National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Family Pairs

Area 3: Cambridgeshire/Northamptonshire/Huntingdonshire/Norfolk/Suffolk

Preliminary Round
Play by 15th May 2018
Round 1
Play by 29th May 2018
Round 2
Play by 12th Jun 2018
Round 3
Play by 26th Jun 2018
Round 4
Play by 10th Jul 2018
Round 5
Play by 24th Jul 2018

Richard Lemon
(Northampton Express)

WO Richard Lemon

Nathan Betts
(Northampton West End)

Richard Lemon
(Northampton Express)

18 - 25

Tom Wellburn
(Northampton Express)

Tom Wellburn
(Northampton Express)

19 - 12

Duncan Marriott
(Northampton West End)

Tom Wellburn
(Northampton Express)

16 - 23

Robert White
(Northampton Express)

Robert White
(Northampton Express)

9 - 27

Rob Elmore
(Warboys)

Rob Elmore
(Warboys)

16 - 23

Jamie Barker
(St Neots)

Mark Dickens
(St Crispin)

22 - 23

Tom Wellburn
(Northampton Express)

Jill Welch
(Heyford)

19 - 28

Billie Swift
(Abbey Park Ladies)

Billie Swift
(Abbey Park Ladies)

20 - 26

Duncan Marriott
(Northampton West End)

James Mckee
(Kingsthorpe)

WO Duncan Marriott

Duncan Marriott
(Northampton West End)

Jamie Walker
(Northampton West End)

15 - 18

Robert White
(Northampton Express)

Robert White
(Northampton Express)

22 - 18

Michael Sharpe
(Kingsthorpe)

Robert White
(Northampton Express)

21 - 15

Iain Walker
(Northampton West End)

Michael Sharpe
(Kingsthorpe)

18 - 14

Dominic Graham
(Northampton Express)

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

20 - 21

Iain Walker
(Northampton West End)

Iain Walker
(Northampton West End)

21 - 16

Rob Gamble
(Kettering Lodge)

Rob Gamble
(Kettering Lodge)

BYE

Keith Height
(Burton Latimer)

19 - 12

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

Keith Height
(Burton Latimer)

24 - 10

Katie Smith
(Desborough Town)

Keith Height
(Burton Latimer)

22 - 9

Emma Exley
(Burton Latimer)

Keith Height
(Burton Latimer)

12 - 22

Rob Elmore
(Warboys)

Katie Smith
(Desborough Town)

24 - 20

Neil Gould
(Earls Barton)

Steven Norman
(Higham Ferrers)

13 - 15

Emma Exley
(Burton Latimer)

Emma Exley
(Burton Latimer)

21 - 14

Rebecca Wigfield
(Desborough Town)

Rebecca Wigfield
(Desborough Town)

23 - 18

David Love
(Wellingborough)

Rob Elmore
(Warboys)

BYE

Rob Elmore
(Warboys)

WO Rob Elmore

Martin Francis
(Ramsey)

Rob Elmore
(Warboys)

21 - 12

Lee Welsford
(Whittlesey Manor)

Martin Francis
(Ramsey)

BYE

Nick Brett
(Warboys)

29 - 9

Deke Jackson
(Holywell Cum Needingworth)

Nick Brett
(Warboys)

24 - 25

Lee Welsford
(Whittlesey Manor)

Sophie Purell
(Holywell Cum Needingworth)

3 - 20

Lee Welsford
(Whittlesey Manor)

Mark Emery
(Cambridge & County)

BYE

Mark Emery
(Cambridge & County)

22 - 17

Sue Alexander
(Littleport)

Mark Emery
(Cambridge & County)

15 - 19

Jamie Barker
(St Neots)

Jamie Barker
(St Neots)

25 - 14

Chris Willgress
(Norfolk)

Jamie Barker
(St Neots)

19 - 18

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Sue Alexander
(Littleport)

25 - 14

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

Hayden Moorbey
(St Neots)

BYE

Hayden Moorbey
(St Neots)

11 - 25

Jamie Barker
(St Neots)

Amber Coteman
(Abbey)

4 - 30

Jamie Barker
(St Neots)

Gavin Cater
(Downham Market)

13 - 22

Anthony Seabourne
(Freethorpe)

Anthony Seabourne
(Freethorpe)

32 - 9

Alex Deal
(Cawston)

Anthony Seabourne
(Freethorpe)

9 - 20

Chris Willgress
(Norfolk)

Nicole Moseley
(Wootton Park)

6 - 14

Alex Deal
(Cawston)

Chris Willgress
(Norfolk)

BYE

Chris Willgress
(Norfolk)

20 - 15

Vernon Hudson
(Wootton Park)

Vernon Hudson
(Wootton Park)

19 - 18

Micheal Gooch
(Mundford Village)

Ali Stevenson
(Wymondham Dell)

22 - 21

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

Ali Stevenson
(Wymondham Dell)

28 - 7

Geoffrey Ramsbottom
(Beccles Town)

Ali Stevenson
(Wymondham Dell)

17 - 15

Joanne Rowe
(Borough Of Eye)

Ali Stevenson
(Wymondham Dell)

17 - 18

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Shaun Cook
(Thurlton)

17 - 18

Geoffrey Ramsbottom
(Beccles Town)

Joanne Rowe
(Borough Of Eye)

BYE

Joanne Rowe
(Borough Of Eye)

22 - 15

Kelly Ling
(Borough Of Eye)

Tracey Johnson
(Borough Of Eye)

12 - 18

Kelly Ling
(Borough Of Eye)

Lee Rowland
(Cornard)

BYE

Lee Rowland
(Cornard)

WO Katherine Rednall

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

25 - 18

Aaron Giles
(Felixstowe & Suffolk)

Katherine Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

21 - 10

Colin Rumsby
(Ipswich)

Kyle Leeks
(Hadleigh)

19 - 16

Mark Addison
(Felixstowe & Suffolk)

Kyle Leeks
(Hadleigh)

11 - 24

Aaron Giles
(Felixstowe & Suffolk)

Aaron Giles
(Felixstowe & Suffolk)

BYE