National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Family Pairs

Area 5: Cumbria/Derby/Durham/Lancs/Lincs/Northumberland/Notts/Yorks

Preliminary Round
Play by 15th May 2018
Round 1
Play by 29th May 2018
Round 2
Play by 12th Jun 2018
Round 3
Play by 26th Jun 2018
Round 4
Play by 10th Jul 2018
Round 5
Play by 24th Jul 2018

Stuart Irwin
(Aspatria)

18 - 6

Eddie Orchard
(Whitehaven)

Stuart Irwin
(Aspatria)

17 - 18

David Forster
(Workington)

David Forster
(Workington)

23 - 13

David Hodgson
(Wigton)

David Forster
(Workington)

9 - 17

Steve Harvey
(Gosforth)

Steve Harvey
(Gosforth)

11 - 24

Tim Winter
(West Park (Ypi))

Tim Winter
(West Park (Ypi))

26 - 18

Jonathan West
(Boston B.C)

David Forster
(Workington)

24 - 8

Joyce Westmorland
(Dalston)

David Hodgson
(Wigton)

BYE

David Hodgson
(Wigton)

20 - 17

Alan Prince
(Whitehaven)

D Lee
(Carlisle Subscription)

12 - 30

Alan Prince
(Whitehaven)

Gary Myerscough
(St Georges Hospital)

17 - 16

Graeme Donkin
(Rothbury)

Gary Myerscough
(St Georges Hospital)

20 - 22

Steve Harvey
(Gosforth)

Steve Harvey
(Gosforth)

20 - 14

Stephen Miller
(Gosforth)

Steve Harvey
(Gosforth)

WO Steve Harvey

James Askwith
(Walker)

Malcolm Cooper
(Hexham Elvaston)

9 - 24

Stephen Miller
(Gosforth)

Stephen Miller
(Gosforth)

26 - 21

Stephen Robson
(New Deleval and Newsham)

Mattea Ross
(Gosforth)

14 - 18

Stephen Robson
(New Deleval and Newsham)

Carl Higgins
(Hartlepool Old Boys)

15 - 17

Teresa Parnell
(Stockton)

Teresa Parnell
(Stockton)

14 - 30

Scott Morland
(Darlington South Park)

Scott Morland
(Darlington South Park)

25 - 11

Liam Macey
(Darlington Railway Athletic)

Scott Morland
(Darlington South Park)

9 - 26

Tim Winter
(West Park (Ypi))

Scott Morland
(Darlington South Park)

25 - 15

Garry Wallace
(Barnes West End)

Joshua Halcrow
(Silksworth)

9 - 21

Patrick Thomson
(Roker Marine)

Patrick Thomson
(Roker Marine)

18 - 20

Liam Macey
(Darlington Railway Athletic)

Samantha Pegg
(Darlington North Park Ladies)

6 - 27

Liam Macey
(Darlington Railway Athletic)

Paul Baker
(Silksworth)

20 - 10

Anthony Margerrison
(Northallerton)

Paul Baker
(Silksworth)

20 - 21

Vinny O'Neill
(Middlesbrough)

Vinny O'Neill
(Middlesbrough)

19 - 22

Tim Winter
(West Park (Ypi))

Bob Watcham
(Smiths Dock)

13 - 23

Vinny O'Neill
(Middlesbrough)

Ian Dickinson
(Cochranes Sports & Social Club)

20 - 6

Stephen Forrest
(Borough Park, Redcar)

Ian Dickinson
(Cochranes Sports & Social Club)

19 - 21

Tim Winter
(West Park (Ypi))

Raymond Clark
(Tockwith)

WO Tim Winter

Tim Winter
(West Park (Ypi))

David Lockhart
(Heaton Hall)

8 - 23

Graham Booth
(Bolton)

Graham Booth
(Bolton)

21 - 16

Shayne Rimmer
(Southport)

Graham Booth
(Bolton)

15 - 29

David Newsome
(North Duffield)

David Newsome
(North Duffield)

14 - 28

Scott Walton
(Nafferton)

Scott Walton
(Nafferton)

21 - 23

Jonathan West
(Boston B.C)

Shayne Rimmer
(Southport)

24 - 16

Chris Yates
(Heaton Hall)

Stephen Stoakes
(Holderness)

18 - 25

Ian Bratton
(Springhead Park)

Ian Bratton
(Springhead Park)

16 - 28

David Newsome
(North Duffield)

Carol Barker
(Fishlake)

16 - 27

David Newsome
(North Duffield)

Andy Humphreys
(York Railway Institute Amateur)

32 - 5

Stuart Smith
(Holgate W.M.C)

Andy Humphreys
(York Railway Institute Amateur)

5 - 19

Scott Walton
(Nafferton)

Scott Walton
(Nafferton)

22 - 17

Phillip Margerrison
(Nafferton)

Alison Paxton
(Driffield Recreation)

2 - 30

Scott Walton
(Nafferton)

Christopher Kelly
(Nafferton)

19 - 25

Phillip Margerrison
(Nafferton)

Phillip Margerrison
(Nafferton)

WO Phillip Margerrison

Stephen Dilks
(Nafferton)

Stephen Dilks
(Nafferton)

BYE

Andy Arundel
(Waltham Park)

12 - 22

Alan Dent Snr
(Cleethorpes)

Alan Dent Snr
(Cleethorpes)

15 - 18

Jonathan West
(Boston B.C)

Jonathan West
(Boston B.C)

21 - 18

Jordan Philpott
(Spalding Town)

Jonathan West
(Boston B.C)

23 - 16

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Jonathan West
(Boston B.C)

WO Jonathan West

Martin Scarbro
(Moorlands Railway)

Steve Hill
(Royal Mail Cart)

18 - 26

Jordan Philpott
(Spalding Town)

Jordan Philpott
(Spalding Town)

21 - 19

Paul Caress
(Ayscoughfee)

Paul Caress
(Ayscoughfee)

23 - 21

Andy Dunham
(Carters Park Holbeach)

Benjamin Wilson
(Royal Mail Cart)

WO Scott Dunham

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

21 - 14

Susan Mcfarland
(East Leake)

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

WO Scott Dunham

Ben 0Ttley
(Hucknall T.P.)

David Baird
(Cavaliers)

WO Susan Mcfarland

Susan Mcfarland
(East Leake)

Sean Sloan
(Newark Northern)

13 - 29

Ben 0Ttley
(Hucknall T.P.)

Ben 0Ttley
(Hucknall T.P.)

WO Ben 0Ttley

John Bowley
(Long Eaton Town)

Len Hale
(East Leake)

5 - 22

John Bowley
(Long Eaton Town)