford
(Rowner)

Peter Ward
(Sports Centre, Southampton)

12 - 22

Jim Marsland
(Cove)

Jim Marsland
(Cove)

18 - 19

Neil Gauld
(Reading)

Daniel Spreadbury
(Fleming Park)

17 - 22

Peter Ward
(Sports Centre, Southampton)

Phil Hunt
(Sports Centre, Southampton)

WO Phil Hunt

Alan Forrest
(Fleming Park)

Phil Hunt
(Sports Centre, Southampton)

12 - 22

Barry Stafford
(Rowner)

Jamie Ward
(Bedhampton)

11 - 21

Barry Stafford
(Rowner)

Dave Brown
(Milton Park)

BYE

Dave Brown
(Milton Park)

16 - 24

Jim Marsland
(Cove)

Jim Marsland
(Cove)

21 - 20

Mark Stillings
(Kingsclere)

Jim Marsland
(Cove)

BYE

Mark Stillings
(Kingsclere)

23 - 13

Tina Rogers
(Basingstoke Town)

Mark Stillings
(Kingsclere)

19 - 18

Carl Taylor
(Cove)

David Atwell
(Alton Social)

19 - 22

Carl Taylor
(Cove)

Derek Cooper
(Sunningdale)

BYE

Derek Cooper
(Sunningdale)

23 - 10

Kim Barao
(Maidenhead Thicket)

Derek Cooper
(Sunningdale)

13 - 17

Neil Gauld
(Reading)

Neil Gauld
(Reading)

WO Neil Gauld

Iain Winskill
(Shrivenham)

Kim Barao
(Maidenhead Thicket)

BYE

Neil Gauld
(Reading)

24 - 22

Garry Cooper
(Three Mile Cross)

Neil Gauld
(Reading)

27 - 14

Morgan Merryweather
(Island Bohemian)

Morgan Merryweather
(Island Bohemian)

BYE

Andrew Knapper
(Tilehurst)

BYE

Andrew Knapper
(Tilehurst)

20 - 7

Kevin Miles
(Thatcham)

Andrew Knapper
(Tilehurst)

15 - 19

Iain Winskill
(Shrivenham)

Mark Hancock
(Tilehurst)

14 - 21

Kevin Miles
(Thatcham)

Iain Winskill
(Shrivenham)

20 - 17

Jane Murphy
(Didcot)

Iain Winskill
(Shrivenham)

29 - 4

Michael Linn
(Lambourn)

Michael Linn
(Lambourn)

BYE