National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mixed Fours

Area 2: Berkshire/Middlesex

Preliminary Round
Play by 28th May 2018
Round 1
Play by 11th Jun 2018
Round 2
Play by 25th Jun 2018
Round 3
Play by 9th Jul 2018
Round 4
Play by 23rd Jul 2018

Iain Winskill
(Shrivenham)

16 - 15

Santo Orlando
(Didcot)

Iain Winskill
(Shrivenham)

22 - 17

Barry Williams
(Thatcham)

Iain Winskill
(Shrivenham)

22 - 14

John Allen
(Reading)

Iain Winskill
(Shrivenham)

23 - 11

Stephen Gibson
(Isleworth)

Iain Winskill
(Shrivenham)

21 - 25

Barry Burgess
(Brentham)

Julie Merry
(Tilehurst)

18 - 20

Barry Williams
(Thatcham)

Gordon Ballantyne
(Thatcham)

20 - 18

Mark Hancock
(Tilehurst)

Gordon Ballantyne
(Thatcham)

13 - 19

John Allen
(Reading)

John Allen
(Reading)

BYE

Kim Eales
(Maidenhead Town)

11 - 23

Tony Scott
(Windsor & Eton)

Tony Scott
(Windsor & Eton)

20 - 19

Martyn Hayward
(Windsor & Eton)

Tony Scott
(Windsor & Eton)

15 - 17

Stephen Gibson
(Isleworth)

Martyn Hayward
(Windsor & Eton)

BYE

Robert Hackwell
(Ashford)

18 - 25

Dawn Slaughter
(Cambridge Park)

Dawn Slaughter
(Cambridge Park)

18 - 25

Stephen Gibson
(Isleworth)

Stephen Gibson
(Isleworth)

20 - 9

Marion Bushnell
(Ashford)

Larry Mulligan
(Parsons Green)

12 - 23

David Ayton
(West Ealing)

David Ayton
(West Ealing)

11 - 20

Barry Burgess
(Brentham)

Barry Burgess
(Brentham)

24 - 14

John Sweeney
(Hendon)

Barry Burgess
(Brentham)

25 - 22

Aaron Wallis
(North London)

Barry Burgess
(Brentham)

21 - 19

Paul Cater
(West Ealing)

Rob Green
(West Ealing)

12 - 21

Terry Tidey
(Harefield Hospital)

Terry Tidey
(Harefield Hospital)

18 - 21

John Sweeney
(Hendon)

Allister Frankland
(Hendon)

10 - 22

John Sweeney
(Hendon)

Jason Lyttle
(Hendon)

15 - 20

Aaron Wallis
(North London)

Aaron Wallis
(North London)

17 - 15

Roderick Smith
(Holtwhites)

Aaron Wallis
(North London)

27 - 7

Alan Harman
(Bounds Green)

Antonio Bracaliello
(The Broomfield Club)

11 - 23

Roderick Smith
(Holtwhites)

Geoffrey Salter
(The Broomfield Club)

11 - 17

Alan Harman
(Bounds Green)

Alan Harman
(Bounds Green)

28 - 20

Ray Fortune
(Poplar)

John Crabb
(North Greenwich)

20 - 22

Ray Fortune
(Poplar)