National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Family Pairs

Area 6: Essex/Kent

Preliminary Round
Play by 15th May 2018
Round 1
Play by 29th May 2018
Round 2
Play by 12th Jun 2018
Round 3
Play by 26th Jun 2018
Round 4
Play by 10th Jul 2018
Round 5
Play by 24th Jul 2018

Matthew Rich
(Charing)

20 - 17

David Potter
(Hythe)

Matthew Rich
(Charing)

16 - 15

Wayne Shooter
(Betteshanger)

Matthew Rich
(Charing)

18 - 19

Shaun Woolford
(Herne Bay)

Shaun Woolford
(Herne Bay)

21 - 15

Ashley White
(Lenham)

Shaun Woolford
(Herne Bay)

22 - 20

David Singer
(Francis Drake)

Shaun Woolford
(Herne Bay)

19 - 22

Stuart Muir
(Drums)

Colin Strouts
(Canterbury)

12 - 20

Wayne Shooter
(Betteshanger)

Ken Weyand
(St. Lawrence)

21 - 15

Ian Larkin
(Ashford (Kent) Rail)

Ken Weyand
(St. Lawrence)

19 - 21

Shaun Woolford
(Herne Bay)

Shaun Woolford
(Herne Bay)

BYE

Shaun Mccaughan
(Sandwich)

28 - 3

Darren Ellis
(Canterbury)

Shaun Mccaughan
(Sandwich)

17 - 21

Ashley White
(Lenham)

Ashley White
(Lenham)

21 - 16

Diane Reeves
(Sandwich)

Joe Kelly
(Herne Bay)

17 - 18

Ashley White
(Lenham)

Ian Morton
(Lenham)

18 - 19

Malcolm Nicholson
(Canterbury)

Malcolm Nicholson
(Canterbury)

12 - 19

Diane Reeves
(Sandwich)

Diane Reeves
(Sandwich)

BYE

Nigel Seager
(Queenborough)

15 - 23

Imogen Jenner
(Milton Regis)

Imogen Jenner
(Milton Regis)

15 - 18

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

22 - 15

Robert Ferguson
(Bearsted & Thurnham)

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

18 - 19

David Singer
(Francis Drake)

Brian Jarvis
(Queenborough)

2 - 27

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Joshua Rowe
(Peninsular)

19 - 22

Robert Ferguson
(Bearsted & Thurnham)

Robert Ferguson
(Bearsted & Thurnham)

24 - 4

Michael Doorey
(Townsend Hook)

Michael Doorey
(Townsend Hook)

25 - 11

Nicky Bater
(Queenborough)

Lorraine Paramor
(Northfleet)

BYE

Lorraine Paramor
(Northfleet)

29 - 20

Thomas Mason
(Horton Kirby)

Lorraine Paramor
(Northfleet)

1 - 15

David Singer
(Francis Drake)

Thomas Mason
(Horton Kirby)

11 - 10

William Moulton
(Danson Park)

David Clark
(Eltham)

BYE

David Clark
(Eltham)

WO David Singer

David Singer
(Francis Drake)

David Singer
(Francis Drake)

23 - 10

Amy Cheeseman
(Bromley)

Peter Madgewick
(Drums)

20 - 22

Emma Pitts
(The Springhouse)

Emma Pitts
(The Springhouse)

19 - 22

Dave Fryer
(Drums)

Dave Fryer
(Drums)

6 - 18

Stuart Muir
(Drums)

Stuart Muir
(Drums)

24 - 19

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Stuart Muir
(Drums)

25 - 11

Shaun Wilson
(Radwinter)

Dave Fryer
(Drums)

BYE

Patricia Muir
(Thurrock)

7 - 25

David Patterson
(Drums)

David Patterson
(Drums)

9 - 22

Stuart Muir
(Drums)

Stuart Muir
(Drums)

BYE

Billy Gough
(Thorpe Bay)

10 - 22

Darryl Cook
(Essex County)

Darryl Cook
(Essex County)

5 - 25

Jack Butcher
(Wanstead Central)

Jack Butcher
(Wanstead Central)

18 - 20

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Jack Butcher
(Wanstead Central)

BYE

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

WO William Nelson

Leonard Welton
(Wanstead Central)

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

20 - 15

Nigel Smith
(Romford)

Nigel Smith
(Romford)

25 - 5

Cheyenne Blackmore
(Rainham)

Conway Fleming
(Kings Chase)

5 - 23

David Griggs
(Romford)

David Griggs
(Romford)

16 - 23

Tony Lindfield
(Romford)

Tony Lindfield
(Romford)

16 - 22

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

8 - 22

Shaun Wilson
(Radwinter)

Tony Lindfield
(Romford)

BYE

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

BYE

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

19 - 14

Paul Mann
(Silver End)

John Daniells
(Dunmow)

8 - 31

Paul Mann
(Silver End)

Shaun Wilson
(Radwinter)

BYE

Shaun Wilson
(Radwinter)

WO Shaun Wilson

Peter Halliday
(Happy Valley)

Shaun Wilson
(Radwinter)

23 - 11

Nigel Holt
(Mersea Island)

Peter Halliday
(Happy Valley)

BYE

Conor Mathers
(Brightlingsea)

13 - 22

Trevor Gosling
(Arclight)

Trevor Gosling
(Arclight)

1 - 11

Nigel Holt
(Mersea Island)

Sam Roberts
(Colchester West End)

19 - 21

Nigel Holt
(Mersea Island)