National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Pairs

Area 5: Cornwall / Devon

Preliminary Round
Play by 20th May 2019
Round 1
Play by 3rd Jun 2019
Round 2
Play by 17th Jun 2019
Round 3
Play by 1st Jul 2019
Round 4
Play by 15th Jul 2019
Round 5
Play by 29th Jul 2019

Jackie 'ings - Anthony
(Barnstaple)

BYE

Jackie 'ings - Anthony
(Barnstaple)

18 - 17

Graham Wonnacott
(Bideford)

Jackie 'ings - Anthony
(Barnstaple)

WO Joyce Dennis

Joyce Dennis
(United Services)

Joyce Dennis
(United Services)

26 - 21

Christopher Bond
(Crediton)

Joyce Dennis
(United Services)

18 - 28

Lee Phillips
(Topsham)

Lee Phillips
(Topsham)

21 - 14

Lee Haywood
(Shaldon)

Graham Wonnacott
(Bideford)

BYE

Peter Wade
(Bradworthy)

BYE

Peter Wade
(Bradworthy)

11 - 22

Joyce Dennis
(United Services)

Joyce Dennis
(United Services)

BYE

Christopher Bond
(Crediton)

21 - 5

Hannah Riddell
(South Molton)

Christopher Bond
(Crediton)

22 - 21

Shaun Doherty
(Bideford, Victoria Park)

Christopher Bond
(Crediton)

21 - 20

Colin Risdon
(Hemyock)

Toni McNeil
(South Molton)

WO Shaun Doherty

Shaun Doherty
(Bideford, Victoria Park)

George Coxwell
(Bideford, Victoria Park)

10 - 24

Lesley Coombes
(Combe Martin)

Lesley Coombes
(Combe Martin)

10 - 21

Colin Risdon
(Hemyock)

Paul Stone
(Topsham)

15 - 18

Colin Risdon
(Hemyock)

Ian Veitch
(Feniton)

24 - 25

John Ind
(Culm Vale)

John Ind
(Culm Vale)

24 - 14

RONALD COOK
(Ottery St Mary)

John Ind
(Culm Vale)

14 - 30

Lee Phillips
(Topsham)

Lee Phillips
(Topsham)

20 - 19

Stuart Evans
(Shaldon)

RONALD COOK
(Ottery St Mary)

BYE

Lee Phillips
(Topsham)

22 - 21

Colin Mees
(Exonia)

Lee Phillips
(Topsham)

20 - 7

Terry Ash
(Bitton Park (Teignmouth))

Dave Vinnicombe
(Torquay)

9 - 22

Terry Ash
(Bitton Park (Teignmouth))

Sue Bywaters
(Kings)

10 - 19

Stuart Evans
(Shaldon)

Stuart Evans
(Shaldon)

28 - 11

Mark Fisher
(Starcross & District)

Stuart Evans
(Shaldon)

20 - 19

Ryan Whitlock
(Shaldon)

Mark Fisher
(Starcross & District)

BYE

Robert Honeywell
(Kings)

7 - 20

Ryan Whitlock
(Shaldon)

Ryan Whitlock
(Shaldon)

23 - 7

GERRY COFFIELD
(Torquay)

Phil Hackett
(Kings)

8 - 23

GERRY COFFIELD
(Torquay)

David Mercer
(Bitton Park (Teignmouth))

20 - 17

Sam Tolchard
(Kings)

David Mercer
(Bitton Park (Teignmouth))

18 - 23

Norman Owen
(Babbacombe)

Norman Owen
(Babbacombe)

15 - 19

Lee Haywood
(Shaldon)

Lee Haywood
(Shaldon)

19 - 15

Sarah Vinnicombe
(Torquay)

Lee Haywood
(Shaldon)

24 - 15

Nicola Ellis
(Helston)

Norman Owen
(Babbacombe)

21 - 14

Ian Boyle
(Torquay)

Lee Haywood
(Shaldon)

28 - 8

Michael Birch
(Kings)

Lee Haywood
(Shaldon)

20 - 16

Tim Lock
(Torquay)

Ian Foster
(Newton Abbot)

8 - 23

Tim Lock
(Torquay)

Sarah Vinnicombe
(Torquay)

BYE

Sarah Vinnicombe
(Torquay)

24 - 9

Alan Hawke
(Torbay Country)

Sarah Vinnicombe
(Torquay)

26 - 23

John Stringfellow
(Plymouth (Sir Francis Drake))

Alan Hawke
(Torbay Country)

BYE

Louise Matthews
(Yelverton)

18 - 19

John Stringfellow
(Plymouth (Sir Francis Drake))

John Stringfellow
(Plymouth (Sir Francis Drake))

23 - 7

Richard Avent
(New Plymouth)

Richard Avent
(New Plymouth)

25 - 13

Shania Oliver
(Plymouth City Bus Ladies)

Mike Billing
(Newquay (Trenance))

21 - 19

Peter White
(Penlee (Newlyn))

Mike Billing
(Newquay (Trenance))

23 - 26

Nicola Ellis
(Helston)

Nicola Ellis
(Helston)

26 - 22

Michael Heard
(Stenalees)

Nicola Ellis
(Helston)

17 - 16

Sue Beale
(Carnon Downs)

Nicola Ellis
(Helston)

19 - 11

Paul Sturtridge
(Stenalees)

Norman Coad
(Stenalees)

15 - 18

Jake Moore
(St Austell)

Jake Moore
(St Austell)

13 - 24

Michael Heard
(Stenalees)

Michael Heard
(Stenalees)

BYE

Terry Kellow
(Imerys)

21 - 16

Nick Trewin
(Kensey Vale)

Terry Kellow
(Imerys)

15 - 23

Jenny Hosking
(Chacewater)

Jenny Hosking
(Chacewater)

11 - 24

Sue Beale
(Carnon Downs)

Kevin Williams
(Porthleven)

6 - 22

Jenny Hosking
(Chacewater)

FRAN PHILLIPS
(Helston)

18 - 22

Sue Beale
(Carnon Downs)

Sue Beale
(Carnon Downs)

11 - 7

Peter Gilbert
(Kensey Vale)

Mark Read
(Stenalees)

20 - 21

Peter Gilbert
(Kensey Vale)