National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Pairs

Area 13: Kent

Preliminary Round
Play by 6th May 2019
Round 1
Play by 20th May 2019
Round 2
Play by 3rd Jun 2019
Round 3
Play by 17th Jun 2019
Round 4
Play by 1st Jul 2019
Round 5
Play by 15th Jul 2019
Round 6
Play by 29th Jul 2019

Marion johnson
(Bromley)

20 - 16

Peter Rumble
(Bromley Town)

Marion johnson
(Bromley)

21 - 14

Gail Barnes
(Bromley)

Marion johnson
(Bromley)

WO Marion johnson

John Barnes
(Bromley)

Marion johnson
(Bromley)

15 - 18

Amy Cheeseman
(Bromley)

Amy Cheeseman
(Bromley)

21 - 6

Mark Garrard
(Sidcup)

Amy Cheeseman
(Bromley)

24 - 16

Richard Cook
(Horton Kirby)

Amy Cheeseman
(Bromley)

13 - 23

Sara Trotter
(Herne Bay)

Gail Barnes
(Bromley)

BYE

John Barnes
(Bromley)

BYE

John Barnes
(Bromley)

21 - 17

Keith Bailey
(Eltham)

Keith Bailey
(Eltham)

BYE

Eric Nash
(Eltham)

BYE

Eric Nash
(Eltham)

6 - 26

Amy Cheeseman
(Bromley)

Amy Cheeseman
(Bromley)

21 - 12

Thomas Outram-Haskins
(Bromley)

Amy Cheeseman
(Bromley)

BYE

David Wood
(Beckenham & Stanhope)

19 - 20

David Clark
(Eltham)

David Clark
(Eltham)

8 - 24

Thomas Outram-Haskins
(Bromley)

Thomas Outram-Haskins
(Bromley)

22 - 16

Katharine Dempsey
(Bellingham)

Ken Gilbert
(Woodcroft (Formally Eltham Con)

7 - 21

Sharon Greaves
(Orpington Excelsior)

Sharon Greaves
(Orpington Excelsior)

14 - 18

Geraldine Mills
(Met Police)

Geraldine Mills
(Met Police)

13 - 23

Mark Garrard
(Sidcup)

Mark Garrard
(Sidcup)

17 - 13

Helen Prince
(South Hill Wood)

Geraldine Mills
(Met Police)

BYE

Avrel Lee
(Bromley)

BYE

Avrel Lee
(Bromley)

8 - 19

Mark Garrard
(Sidcup)

Mark Garrard
(Sidcup)

BYE

Bernard Todd
(Bromley)

25 - 15

Gary Brock
(Bromley)

Bernard Todd
(Bromley)

14 - 22

Denise Aston-Porter
(Bromley)

Denise Aston-Porter
(Bromley)

18 - 19

Helen Prince
(South Hill Wood)

Denise Aston-Porter
(Bromley)

26 - 11

Eunice Pain
(Orpington Excelsior)

Henry MacBride
(Duke Of Kent Court)

9 - 23

gloria stockwell
(Bromley)

gloria stockwell
(Bromley)

23 - 24

Helen Prince
(South Hill Wood)

Helen Prince
(South Hill Wood)

23 - 13

Les Walker
(South Hill Wood)

Richard Cook
(Horton Kirby)

BYE

Richard Cook
(Horton Kirby)

21 - 18

Clive Burnham
(Gravesend)

Richard Cook
(Horton Kirby)

16 - 15

Roger Kendrick
(Vcd)

Richard Cook
(Horton Kirby)

WO Richard Cook

marlene kingham
(Vcd)

Richard Cook
(Horton Kirby)

20 - 18

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Clive Burnham
(Gravesend)

BYE

Roger Kendrick
(Vcd)

BYE

Roger Kendrick
(Vcd)

WO Roger Kendrick

Lorraine Paramor
(Northfleet)

Lorraine Paramor
(Northfleet)

BYE

Michael Aldridge
(Horton Kirby)

BYE

Michael Aldridge
(Horton Kirby)

WO marlene kingham

marlene kingham
(Vcd)

marlene kingham
(Vcd)

WO marlene kingham

Sarah Powell
(Northfleet)

marlene kingham
(Vcd)

BYE

D Ferguson
(Vcd)

BYE

D Ferguson
(Vcd)

5 - 22

Sarah Powell
(Northfleet)

Sarah Powell
(Northfleet)

29 - 17

Alan Money
(Horton Kirby)

David Munday
(Empire)

BYE

David Munday
(Empire)

23 - 16

Martin Friedlander
(Horton Kirby)

David Munday
(Empire)

18 - 12

bruce woodington
(Empire)

David Munday
(Empire)

18 - 19

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Martin Friedlander
(Horton Kirby)

BYE

Virginia Smith
(Woodlands Park)

9 - 25

bruce woodington
(Empire)

bruce woodington
(Empire)

20 - 16

Ingrid Fryer
(Horton Kirby)

Ingrid Fryer
(Horton Kirby)

BYE

Michael Fisher
(Borstal)

BYE

Michael Fisher
(Borstal)

9 - 23

Neil Weller
(Kemsley)

