National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mens Champion of Champions

Berkshire / Middlesex

Preliminary Round
Play by 2nd Jun 2019
Round 1
Play by 16th Jun 2019
Round 2
Play by 30th Jun 2019
Round 3
Play by 14th Jul 2019
Round 4
Play by 28th Jul 2019
Round 5
Play by 11th Aug 2019

David Watts
(Didcot)

BYE

David Watts
(Didcot)

21 - 20

Scott Edwards
(Abingdon)

David Watts
(Didcot)

14 - 21

Andrew Knapper
(Tilehurst)

Andrew Knapper
(Tilehurst)

21 - 16

Ryan Buckett
(Suttons)

Andrew Knapper
(Tilehurst)

17 - 21

David Pitt
(Masonian)

David Pitt
(Masonian)

21 - 17

Nick Edwards
(Bounds Green)

Scott Edwards
(Abingdon)

BYE

Paul Cooper
(Shrivenham)

BYE

Paul Cooper
(Shrivenham)

3 - 21

Andrew Knapper
(Tilehurst)

Andrew Knapper
(Tilehurst)

BYE

Gordon Ballantyne
(Thatcham)

WO David Hancock

David Hancock
(Tilehurst)

David Hancock
(Tilehurst)

15 - 21

Michael Blizzard
(Thatcham)

Michael Blizzard
(Thatcham)

18 - 21

Ryan Buckett
(Suttons)

Michael Blizzard
(Thatcham)

BYE

Ryan Buckett
(Suttons)

WO Ryan Buckett

David French
(Maiden Erlegh)

Ryan Buckett
(Suttons)

21 - 17

Adrian Chipper
(Wokingham)

Adrian Chipper
(Wokingham)

BYE

Darren Holder
(Reading)

BYE

Darren Holder
(Reading)

21 - 3

Peter Hawkins
(Bracknell)

Darren Holder
(Reading)

8 - 21

Tim Eales
(Maidenhead Town)

Tim Eales
(Maidenhead Town)

15 - 21

David Pitt
(Masonian)

Peter Hawkins
(Bracknell)

21 - 12

David Horton
(Great Hollands)

Tim Eales
(Maidenhead Town)

BYE

Tim Eales
(Maidenhead Town)

21 - 10

Tony Scott
(Windsor & Eton)

Tony Scott
(Windsor & Eton)

BYE

Bill Widdowfield
(Winnington)

WO Ashley Tanner

Ashley Tanner
(Ashford)

Ashley Tanner
(Ashford)

21 - 11

Peter Judge
(Strawberry Hill)

Ashley Tanner
(Ashford)

12 - 21

David Pitt
(Masonian)

Peter Judge
(Strawberry Hill)

BYE

Dave Perry
(Staines)

BYE

Dave Perry
(Staines)

14 - 21

David Pitt
(Masonian)

David Pitt
(Masonian)

BYE

Phil Sutcliffe
(Brentham)

BYE

Phil Sutcliffe
(Brentham)

WO Phil Sutcliffe

Richard Roberts
(Ealing Conservative)

Phil Sutcliffe
(Brentham)

5 - 21

Chris Ryan
(West Ealing)

Chris Ryan
(West Ealing)

14 - 21

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

15 - 21

Nick Edwards
(Bounds Green)

Richard Roberts
(Ealing Conservative)

BYE

Chris Ryan
(West Ealing)

BYE

Chris Ryan
(West Ealing)

21 - 9

Chris Harris
(Ladygate)

Chris Harris
(Ladygate)

21 - 13

Cliff Short
(Northwood)

David Powell
(West Harrow)

BYE

David Powell
(West Harrow)

10 - 21

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

21 - 18

Magan Kanjia
(Harrow)

Richard Merritt
(Harefield Hospital)

16 - 21

Attilio Ciampini
(Uxbridge)

David Clements
(Hayes)

BYE

David Clements
(Hayes)

19 - 21

Magan Kanjia
(Harrow)

Dougie Reeves
(Woodcock Park)

9 - 21

Magan Kanjia
(Harrow)

Glen Adams
(Hendon)

21 - 18

Duncan Burbidge
(North London)

Glen Adams
(Hendon)

15 - 21

Tom Mayhew
(Paddington)

Tom Mayhew
(Paddington)

3 - 21

Nick Edwards
(Bounds Green)

Nick Edwards
(Bounds Green)

21 - 13

Perry Cook
(Poplar)

Tom Mayhew
(Paddington)

BYE

Ken Pheasant
(Holtwhites)

15 - 21

Nick Edwards
(Bounds Green)

Nick Edwards
(Bounds Green)

21 - 18

Mark Catchpole
(Bush Hill Park)

Mark Catchpole
(Bush Hill Park)

BYE

Nicholas Waker
(Edmonton Sports Club)

BYE

Nicholas Waker
(Edmonton Sports Club)

19 - 21

David Caesar
(Grovelands)

David Caesar
(Grovelands)

WO Perry Cook

Perry Cook
(Poplar)

David Caesar
(Grovelands)

BYE

Mr Dunkley
(Poplar)

21 - 14

Kevin Liffen
(North Greenwich)

Mr Dunkley
(Poplar)

11 - 21

Perry Cook
(Poplar)

Perry Cook
(Poplar)

WO Perry Cook

Michael Coulson
(Poplar)