National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Pairs

Area 11: Hampshire / Isle Of Wight

Preliminary Round
Play by 20th May 2019
Round 1
Play by 3rd Jun 2019
Round 2
Play by 17th Jun 2019
Round 3
Play by 1st Jul 2019
Round 4
Play by 15th Jul 2019
Round 5
Play by 29th Jul 2019

Nicole Rogers
(Oakley)

BYE

Nicole Rogers
(Oakley)

18 - 17

Christopher Cranham
(Cove)

Nicole Rogers
(Oakley)

9 - 28

Sarah bowen
(Cove)

Sarah bowen
(Cove)

23 - 11

Terry Heath
(Oakley)

Sarah bowen
(Cove)

15 - 14

Dorian Bishop
(Fareham)

Sarah bowen
(Cove)

24 - 9

Martin Butchers
(Plessey Radar)

Christopher Cranham
(Cove)

BYE

Sarah bowen
(Cove)

BYE

Sarah bowen
(Cove)

21 - 7

David Atwell
(Alton Social)

David Atwell
(Alton Social)

BYE

Janet Allen
(Cove)

BYE

Janet Allen
(Cove)

24 - 17

MARGARET HOLDEN
(Alton Social)

Janet Allen
(Cove)

17 - 28

Terry Heath
(Oakley)

MARGARET HOLDEN
(Alton Social)

BYE

Terry Heath
(Oakley)

BYE

Terry Heath
(Oakley)

WO Terry Heath

Paula Ghinga
(St Mary Bourne)

Paula Ghinga
(St Mary Bourne)

BYE

Carl Taylor
(Cove)

BYE

Carl Taylor
(Cove)

11 - 16

Dorian Bishop
(Fareham)

Dorian Bishop
(Fareham)

27 - 26

Carla Woolvin
(Milton Park Ladies)

Dorian Bishop
(Fareham)

21 - 14

Michael Molloy
(Milton Park)

Dorian Bishop
(Fareham)

BYE

Carla Woolvin
(Milton Park Ladies)

27 - 8

David Turner
(Lee-On-The-Solent)

Carla Woolvin
(Milton Park Ladies)

39 - 9

Malcolm Webb
(Portchester)

Malcolm Webb
(Portchester)

BYE

Michael Molloy
(Milton Park)

BYE

Michael Molloy
(Milton Park)

22 - 12

Alan Budd
(Portchester)

Michael Molloy
(Milton Park)

17 - 12

Billy Groves
(Banister Park)

Alan Budd
(Portchester)

BYE

Sheena Mack
(Lockswood)

BYE

Sheena Mack
(Lockswood)

WO Billy Groves

Billy Groves
(Banister Park)

Billy Groves
(Banister Park)

26 - 16

John mohindra
(Sports Centre, Southampton)

Phil hunt
(Sports Centre, Southampton)

BYE

Phil hunt
(Sports Centre, Southampton)

19 - 24

Keith C'rbit-Middleton
(Sports Centre, Southampton)

Keith C'rbit-Middleton
(Sports Centre, Southampton)

18 - 21

Janet Williamson
(Hyde Abbey)

Janet Williamson
(Hyde Abbey)

16 - 20

Pete Ward
(Ringwood)

Pete Ward
(Ringwood)

16 - 19

Martin Butchers
(Plessey Radar)

Keith C'rbit-Middleton
(Sports Centre, Southampton)

26 - 15

Rob Crook
(Littleton)

Janet Williamson
(Hyde Abbey)

BYE

Janet Williamson
(Hyde Abbey)

24 - 7

Ben spreadbury
(Fleming Park)

Ben spreadbury
(Fleming Park)

BYE

Mike Millington
(Fleming Park)

15 - 24

Maxeen Fletcher
(Lockswood)

Maxeen Fletcher
(Lockswood)

18 - 25

Chris Brett
(Meon Valley)

Chris Brett
(Meon Valley)

9 - 24

Pete Ward
(Ringwood)

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Gree)

WO Chris Brett

Chris Brett
(Meon Valley)

James Hughes
(Waterside)

15 - 12

Stephen Whitehead
(Banister Park)

James Hughes
(Waterside)

5 - 20

Pete Ward
(Ringwood)

Pete Ward
(Ringwood)

19 - 10

Anthony Prince
(New Milton)

Christine Gibb
(Argyll)

BYE

Christine Gibb
(Argyll)

19 - 14

John watts
(Pelhams)

Christine Gibb
(Argyll)

11 - 23

Julie Hudson
(Swanmore)

Julie Hudson
(Swanmore)

18 - 25

Martin Butchers
(Plessey Radar)

John watts
(Pelhams)

25 - 15

Chris Hawkins
(Argyll)

Julie Hudson
(Swanmore)

BYE

Julie Hudson
(Swanmore)

26 - 11

Jeanette Ford
(Fordingbridge)

Liam Strickland
(Knyveton Gardens)

16 - 21

Jeanette Ford
(Fordingbridge)

Peter Knight
(Plessey Radar)

WO Keith Gosden

Keith Gosden
(Totland Bay)

Keith Gosden
(Totland Bay)

16 - 21

Alan Cox
(Bembridge)

Alan Cox
(Bembridge)

5 - 30

Martin Butchers
(Plessey Radar)

Alan Cox
(Bembridge)

BYE

mark morris
(Ventnor)

19 - 20

Martin Butchers
(Plessey Radar)

Martin Butchers
(Plessey Radar)

21 - 13

John Pearce
(Bembridge)

Jamie Norris
(Shanklin)

11 - 34

John Pearce
(Bembridge)