National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Pairs

Area 3: Buckinghamshire / Oxfordshire

Preliminary Round
Play by 6th May 2019
Round 1
Play by 20th May 2019
Round 2
Play by 3rd Jun 2019
Round 3
Play by 17th Jun 2019
Round 4
Play by 1st Jul 2019
Round 5
Play by 15th Jul 2019
Round 6
Play by 29th Jul 2019

Mick Evans
(Newport Pagnell)

BYE

Mick Evans
(Newport Pagnell)

18 - 22

nathan nimmo
(Bletchley Town)

nathan nimmo
(Bletchley Town)

22 - 19

Malc Drage
(Bletchley Town)

nathan nimmo
(Bletchley Town)

17 - 26

Donna Brookes
(Bletchley Town)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

20 - 15

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

21 - 14

Steve Molnar
(Cheddington)

Donna Brookes
(Bletchley Town)

9 - 24

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

James Kirk
(Stony Stratford)

22 - 30

nathan nimmo
(Bletchley Town)

Georgina Dimmock
(Stony Stratford)

BYE

Georgina Dimmock
(Stony Stratford)

16 - 24

Malc Drage
(Bletchley Town)

Malc Drage
(Bletchley Town)

BYE

G Cooke
(Woburn Sands)

BYE

G Cooke
(Woburn Sands)

18 - 25

Caitlyn Kemp
(Stony Stratford)

Caitlyn Kemp
(Stony Stratford)

6 - 28

Donna Brookes
(Bletchley Town)

Caitlyn Kemp
(Stony Stratford)

BYE

Donna Brookes
(Bletchley Town)

BYE

Donna Brookes
(Bletchley Town)

36 - 14

Steve Jackson
(Bletchley St Martins)

Wendy Collyer
(Olney)

18 - 20

Steve Jackson
(Bletchley St Martins)

Bertie Henry
(Woburn Sands)

BYE

Bertie Henry
(Woburn Sands)

11 - 19

Peter Musgrave
(Stony Stratford)

Peter Musgrave
(Stony Stratford)

26 - 12

Dennis Gregory
(Chandos Park)

Peter Musgrave
(Stony Stratford)

10 - 24

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

Peter Musgrave
(Stony Stratford)

BYE

John Elliott
(Wolverton Park)

24 - 12

Jeremy Maughan
(Bletchley St Martins)

John Elliott
(Wolverton Park)

15 - 26

Dennis Gregory
(Chandos Park)

Dennis Gregory
(Chandos Park)

BYE

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

BYE

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

18 - 9

Harry Axelson
(Newport Pagnell)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

23 - 15

Jim McDevitt
(Bradwell)

Harry Axelson
(Newport Pagnell)

BYE

Jim McDevitt
(Bradwell)

BYE

Jim McDevitt
(Bradwell)

22 - 13

Barry Wilson
(Woburn Sands)

Barry Wilson
(Woburn Sands)

BYE

Gerry Smyth
(Bletchley Town)

BYE

Gerry Smyth
(Bletchley Town)

21 - 11

Richard Potton
(Newport Pagnell)

Gerry Smyth
(Bletchley Town)

10 - 24

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

19 - 27

Neil Axelson
(Newport Pagnell)

Neil Axelson
(Newport Pagnell)

16 - 21

Steve Molnar
(Cheddington)

Richard Potton
(Newport Pagnell)

BYE

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

BYE

Simon Varty
(Bletchley St Martins)

26 - 12

David Heller
(Woburn Sands)

David Heller
(Woburn Sands)

BYE

BYE

Neil Axelson
(Newport Pagnell)

Neil Axelson
(Newport Pagnell)

22 - 12

ROGER CRICK
(Hazells)

Neil Axelson
(Newport Pagnell)

23 - 13

Mark Newman
(Hazells)

ROGER CRICK
(Hazells)

BYE

Mark Newman
(Hazells)

BYE

Mark Newman
(Hazells)

23 - 13

Vicky Room
(Waddesdon)

Vicky Room
(Waddesdon)

BYE

Inger McNeill
(Hazells)

BYE

Inger McNeill
(Hazells)

10 - 28

Megan Higgins
(Waddesdon)

Megan Higgins
(Waddesdon)

13 - 22

Kim Challinor
(Hazells)

Kim Challinor
(Hazells)

21 - 24

Steve Molnar
(Cheddington)

Megan Higgins
(Waddesdon)

BYE

Kim Challinor
(Hazells)

BYE

Kim Challinor
(Hazells)

19 - 18

Ray Rouse
(Princes Risborough)

Ray Rouse
(Princes Risborough)

BYE

Paul rogers
(Hazells)

BYE

Paul rogers
(Hazells)

16 - 18

Alan Atkinson
(Aylesbury Town)

Alan Atkinson
(Aylesbury Town)

16 - 25

Steve Molnar
(Cheddington)

Alan Atkinson
(Aylesbury Town)

