National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Pairs

Area 4: Cambridgeshire / Norfolk / Suffolk

Preliminary Round
Play by 20th May 2019
Round 1
Play by 3rd Jun 2019
Round 2
Play by 17th Jun 2019
Round 3
Play by 1st Jul 2019
Round 4
Play by 15th Jul 2019
Round 5
Play by 29th Jul 2019

Peter Wilkinson
(County Arts)

24 - 8

Mark Riches
(Norfolk)

Peter Wilkinson
(County Arts)

22 - 13

Amy Barker
(Freethorpe)

Peter Wilkinson
(County Arts)

19 - 17

Shannon Tucker
(Hunstanton)

Peter Wilkinson
(County Arts)

7 - 21

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

2 - 24

Richard Coverdale
(Norfolk)

Richard Coverdale
(Norfolk)

16 - 19

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Amy Barker
(Freethorpe)

26 - 13

Peter Roseblade
(Wymondham Dell)

Stephen Bedingfield
(Northwold)

23 - 25

Shannon Tucker
(Hunstanton)

Shannon Tucker
(Hunstanton)

18 - 14

bernard wymer
(Caister-On-Sea)

bernard wymer
(Caister-On-Sea)

BYE

Nicole Moseley
(Wootton Park)

19 - 16

Bernie Perrett
(Norfolk)

Nicole Moseley
(Wootton Park)

9 - 21

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

WO Andy Siely

Dan Mills
(Acle St Edmunds)

Andy Siely
(Acle St Edmunds)

BYE

Alistair Stevenson
(Wymondham Dell)

BYE

Alistair Stevenson
(Wymondham Dell)

WO Dan Mills

Dan Mills
(Acle St Edmunds)

Dan Mills
(Acle St Edmunds)

20 - 7

vernon hudson
(Wootton Park)

Lauren Siely
(Acle St Edmunds)

BYE

Lauren Siely
(Acle St Edmunds)

15 - 24

Richard Coverdale
(Norfolk)

Richard Coverdale
(Norfolk)

WO Richard Coverdale

NIGEL BLYTH
(Wootton Park)

Richard Coverdale
(Norfolk)

23 - 10

jean stephens
(Newmarket Avenue)

Keith Brand
(Shouldham)

15 - 27

Richard Coverdale
(Norfolk)

NIGEL BLYTH
(Wootton Park)

BYE

NIGEL BLYTH
(Wootton Park)

30 - 20

Eileen Dawson
(Shouldham)

Eileen Dawson
(Shouldham)

BYE

John Alexander
(Littleport)

11 - 25

Peter Rodgers
(Soham Town)

Peter Rodgers
(Soham Town)

25 - 10

B Russell
(Cambridge & County)

Peter Rodgers
(Soham Town)

12 - 23

jean stephens
(Newmarket Avenue)

Alex Fussey
(Newmarket Avenue)

16 - 22

B Russell
(Cambridge & County)

jean stephens
(Newmarket Avenue)

20 - 13

John Betts
(Littleport)

jean stephens
(Newmarket Avenue)

31 - 6

Barry Stephens
(Newmarket Avenue)

Barry Stephens
(Newmarket Avenue)

17 - 16

Mark Emery
(Cambridge & County)

Susan Alexander
(Littleport)

14 - 27

Jamie Barker
(St Neots)

Jamie Barker
(St Neots)

20 - 11

Amber Coteman
(Abbey)

Jamie Barker
(St Neots)

19 - 22

Emma Tomlinson
(Newmarket Avenue)

Emma Tomlinson
(Newmarket Avenue)

16 - 24

Ian Miller
(Cambridge & County)

Ian Miller
(Cambridge & County)

8 - 23

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Amber Coteman
(Abbey)

21 - 18

Martin Pankhurst
(Cambridge & County)

Emma Tomlinson
(Newmarket Avenue)

BYE

Emma Tomlinson
(Newmarket Avenue)

26 - 17

Clive Allett
(Fordham)

David Keeble
(Cambridge & County)

12 - 21

Clive Allett
(Fordham)

S JACOBS
(Sawston)

BYE

S JACOBS
(Sawston)

20 - 9

Alison Housden
(Chippenham)

S JACOBS
(Sawston)

10 - 22

Ian Miller
(Cambridge & County)

Alison Housden
(Chippenham)

BYE

Cheryl Salisbury
(Littleport)

BYE

Cheryl Salisbury
(Littleport)

14 - 23

Ian Miller
(Cambridge & County)

Ian Miller
(Cambridge & County)

BYE

Craig Parfitt
(Thurlton)

BYE

Craig Parfitt
(Thurlton)

12 - 19

Michael Topping
(Thurlton)

Michael Topping
(Thurlton)

11 - 27

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

20 - 15

clive webb
(Felixstowe & Suffolk)

Daniel Ramsbottom
(Beccles Town)

18 - 21

Michael Topping
(Thurlton)

Richard Leeder
(Rookery)

20 - 17

Aaron Giles
(Felixstowe & Suffolk)

Richard Leeder
(Rookery)

9 - 27

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

Carl Johnson
(Borough Of Eye)

16 - 22

John Rednall
(Felixstowe & Suffolk)

clive webb
(Felixstowe & Suffolk)

22 - 21

Sal Butcher
(Borough Of Eye)

clive webb
(Felixstowe & Suffolk)

WO clive webb

Kyle Leeks
(Felixstowe & Suffolk)

clive webb
(Felixstowe & Suffolk)

16 - 14

Joanne Rowe
(Borough Of Eye)

Kyle Leeks
(Felixstowe & Suffolk)

24 - 17

Julie Spice
(Sproughton)

Graham Smith
(Sudbury)

26 - 18

Christopher dunnett
(Felixstowe & Suffolk)

Graham Smith
(Sudbury)

11 - 20

Joanne Rowe
(Borough Of Eye)

Moira Self
(Felixstowe & Suffolk)

19 - 21

Joanne Rowe
(Borough Of Eye)