National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mixed Fours

Area 5: Cornwall/Devon

Preliminary Round
Play by 28th May 2018
Round 1
Play by 11th Jun 2018
Round 2
Play by 25th Jun 2018
Round 3
Play by 9th Jul 2018
Round 4
Play by 23rd Jul 2018

Richard Rowe
(Falmouth)

13 - 26

Mark Read
(Stenalees)

Mark Read
(Stenalees)

21 - 15

Kevin Williams
(Porthleven)

Mark Read
(Stenalees)

17 - 24

Nick Trewin
(Kensey Vale)

Nick Trewin
(Kensey Vale)

13 - 16

Lee Haywood
(Shaldon)

Lee Haywood
(Shaldon)

25 - 2

Stuart Evans
(Shaldon)

Adam Brooks
(Carnon Downs)

16 - 23

Kevin Williams
(Porthleven)

Sue Beale
(Carnon Downs)

26 - 8

Trevor Hammerton
(St Stephen In Brannel)

Sue Beale
(Carnon Downs)

19 - 21

Nick Trewin
(Kensey Vale)

Michael Jennings
(St Austell)

19 - 23

Nick Trewin
(Kensey Vale)

Lee Haywood
(Shaldon)

BYE

Lee Haywood
(Shaldon)

28 - 9

John Stringfellow
(Plymouth (Sir Francis Drake))

Lee Haywood
(Shaldon)

23 - 19

Natalie Chestney
(Kings)

John Stringfellow
(Plymouth (Sir Francis Drake))

BYE

Natalie Chestney
(Kings)

BYE

Natalie Chestney
(Kings)

26 - 6

Ian Boyle
(Torquay)

Ian Boyle
(Torquay)

21 - 16

Phil Hackett
(Kings)

Alan Hawke
(Torbay Country)

BYE

Alan Hawke
(Torbay Country)

22 - 24

Stuart Evans
(Shaldon)

Stuart Evans
(Shaldon)

22 - 18

Mark Perrott
(Madeira)

Stuart Evans
(Shaldon)

25 - 14

Hannah Ridde
(South Molton)

Stuart Evans
(Shaldon)

BYE

Paul Stone
(Topsham)

23 - 24

Mark Perrott
(Madeira)

Mark Perrott
(Madeira)

WO Mark Perrott

Colin Mees
(Exonia)

Aaron Southgate
(Madeira)

9 - 19

Colin Mees
(Exonia)

Ryan Clements
(Cullompton)

16 - 19

Paul Weeks
(Great Torrington)

Paul Weeks
(Great Torrington)

11 - 24

Hannah Ridde
(South Molton)

Hannah Ridde
(South Molton)

21 - 10

Sue Risdon
(Hemyock)

Shaun Doherty
(Bideford, Victoria Park)

8 - 23

Hannah Ridde
(South Molton)

Sue Risdon
(Hemyock)

BYE

Sue Risdon
(Hemyock)

WO Sue Risdon

George Coxwell
(Bideford, Victoria Park)

George Coxwell
(Bideford, Victoria Park)

BYE