BYE

Trevor room
(Waddesdon)

BYE

Trevor room
(Waddesdon)

21 - 27

Steve Molnar
(Cheddington)

Steve Molnar
(Cheddington)

BYE

Barry Sharp
(High Wycombe)

BYE

Barry Sharp
(High Wycombe)

10 - 24

David White
(Marlow)

David White
(Marlow)

16 - 20

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

18 - 17

Bob Doddington
(Richings Park)

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

28 - 4

Chris Harvey
(Gerrards Cross)

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

24 - 7

Margaret Morris
(Banbury Borough)

David White
(Marlow)

BYE

Andrew Savin
(Marlow)

BYE

Andrew Savin
(Marlow)

15 - 19

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

Charlene turpie
(Gerrards Cross)

24 - 9

Lorna Efde
(Iver Heath)

Keith Young
(Gerrards Cross)

BYE

Keith Young
(Gerrards Cross)

12 - 35

Bob Doddington
(Richings Park)

Bob Doddington
(Richings Park)

21 - 17

Rachel Efde
(Iver Heath)

Bob Doddington
(Richings Park)

BYE

KEITH PATRICK
(Gerrards Cross)

WO michael alderton

michael alderton
(Chalfont St Giles)

michael alderton
(Chalfont St Giles)

15 - 18

Rachel Efde
(Iver Heath)

Rachel Efde
(Iver Heath)

BYE

Robert Green
(Burnham)

BYE

Robert Green
(Burnham)

5 - 26

Margaret Poole
(Gerrards Cross)

Margaret Poole
(Gerrards Cross)

19 - 20

Michael Skerry
(Iver Heath)

Michael Skerry
(Iver Heath)

17 - 23

Chris Harvey
(Gerrards Cross)

Margaret Poole
(Gerrards Cross)

BYE

John Mockett
(Iver Heath)

BYE

John Mockett
(Iver Heath)

16 - 17

Michael Skerry
(Iver Heath)

Michael Skerry
(Iver Heath)

BYE

George Reid
(Gerrards Cross)

BYE

George Reid
(Gerrards Cross)

18 - 19

Chris Harvey
(Gerrards Cross)

Chris Harvey
(Gerrards Cross)

20 - 19

Matthew Hyde
(Gerrards Cross)

Chris Harvey
(Gerrards Cross)

BYE

Nathan Harvey
(Gerrards Cross)

BYE

Nathan Harvey
(Gerrards Cross)

15 - 21

Matthew Hyde
(Gerrards Cross)

Matthew Hyde
(Gerrards Cross)

BYE

Adrian Kemish
(Watlington)

22 - 9

Wendy Sandy
(Carterton)

Adrian Kemish
(Watlington)

17 - 15

Karen Alder
(West Witney)

Adrian Kemish
(Watlington)

6 - 20

Mark sykes
(Banbury Borough)

Mark sykes
(Banbury Borough)

5 - 20

Margaret Morris
(Banbury Borough)

Margaret Morris
(Banbury Borough)

23 - 16

h watts
(Headington)

Karen Alder
(West Witney)

21 - 20

Donna Knight
(Headington)

Mark sykes
(Banbury Borough)

WO Mark sykes

Kevin siford
(Witney Mills)

Mark sykes
(Banbury Borough)

26 - 10

Paul Demczak
(Witney Town)

Paul Demczak
(Witney Town)

BYE

David Leighfield
(West Witney)

BYE

David Leighfield
(West Witney)

14 - 18

Margaret Morris
(Banbury Borough)

Margaret Morris
(Banbury Borough)

22 - 13

Carol Gaskins
(Oxford City & County)

Margaret Morris
(Banbury Borough)

BYE

Carol Gaskins
(Oxford City & County)

BYE

Carol Gaskins
(Oxford City & County)

21 - 18

A.J. Docherty
(Banbury Borough)

A.J. Docherty
(Banbury Borough)

BYE

Gordon Walker
(Carterton)

BYE

Gordon Walker
(Carterton)

12 - 24

Will Soden
(Watlington)

Will Soden
(Watlington)

18 - 19

h watts
(Headington)

h watts
(Headington)

27 - 14

Paul Skidmore
(West Witney)

Will Soden
(Watlington)

BYE

Josephine Gilbert
(Oxford City & County)

BYE

Josephine Gilbert
(Oxford City & County)

WO h watts

h watts
(Headington)

h watts
(Headington)

BYE

Paul Skidmore
(West Witney)

BYE

Paul Skidmore
(West Witney)

22 - 5

Patricia Ray
(Banbury Chestnuts)

Paul Skidmore
(West Witney)

21 - 12

Sam Watts
(Watlington)

Patricia Ray
(Banbury Chestnuts)

BYE

Sam Watts
(Watlington)

BYE

Sam Watts
(Watlington)

30 - 13

Tim elvin
(Goring on Thames)

Tim elvin
(Goring on Thames)

BYE