National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mixed Fours

Area 3: Buckinghamshire/Oxfordshire

Preliminary Round
Play by 28th May 2018
Round 1
Play by 11th Jun 2018
Round 2
Play by 25th Jun 2018
Round 3
Play by 9th Jul 2018
Round 4
Play by 23rd Jul 2018

Gerard Smyth
(Bletchley Town)

20 - 12

Carol Jones
(Stony Stratford)

Gerard Smyth
(Bletchley Town)

15 - 22

Donna Brookes
(Bletchley Town)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

23 - 21

James Kirk
(Stony Stratford)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

20 - 17

Kim Challinor
(Hazells)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

23 - 20

Karen Alder
(West Witney)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

22 - 19

Michael Abraham
(Newport Pagnell)

James Kirk
(Stony Stratford)

21 - 19

Pauline Jones
(Bradwell)

James Kirk
(Stony Stratford)

21 - 18

Nathan Nimmo
(Wolverton Park)

Nathan Nimmo
(Wolverton Park)

25 - 12

Paul Clark
(Stony Stratford)

Keith Herbert
(Bletchley St Martins)

12 - 21

John Elliott
(Wolverton Park)

John Elliott
(Wolverton Park)

WO John Elliott

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

John Elliott
(Wolverton Park)

12 - 23

Kim Challinor
(Hazells)

Neil Axelson
(Bradwell)

15 - 21

Geoff Cooke
(Woburn Sands)

Lambert Ferns
(Stony Stratford)

14 - 18

Kim Challinor
(Hazells)

Kim Challinor
(Hazells)

25 - 23

Roger Crick
(Hazells)

Trevor Room
(Waddesdon)

15 - 18

Roger Crick
(Hazells)

Stephen Molnar
(Cheddington)

20 - 24

Megan Higgins
(Waddesdon)

Megan Higgins
(Waddesdon)

23 - 14

Charlene Turpie
(Gerrards Cross)

Megan Higgins
(Waddesdon)

22 - 20

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

Megan Higgins
(Waddesdon)

19 - 23

Karen Alder
(West Witney)

Charlene Turpie
(Gerrards Cross)

26 - 8

Lorna Efde
(Iver Heath)

John Mockett
(Iver Heath)

11 - 20

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

Andrew Briden
(Gerrards Cross)

18 - 17

Matthew Hyde
(Gerrards Cross)

Matthew Hyde
(Gerrards Cross)

24 - 12

Barry Sharp
(High Wycombe)

Chris Hill
(Iver Heath)

23 - 24

Martin Marriott
(Burnham)

Martin Marriott
(Burnham)

13 - 17

Sam Watts
(Watlington)

Sam Watts
(Watlington)

13 - 19

Karen Alder
(West Witney)

Ray Keen
(Gerrards Cross)

2 - 6

Sam Watts
(Watlington)

David Leighfield
(West Witney)

18 - 17

Adrian Kemish
(Watlington)

David Leighfield
(West Witney)

10 - 31

Karen Alder
(West Witney)

Howard Watts
(Headington)

17 - 19

Karen Alder
(West Witney)