National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Pairs

Area 12: Huntingdonshire / Northamptonshire / Warwickshire

Preliminary Round
Play by 6th May 2019
Round 1
Play by 20th May 2019
Round 2
Play by 3rd Jun 2019
Round 3
Play by 17th Jun 2019
Round 4
Play by 1st Jul 2019
Round 5
Play by 15th Jul 2019
Round 6
Play by 29th Jul 2019

Sophie Purell
(St. Ives)

BYE

Sophie Purell
(St. Ives)

27 - 18

Jim Daniel
(Holywell Cum Needingworth)

Sophie Purell
(St. Ives)

19 - 16

Edward Elmore
(Warboys)

Sophie Purell
(St. Ives)

23 - 6

Stuart Popple
(Parkway)

Sophie Purell
(St. Ives)

16 - 21

Emma Exley
(Burton Latimer)

Emma Exley
(Burton Latimer)

21 - 18

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

Emma Exley
(Burton Latimer)

23 - 15

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

Jim Daniel
(Holywell Cum Needingworth)

BYE

Edward Elmore
(Warboys)

BYE

Edward Elmore
(Warboys)

16 - 15

William Day
(Hemingford)

William Day
(Hemingford)

BYE

TRISTAN MORTON
(Parkway)

BYE

TRISTAN MORTON
(Parkway)

4 - 24

Nick Brett
(Warboys)

Nick Brett
(Warboys)

21 - 22

Stuart Popple
(Parkway)

Nick Brett
(Warboys)

BYE

Stuart Popple
(Parkway)

BYE

Stuart Popple
(Parkway)

24 - 20

Trevor Dighton
(St. Ives)

Trevor Dighton
(St. Ives)

BYE

Steven Gentle
(Eynesbury)

BYE

Steven Gentle
(Eynesbury)

20 - 17

Martin Francis
(Ramsey)

Steven Gentle
(Eynesbury)

18 - 16

ALLEN SIMMS
(Kettering Lodge)

Steven Gentle
(Eynesbury)

14 - 26

Emma Exley
(Burton Latimer)

Martin Francis
(Ramsey)

BYE

Alison Dring
(Burton Latimer)

16 - 20

steven norman
(Higham Ferrers)

steven norman
(Higham Ferrers)

16 - 17

ALLEN SIMMS
(Kettering Lodge)

ALLEN SIMMS
(Kettering Lodge)

BYE

helena norman
(Higham Ferrers)

BYE

helena norman
(Higham Ferrers)

25 - 9

rodney douglas
(Kettering Lodge)

helena norman
(Higham Ferrers)

20 - 29

Emma Exley
(Burton Latimer)

rodney douglas
(Kettering Lodge)

BYE

Pat Starsmore
(Kettering Lodge)

BYE

Pat Starsmore
(Kettering Lodge)

16 - 24

Emma Exley
(Burton Latimer)

Emma Exley
(Burton Latimer)

BYE

Tony Knowles
(Irchester)

BYE

Tony Knowles
(Irchester)

15 - 18

Richard Horrell
(Thrapston)

Richard Horrell
(Thrapston)

8 - 19

Adrian Harris
(Kettering Lodge)

Adrian Harris
(Kettering Lodge)

20 - 11

Adam Pitfield
(Burton Latimer)

Adrian Harris
(Kettering Lodge)

5 - 32

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

Richard Horrell
(Thrapston)

BYE

DAVID LOVE
(Wellingborough)

BYE

DAVID LOVE
(Wellingborough)

17 - 19

Adrian Harris
(Kettering Lodge)

Adrian Harris
(Kettering Lodge)

BYE

Adam Pitfield
(Burton Latimer)

BYE

Adam Pitfield
(Burton Latimer)

23 - 21

Claire Snelling
(Higham Ferrers)

Adam Pitfield
(Burton Latimer)

24 - 19

Tina Broderick
(Burton Latimer)

Claire Snelling
(Higham Ferrers)

BYE

vivianne gaudyn
(Higham Ferrers)

BYE

vivianne gaudyn
(Higham Ferrers)

15 - 19

Tina Broderick
(Burton Latimer)

Tina Broderick
(Burton Latimer)

BYE

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

BYE

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

24 - 6

Elizabeth Keeney
(Corby Seagrave House)

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

18 - 8

Jamie Walker
(Northampton West End)

Connor Cinato
(Kettering Midland Band)

20 - 9

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

Elizabeth Keeney
(Corby Seagrave House)

BYE

Jamie Walker
(Northampton West End)

BYE

Jamie Walker
(Northampton West End)

16 - 5

Sharon Tansley
(Kingsthorpe)

Sharon Tansley
(Kingsthorpe)

BYE

William Walker
(Northampton West End)

BYE

William Walker
(Northampton West End)

26 - 8

Debbie Cadd
(Abington)

