National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mens Senior Singles

Surrey

Round 1
Play by 15th May 2019
Round 2
Play by 29th May 2019
Round 3
Play by 12th Jun 2019
Round 4
Play by 26th Jun 2019
Round 5
Play by 10th Jul 2019
Round 6
Play by 24th Jul 2019

Don Leach
(Belmont.)

WO Don Leach

Jim Burns
(South London)

Don Leach
(Belmont.)

21 - 17

Jeffrey Doerr
(Norbury)

Don Leach
(Belmont.)

21 - 10

Neil Winter
(Wimbledon Park)

Don Leach
(Belmont.)

[Challenger]

Simon Jee
(Putney Town)

 

[Challenger]

 

 

[Challenger]

 

Jeffrey Doerr
(Norbury)

BYE

Neil Winter
(Wimbledon Park)

WO Neil Winter

John Graham
(South London)

Neil Winter
(Wimbledon Park)

21 - 15

John Sinnott
(Temple)

John Sinnott
(Temple)

21 - 18

Stephen Buckland
(Southwark Park)

Steve Allnutt
(Mid-Surrey)

21 - 20

Paul Alderman
(Putney Town)

Steve Allnutt
(Mid-Surrey)

12 - 21

Simon Jee
(Putney Town)

Simon Jee
(Putney Town)

21 - 14

Stephen Stockley
(Putney Town)

Simon Jee
(Putney Town)

BYE

John Kennerley
(North Sheen)

WO Stephen Stockley

Stephen Stockley
(Putney Town)

Stephen Stockley
(Putney Town)

WO Stephen Stockley

Larry Mulligan
(Putney Town)

Larry Mulligan
(Putney Town)

BYE

Michael Sigamoney
(North Sheen)

21 - 2

Arthur Bolton
(Putney Town)

Michael Sigamoney
(North Sheen)

21 - 20

Elbio Gomez
(North Sheen)

Michael Sigamoney
(North Sheen)

21 - 13

David Humphreys
(Caterham)

Michael Sigamoney
(North Sheen)

[Challenger]

Ian Mellis
(Caterham)

Elbio Gomez
(North Sheen)

21 - 11

Les Capocciama
(Putney Town)

Ian Ross
(Wallington)

WO Neil Asten

Neil Asten
(Sutton)

Neil Asten
(Sutton)

20 - 21

David Humphreys
(Caterham)

David Humphreys
(Caterham)

21 - 17

Khanmuzaffarul Gause
(Croydon)

Mike Mcdonagh
(Cheam)

21 - 6

Steve Shanley
(Sutton)

Mike Mcdonagh
(Cheam)

21 - 5

Ian Steele
(Chipstead)

Mike Mcdonagh
(Cheam)

20 - 21

Ian Mellis
(Caterham)

Ian Steele
(Chipstead)

BYE

Ian Mellis
(Caterham)

21 - 20

Christopher Jones
(Epsom Park)

Ian Mellis
(Caterham)

21 - 17

Joe Stevens
(Epsom Park)

Paul Manuel
(Newdigate)

17 - 21

Joe Stevens
(Epsom Park)

Graeme Cupit
(Old Coulsdon)

21 - 5

Paul Eales
(Redhill)

Graeme Cupit
(Old Coulsdon)

21 - 17

Colin Wilkins
(Sutton)

Graeme Cupit
(Old Coulsdon)

18 - 21

Jeff O'Leary
(Epsom Park)

Jeff O'Leary
(Epsom Park)

[Challenger]

Gary Clark
(Camberley)

 

[Challenger]

 

Colin Wilkins
(Sutton)

WO Colin Wilkins

Richard Corne
(Croydon)

Roy Fassnidge
(Leatherhead)

21 - 19

Andrew Barclay
(Old Coulsdon)

Roy Fassnidge
(Leatherhead)

15 - 21

Jeff O'Leary
(Epsom Park)

Jeff O'Leary
(Epsom Park)

WO Jeff O'Leary

Geoff Collier
(Wallington)

BYE

Peter Boot
(Camberley)

Peter Boot
(Camberley)

WO Peter Boot

Trevor Prentice
(Camberley)

Peter Boot
(Camberley)

7 - 21

Gary Clark
(Camberley)

Trevor Prentice
(Camberley)

BYE

Graham Skinner
(Ottershaw)

BYE

Graham Skinner
(Ottershaw)

10 - 21

Gary Clark
(Camberley)

Michael Rejman
(Farnham)

7 - 21

Gary Clark
(Camberley)

Keith Court
(Knaphill)

WO Chris Turner

Chris Turner
(Old Dean)

Chris Turner
(Old Dean)

21 - 7

Don Walsh
(Old Dean)

Chris Turner
(Old Dean)

21 - 18

Keith Wilson
(Camberley)

Chris Turner
(Old Dean)

[Challenger]

Roy Spencer
(Egham)

Don Walsh
(Old Dean)

21 - 7

Allan Davies
(Egham)

John Steer
(Camberley)

BYE

John Steer
(Camberley)

10 - 21

Keith Wilson
(Camberley)

Peter Brown
(Godalming & Farncombe)

7 - 21

Keith Wilson
(Camberley)

Stuart Young
(Godalming & Farncombe)

14 - 2

Chris Maguire
(West Byfleet)

Stuart Young
(Godalming & Farncombe)

5 - 16

Roy Spencer
(Egham)

Roy Spencer
(Egham)

21 - 20

Graham Robinson
(Godalming & Farncombe)

Roy Spencer
(Egham)

21 - 6

Phil Pugh
(Old Dean)

Graham Robinson
(Godalming & Farncombe)

21 - 11

Arnie Lewis
(Camberley)

Graham Robinson
(Godalming & Farncombe)

21 - 7

Tony Woolf
(Camberley)

Tony Woolf
(Camberley)

BYE