National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2018 Mixed Fours

Area 10: Gloucestershire/Herefordshire/Worcestershire

Preliminary Round
Play by 14th May 2018
Round 1
Play by 28th May 2018
Round 2
Play by 11th Jun 2018
Round 3
Play by 25th Jun 2018
Round 4
Play by 9th Jul 2018
Round 5
Play by 23rd Jul 2018

Jack Pullin
(Bredon)

BYE

Jack Pullin
(Bredon)

18 - 23

Alan Clarke
(St. Dunstans)

Alan Clarke
(St. Dunstans)

20 - 14

Alan Lerry
(St. Dunstans)

Alan Clarke
(St. Dunstans)

15 - 23

Richard Moule
(Vines Park)

Richard Moule
(Vines Park)

14 - 30

Grant Burgess
(Chester Road)

Grant Burgess
(Chester Road)

17 - 16

Wendy Manns
(Barnwood)

Alan Clarke
(St. Dunstans)

BYE

Graham Williams
(Manor Park)

BYE

Graham Williams
(Manor Park)

13 - 25

Alan Lerry
(St. Dunstans)

Alan Lerry
(St. Dunstans)

BYE

Amy Walters
(Broadway.)

BYE

Amy Walters
(Broadway.)

11 - 23

Richard Moule
(Vines Park)

Richard Moule
(Vines Park)

24 - 19

Allan Hughes
(Hewell)

Richard Moule
(Vines Park)

BYE

Allan Hughes
(Hewell)

BYE

Allan Hughes
(Hewell)

24 - 23

Mike Peirce
(Pershore)

Mike Peirce
(Pershore)

BYE

Jon Harrod
(Manor Park)

BYE

Jon Harrod
(Manor Park)

14 - 22

Richard Payne
(Chester Road)

Richard Payne
(Chester Road)

18 - 21

Grant Burgess
(Chester Road)

Grant Burgess
(Chester Road)

21 - 13

Sandra Pritchard
(St. Martins)

Richard Payne
(Chester Road)

BYE

John Oliver
(Broadway.)

BYE

John Oliver
(Broadway.)

12 - 20

Grant Burgess
(Chester Road)

Grant Burgess
(Chester Road)

BYE

Alec Tandler
(Brimfield & Little Hereford)

BYE

Alec Tandler
(Brimfield & Little Hereford)

16 - 22

Daniel Palmer
(Ross-on-Wye)

Daniel Palmer
(Ross-on-Wye)

16 - 23

Sandra Pritchard
(St. Martins)

Alex Lowe
(Hereford)

18 - 20

Daniel Palmer
(Ross-on-Wye)

Sandra Pritchard
(St. Martins)

WO Sandra Pritchard

Daniel Holmes
(Ledbury)

Sandra Pritchard
(St. Martins)

WO Sandra Pritchard

Mark Atkins
(Ledbury)

Mark Atkins
(Ledbury)

BYE

John Owen
(Barnwood)

BYE

John Owen
(Barnwood)

WO Daniel Prosser

Daniel Prosser
(Gloucester Spa)

Daniel Prosser
(Gloucester Spa)

19 - 18

Steve Allsopp
(Gloucester City)

Daniel Prosser
(Gloucester Spa)

WO Wendy Manns

Wendy Manns
(Barnwood)

Wendy Manns
(Barnwood)

24 - 13

Jack Drysdale
(Olveston)

Daniel Prosser
(Gloucester Spa)

BYE

Steve Allsopp
(Gloucester City)

BYE

Steve Allsopp
(Gloucester City)

22 - 14

Jon Horrill
(Barnwood)

Jon Horrill
(Barnwood)

BYE

Wendy Manns
(Barnwood)

BYE

Wendy Manns
(Barnwood)

17 - 16

Pete Bland
(Gloucester City)

Wendy Manns
(Barnwood)

26 - 12

Myra Savage
(Falcon.)

Pete Bland
(Gloucester City)

BYE

Richard Cobb
(Tetbury)

BYE

Richard Cobb
(Tetbury)

16 - 23

Myra Savage
(Falcon.)

Myra Savage
(Falcon.)

BYE

Bev Parry
(Tetbury)

BYE

Bev Parry
(Tetbury)

WO Bev Parry

William Alner
(Victory Park)

Bev Parry
(Tetbury)

20 - 24

Denzil Vellacott
(Fairford)

Denzil Vellacott
(Fairford)

13 - 22

Jack Drysdale
(Olveston)

William Alner
(Victory Park)

BYE

Tim Bloomer
(Fairford)

23 - 8

Nathan Kitchen
(Cheltenham)

Tim Bloomer
(Fairford)

20 - 21

Denzil Vellacott
(Fairford)

Nick Charlwood
(Cheltenham)

12 - 21

Denzil Vellacott
(Fairford)

Michael Jordan
(Bristol Arrow)

BYE

Michael Jordan
(Bristol Arrow)

WO Jack Drysdale

Jack Drysdale
(Olveston)

Jack Drysdale
(Olveston)

29 - 12

Ian Baker
(Kingswood & Hanham)

Jack Drysdale
(Olveston)

BYE

Ian Baker
(Kingswood & Hanham)

BYE

Ian Baker
(Kingswood & Hanham)

30 - 8

Glen Wintle
(Bristol St Andrews)

Glen Wintle
(Bristol St Andrews)

BYE