William Walker
(Northampton West End)

13 - 23

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

Debbie Cadd
(Abington)

BYE

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

BYE

Hilary Sharpe
(Kingsthorpe)

23 - 10

David Walker
(Northampton West End)

David Walker
(Northampton West End)

BYE

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

BYE

Martin Gearey
(Kingsthorpe)

11 - 21

David Jones
(Abington)

David Jones
(Abington)

18 - 20

Wayne Stanley
(Northampton Express)

Wayne Stanley
(Northampton Express)

28 - 13

Jill Welch
(Heyford)

Wayne Stanley
(Northampton Express)

19 - 18

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

Wayne Stanley
(Northampton Express)

8 - 27

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

David Jones
(Abington)

BYE

Danny walker
(Northampton West End)

BYE

Danny walker
(Northampton West End)

14 - 29

Wayne Stanley
(Northampton Express)

Wayne Stanley
(Northampton Express)

BYE

Kevin Mawson
(Kislingbury)

BYE

Kevin Mawson
(Kislingbury)

20 - 21

Jill Welch
(Heyford)

Jill Welch
(Heyford)

21 - 18

Roger Tansley
(Kingsthorpe)

Jill Welch
(Heyford)

22 - 12

CHRIS BLAND
(Northampton Express)

Adam Hawkings
(Abington)

17 - 29

David Kovacs
(Northampton West End)

David Kovacs
(Northampton West End)

13 - 19

Roger Tansley
(Kingsthorpe)

Pat Bodily
(Northampton Whyte Melville)

10 - 24

Roger Tansley
(Kingsthorpe)

Lawson Bailey
(Handsworth Wood)

BYE

Lawson Bailey
(Handsworth Wood)

20 - 18

Richard Brittan
(Thistle)

Lawson Bailey
(Handsworth Wood)

15 - 20

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

19 - 12

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

Richard Brittan
(Thistle)

BYE

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

BYE

Keith Wooding
(Avenue (Coventry))

23 - 19

Di Medhurst
(Stoke (Coventry))

Di Medhurst
(Stoke (Coventry))

BYE

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

BYE

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

18 - 23

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

19 - 16

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

BYE

David Pugh
(Wolvey)

BYE

David Pugh
(Wolvey)

WO Russ Merrett

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

BYE

Peter Dymond
(Grange)

BYE

Peter Dymond
(Grange)

16 - 23

VANESSA BRAZIER
(Rugby Railway)

VANESSA BRAZIER
(Rugby Railway)

2 - 13

Philip Bale
(Grange)

Philip Bale
(Grange)

29 - 19

Tom Millership
(Rugby)

Philip Bale
(Grange)

13 - 29

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

VANESSA BRAZIER
(Rugby Railway)

BYE

Terry Fuller
(Rugby Railway)

BYE

Terry Fuller
(Rugby Railway)

WO Philip Bale

Philip Bale
(Grange)

Philip Bale
(Grange)

BYE

Tom Millership
(Rugby)

BYE

Tom Millership
(Rugby)

27 - 13

Michael Kelly
(Avenue (Leamington))

Tom Millership
(Rugby)

23 - 17

Yvonne pick
(Avenue (Leamington))

Michael Kelly
(Avenue (Leamington))

BYE

Helen Slimm
(Whitnash)

BYE

Helen Slimm
(Whitnash)

17 - 20

Yvonne pick
(Avenue (Leamington))

Yvonne pick
(Avenue (Leamington))

BYE

Wendy hobbis
(Welford-On-Avon)

BYE

Wendy hobbis
(Welford-On-Avon)

16 - 21

Lee Rowland
(Avenue (Leamington))

Lee Rowland
(Avenue (Leamington))

2 - 13

Chris Brereton
(Welford-On-Avon)

Chris Brereton
(Welford-On-Avon)

7 - 18

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

Lee Rowland
(Avenue (Leamington))

WO Lee Rowland

Malcolm George
(Snitterfield)

Chris Brereton
(Welford-On-Avon)

22 - 7

Pam Green
(Norgren)

Chris Brereton
(Welford-On-Avon)

30 - 12

Dave Bloxham
(Snitterfield)

Dave Bloxham
(Snitterfield)

21 - 20

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

BYE

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

19 - 9

LYNN HOUGHTON
(Avenue (Leamington))

Andy Smith
(Avenue (Leamington))

19 - 13

Philip Wadland
(Avenue (Leamington))

LYNN HOUGHTON
(Avenue (Leamington))

BYE

Philip Wadland
(Avenue (Leamington))

18 - 17

Ken Chedgzoy
(Welford-On-Avon)

Philip Wadland
(Avenue (Leamington))

19 - 11

Moira Parsons
(Welford-On-Avon)

Martin Heitzman
(Avenue (Leamington))

14 - 22

Moira Parsons
(Welford-On-Avon)