Neil Weller
(Kemsley)

16 - 21

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Neil Weller
(Kemsley)

BYE

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Lewis King
(U.K. Paper (Sittingbourne))

24 - 13

Rachel Banks
(Borough Green)

Rachel Banks
(Borough Green)

BYE

Fiona Dement
(Queenborough)

BYE

Fiona Dement
(Queenborough)

18 - 12

Nick Bowden
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Fiona Dement
(Queenborough)

3 - 27

Eileen Simpson
(Borstal)

Eileen Simpson
(Borstal)

21 - 19

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Eileen Simpson
(Borstal)

22 - 9

Sian Honnor
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Eileen Simpson
(Borstal)

19 - 22

Sara Trotter
(Herne Bay)

Nick Bowden
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Alexandra Rowe
(Milton Regis)

BYE

Alexandra Rowe
(Milton Regis)

13 - 24

Eileen Simpson
(Borstal)

Eileen Simpson
(Borstal)

BYE

Tony Cogle
(Borough Green)

BYE

Tony Cogle
(Borough Green)

11 - 19

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

18 - 17

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

Duncan Hanmore
(Borough Green)

16 - 23

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Ray Foreman
(Cranbrook)

BYE

Ray Foreman
(Cranbrook)

13 - 19

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges))

BYE

Imogen Jenner
(Milton Regis)

BYE

Imogen Jenner
(Milton Regis)

21 - 14

Roger Howell
(Chatham)

Imogen Jenner
(Milton Regis)

18 - 20

Paige Dennis
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Paige Dennis
(U.K. Paper (Sittingbourne))

15 - 18

Sian Honnor
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Roger Howell
(Chatham)

BYE

Paige Dennis
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Paige Dennis
(U.K. Paper (Sittingbourne))

16 - 14

Jennifer Eldridge
(Borstal)

Jennifer Eldridge
(Borstal)

BYE

Kath harkness
(Peninsular)

BYE

Kath harkness
(Peninsular)

9 - 22

Marie Fitzgerald
(Chatham)

Marie Fitzgerald
(Chatham)

16 - 18

Sian Honnor
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Marie Fitzgerald
(Chatham)

BYE

Emily Ferguson
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Emily Ferguson
(U.K. Paper (Sittingbourne))

12 - 23

Sian Honnor
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Sian Honnor
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Alan Morton
(Lenham)

WO Alan Morton

Roger Herridge
(Lyminge)

Alan Morton
(Lenham)

21 - 12

Paul Ellison
(Faversham Recreation)

Alan Morton
(Lenham)

13 - 25

Sara Trotter
(Herne Bay)

Sara Trotter
(Herne Bay)

23 - 7

Lyn Fuller
(Lenham)

Sara Trotter
(Herne Bay)

19 - 16

Sian howe
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

R. Couchman
(Lenham)

6 - 32

Paul Ellison
(Faversham Recreation)

Gary Fox
(Ramsgate)

WO Sara Trotter

Sara Trotter
(Herne Bay)

Sara Trotter
(Herne Bay)

28 - 21

Alan Cornfoot
(Canterbury)

Alan Cornfoot
(Canterbury)

21 - 17

Brian fuller
(Lenham)

Anne Rutland
(Ashford (Kent) Rail)

25 - 12

Brian Dennis
(Herne Bay)

Anne Rutland
(Ashford (Kent) Rail)

39 - 3

Darren Ellis
(Canterbury)

Anne Rutland
(Ashford (Kent) Rail)

10 - 21

Lyn Fuller
(Lenham)

Darren Ellis
(Canterbury)

20 - 14

Dex Weyand
(St. Lawrence)

JEFF NARRAWAY
(St. Lawrence)

WO JEFF NARRAWAY

Ian larkin
(Ashford (Kent) Rail)

JEFF NARRAWAY
(St. Lawrence)

18 - 25

Lyn Fuller
(Lenham)

Lyn Fuller
(Lenham)

WO Lyn Fuller

Robin Bellion
(Betteshanger)

Carol Morton
(Lenham)

12 - 19

Peter Carey
(Thanet)

Peter Carey
(Thanet)

7 - 20

Sian howe
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

Sian howe
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

26 - 11

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

Sian howe
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

18 - 3

John sadler
(Ashford Town)

Sian howe
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

30 - 13

John Keesing
(Hythe)

Michael Fisher
(Canterbury)

19 - 26

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

23 - 17

Keith Gates
(Hythe)

Michael Skinner
(Lenham)

11 - 25

Keith Gates
(Hythe)

David Carman
(St. Lawrence)

21 - 14

David Potter
(Hythe)

David Carman
(St. Lawrence)

16 - 19

Linda McRitchie
(Broadstairs & St. Peters)

Linda McRitchie
(Broadstairs & St. Peters)

16 - 23

John sadler
(Ashford Town)

Linda McRitchie
(Broadstairs & St. Peters)

BYE

John sadler
(Ashford Town)

BYE

John sadler
(Ashford Town)

23 - 18

Colin Strouts
(Canterbury)

Colin Strouts
(Canterbury)

BYE