National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mens Senior Pairs

Hertfordshire

Preliminary Round
Play by 22nd May 2019
Round 1
Play by 5th Jun 2019
Round 2
Play by 19th Jun 2019
Round 3
Play by 3rd Jul 2019
Round 4
Play by 17th Jul 2019
Round 5
Play by 31st Jul 2019

Gordon Price
(Shire Park)

BYE

Gordon Price
(Shire Park)

11 - 28

Malcolm Sage
(Bushey)

Malcolm Sage
(Bushey)

18 - 15

Noel Roberts
(Harpenden)

Malcolm Sage
(Bushey)

15 - 17

ROB DEMPSTER
(Baldock Town)

ROB DEMPSTER
(Baldock Town)

18 - 13

Mike Parsons
(Baldock Town)

ROB DEMPSTER
(Baldock Town)

12 - 22

Phil Russell
(Welwyn & District)

Malcolm Sage
(Bushey)

BYE

Noel Roberts
(Harpenden)

BYE

Noel Roberts
(Harpenden)

18 - 9

Gary Edwards
(Garston)

Gary Edwards
(Garston)

BYE

Victor Greenberg
(Buntingford)

BYE

Victor Greenberg
(Buntingford)

18 - 17

Don Fox
(Sawbridgeworth)

Victor Greenberg
(Buntingford)

12 - 20

ROB DEMPSTER
(Baldock Town)

Don Fox
(Sawbridgeworth)

BYE

Peter Daley
(De Havilland)

BYE

Peter Daley
(De Havilland)

5 - 20

ROB DEMPSTER
(Baldock Town)

ROB DEMPSTER
(Baldock Town)

19 - 14

Michael Poole
(Welwyn & District)

Dave Gauthier
(Harperbury)

9 - 24

Mike Parsons
(Baldock Town)

Mike Parsons
(Baldock Town)

21 - 13

Steve Wilson
(St Albans)

Mike Parsons
(Baldock Town)

22 - 4

Martin Roberts
(Baldock Town)

Mike Parsons
(Baldock Town)

22 - 16

Christopher Budden
(Potters Bar)

Steve Wilson
(St Albans)

BYE

terry saunders
(St Ippolytts)

11 - 14

Martin Roberts
(Baldock Town)

Martin Roberts
(Baldock Town)

19 - 9

John Campbell
(Abbots Langley)

John Campbell
(Abbots Langley)

BYE

Dave Murphy
(Buntingford)

BYE

Dave Murphy
(Buntingford)

19 - 21

Christopher Budden
(Potters Bar)

Christopher Budden
(Potters Bar)

15 - 14

Wray Lewis
(Abbots Langley)

Christopher Budden
(Potters Bar)

WO Christopher Budden

Phil Wilkinson
(Stevenage Town)

David Brooks
(Harpenden)

BYE

David Brooks
(Harpenden)

10 - 13

Wray Lewis
(Abbots Langley)

David Salmon
(Potters Bar)

17 - 19

Wray Lewis
(Abbots Langley)

Martin Blomfield
(Mill End)

WO Martin Blomfield

Leonard Curtis
(Northaw & Cuffley)

Martin Blomfield
(Mill End)

11 - 21

John Godman
(Garston)

John Godman
(Garston)

14 - 15

Stuart Stamp
(Metropolitan Police (Bushey))

Stuart Stamp
(Metropolitan Police (Bushey))

16 - 20

Stephen Collins
(Abbots Langley)

Stephen Collins
(Abbots Langley)

6 - 24

Phil Russell
(Welwyn & District)

Paul Turner
(Holwell)

18 - 24

John Godman
(Garston)

Chris Gray
(Oak Hill)

22 - 23

Stuart Stamp
(Metropolitan Police (Bushey))

Stuart Stamp
(Metropolitan Police (Bushey))

24 - 12

Philip Clewes-Garner
(Sawbridgeworth)

Philip Clewes-Garner
(Sawbridgeworth)

BYE

Tony Redford
(Harpenden)

BYE

Tony Redford
(Harpenden)

26 - 14

Paul Dale
(Three Horseshoes)

Tony Redford
(Harpenden)

19 - 22

Stephen Collins
(Abbots Langley)

Paul Dale
(Three Horseshoes)

BYE

david jefferies
(Riverain)

BYE

david jefferies
(Riverain)

15 - 18

Stephen Collins
(Abbots Langley)

Stephen Collins
(Abbots Langley)

BYE

MR Ramsay
(Royston)

15 - 24

Phil Russell
(Welwyn & District)

Phil Russell
(Welwyn & District)

30 - 3

Malcolm Jacobs
(Welwyn & District)

Phil Russell
(Welwyn & District)

18 - 12

Ray Barwick
(Northaw & Cuffley)

Phil Russell
(Welwyn & District)

19 - 12

Ian Snook
(Welwyn & District)

Malcolm Jacobs
(Welwyn & District)

BYE

Colin Dyer
(Rosedale)

23 - 5

Barry Platten
(Whitethorn)

Colin Dyer
(Rosedale)

17 - 18

Ray Barwick
(Northaw & Cuffley)

Ray Barwick
(Northaw & Cuffley)

BYE

Ian Snook
(Welwyn & District)

BYE

Ian Snook
(Welwyn & District)

24 - 8

Greg Amos
(Buntingford)

Ian Snook
(Welwyn & District)

14 - 13

Steve Wilson
(Potten End)

Greg Amos
(Buntingford)

BYE

Steven Jewell
(Potters Bar)

13 - 20

David Bowler
(Oak Hill)

David Bowler
(Oak Hill)

20 - 26

Steve Wilson
(Potten End)

Steve Wilson
(Potten End)

BYE