National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mens Champion of Champions

Buckinghamshire / Oxfordshire

Preliminary Round
Play by 2nd Jun 2019
Round 1
Play by 16th Jun 2019
Round 2
Play by 30th Jun 2019
Round 3
Play by 14th Jul 2019
Round 4
Play by 28th Jul 2019
Round 5
Play by 11th Aug 2019

Ben Butlin
(Bradwell)

BYE

Ben Butlin
(Bradwell)

12 - 21

Ken Pymm
(Stony Stratford)

Ken Pymm
(Stony Stratford)

6 - 21

Malc Drage
(Bletchley Town)

Malc Drage
(Bletchley Town)

21 - 18

Barry Wilson
(Woburn Sands)

Malc Drage
(Bletchley Town)

21 - 15 [Challenger]

Keelan Higgins
(Waddesdon)

 

[Challenger]

 

Ken Pymm
(Stony Stratford)

21 - 19

Michael Evans
(Newport Pagnell)

Mike Briars
(Buckingham West End)

16 - 21

Malc Drage
(Bletchley Town)

Malc Drage
(Bletchley Town)

21 - 9

Nathan Nimmo
(Bletchley Town)

Nathan Nimmo
(Bletchley Town)

BYE

Gerry Smyth
(Bletchley Town)

BYE

Gerry Smyth
(Bletchley Town)

19 - 21

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

17 - 21

Barry Wilson
(Woburn Sands)

Adam Tysoe
(Wolverton Town)

BYE

Barry Wilson
(Woburn Sands)

BYE

Barry Wilson
(Woburn Sands)

21 - 14

Tony Hill
(Bletchley St Martins)

Colin Cook
(Olney)

WO Tony Hill

Tony Hill
(Bletchley St Martins)

Dave Lyne
(Long Crendon)

BYE

Dave Lyne
(Long Crendon)

17 - 21

Keelan Higgins
(Waddesdon)

Keelan Higgins
(Waddesdon)

21 - 13

Brian Abigail
(Hazells)

Keelan Higgins
(Waddesdon)

21 - 20

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

Keelan Higgins
(Waddesdon)

BYE

Brian Abigail
(Hazells)

BYE

Brian Abigail
(Hazells)

21 - 11

Jeff Meek
(Aston Clinton)

Jeff Meek
(Aston Clinton)

21 - 20

Peter James
(Wendover & Chiltern Hills)

John Gilbey
(Winslow)

BYE

John Gilbey
(Winslow)

12 - 21

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

21 - 20

Trevor Bateman
(Chesham)

Colin Perrottet
(Aylesbury Town)

BYE

Keith Hannam
(Bassetsbury Manor)

BYE

Keith Hannam
(Bassetsbury Manor)

7 - 21

Trevor Bateman
(Chesham)

Chris Stonell
(High Wycombe)

17 - 21

Trevor Bateman
(Chesham)

David Dickson
(Slough)

7 - 21

Tom McGuinness
(Gerrards Cross)

Tom McGuinness
(Gerrards Cross)

WO Tom McGuinness

Ray Newman
(Denham)

Tom McGuinness
(Gerrards Cross)

19 - 21

Michael Gomme
(Gerrards Cross)

Michael Gomme
(Gerrards Cross)

19 - 21

John McGuinness
(Gerrards Cross)

John McGuinness
(Gerrards Cross)

[Challenger]

howard watts
(Headington)

Ray Newman
(Denham)

BYE

Martin Marriott
(Burnham)

BYE

Martin Marriott
(Burnham)

6 - 21

Michael Gomme
(Gerrards Cross)

Michael Gomme
(Gerrards Cross)

BYE

John McGuinness
(Gerrards Cross)

BYE

John McGuinness
(Gerrards Cross)

21 - 3

Mark Stringer
(Richings Park)

John McGuinness
(Gerrards Cross)

21 - 15

M Newton
(Iver Heath)

Mark Stringer
(Richings Park)

BYE

Mike Alderton
(Chalfont St Giles)

BYE

Mike Alderton
(Chalfont St Giles)

9 - 21

M Newton
(Iver Heath)

M Newton
(Iver Heath)

BYE

Sam Watts
(Watlington)

BYE

Sam Watts
(Watlington)

18 - 21

Stuart Richens
(Carterton)

Stuart Richens
(Carterton)

11 - 21

howard watts
(Headington)

howard watts
(Headington)

21 - 10

Andrew McIntyre
(West Witney)

Stuart Richens
(Carterton)

BYE

howard watts
(Headington)

BYE

howard watts
(Headington)

21 - 12

Keith Mobley
(South Oxford)

Keith Mobley
(South Oxford)

BYE

Ted Eley
(Adderbury)

BYE

Ted Eley
(Adderbury)

WO Andy Crawley

Andy Crawley
(Oxford City & County)

Andy Crawley
(Oxford City & County)

6 - 21

Andrew McIntyre
(West Witney)

Andy Crawley
(Oxford City & County)

21 - 18

Paul Sharman
(Carterton)

Andrew McIntyre
(West Witney)

BYE

Andrew McIntyre
(West Witney)

21 - 18

Nigel Galletly
(Banbury Central Bowling Club)

Nigel Galletly
(Banbury Central Bowling Club)

BYE