National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mixed Fours

Area 8: Essex

Preliminary Round
Play by 28th May 2018
Round 1
Play by 11th Jun 2018
Round 2
Play by 25th Jun 2018
Round 3
Play by 9th Jul 2018
Round 4
Play by 23rd Jul 2018

Conor Mathers
(Brightlingsea)

BYE

Conor Mathers
(Brightlingsea)

12 - 20

Sam Roberts
(Colchester West End)

Sam Roberts
(Colchester West End)

18 - 26

Deborah Sales
(Dunmow)

Deborah Sales
(Dunmow)

22 - 14

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Deborah Sales
(Dunmow)

6 - 29

Edward Morris
(Essex County)

Sam Roberts
(Colchester West End)

28 - 6

David Watts
(Brightlingsea)

Deborah Sales
(Dunmow)

23 - 11

Jasmine Wilson
(Radwinter)

Deborah Sales
(Dunmow)

25 - 13

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

Sara-Jane Foster
(Chelmsford)

BYE

Terence Everett
(Southminster)

15 - 20

Martin King
(Great Baddow)

Martin King
(Great Baddow)

20 - 15

Colin Morton
(Romford)

Martin King
(Great Baddow)

15 - 19

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Colin Morton
(Romford)

20 - 16

Raymond Bell
(Rainham)

John James
(Romford)

WO Tony Allen

Tony Allen
(Upminster)

Tony Allen
(Upminster)

11 - 22

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Leonard Welton
(Wanstead Central)

21 - 22

William Nelson
(Fords (Newbury Park))

Cheyenne Blackmore
(Rainham)

14 - 21

Janice Fortune
(Wanstead Central)

Janice Fortune
(Wanstead Central)

16 - 23

Edward Morris
(Essex County)

Edward Morris
(Essex County)

19 - 7

Jim Oakes
(Harlow)

Edward Morris
(Essex County)

22 - 6

Janet Gray
(Connaught)

Carol Cook
(Wanstead Central)

WO Edward Morris

Edward Morris
(Essex County)

Denisa Hallam
(Rayleigh)

19 - 16

Alfred Spratt
(Essex County)

Denisa Hallam
(Rayleigh)

10 - 23

Jim Oakes
(Harlow)

Jim Oakes
(Harlow)

22 - 18

Edward Clarke
(Connaught)

Leslie Mercer
(Silverthorn)

27 - 18

Timothy Mould
(Connaught)

Leslie Mercer
(Silverthorn)

16 - 24

Janet Gray
(Connaught)

Janet Gray
(Connaught)

23 - 10

Michelle Squires
(Drums)

Ann King
(Griffin)

9 - 22

Janet Gray
(Connaught)

Michael Bonson
(New Phoenix)

20 - 19

June O'Neill
(Drums)

Michael Bonson
(New Phoenix)

17 - 19

Michelle Squires
(Drums)

Linda Mills
(Aveley)

18 - 25

Michelle Squires
(Drums)