National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mens Champion of Champions

Hampshire / Isle of Wight

Preliminary Round
Play by 2nd Jun 2019
Round 1
Play by 16th Jun 2019
Round 2
Play by 30th Jun 2019
Round 3
Play by 14th Jul 2019
Round 4
Play by 28th Jul 2019
Round 5
Play by 11th Aug 2019

Christopher Cranham
(Cove)

21 - 2

David Fox
(Liphook)

Christopher Cranham
(Cove)

21 - 1

John Wadlow
(Alton)

Christopher Cranham
(Cove)

18 - 21

Dave Elliott
(Whitchurch)

Dave Elliott
(Whitchurch)

10 - 21

Leo May
(Headley)

Leo May
(Headley)

21 - 15

Simon Filippi
(Star & Crescent)

Leo May
(Headley)

21 - 12

Lee Croad
(Ringwood)

John Wadlow
(Alton)

21 - 18

Ben Levy
(Yateley)

Peter Read
(Kingsclere)

BYE

Peter Read
(Kingsclere)

5 - 21

Dave Elliott
(Whitchurch)

Phil Mitton
(Fleet United)

19 - 21

Dave Elliott
(Whitchurch)

Leo May
(Headley)

21 - 5

Richard Thorpe
(Pyestock)

Leo May
(Headley)

21 - 18

Sean Lassman
(Oakley)

Leo May
(Headley)

21 - 13

RICHARD HOLDEN
(Alton Social)

Sean Lassman
(Oakley)

BYE

Anthony Gepp
(Hook)

8 - 21

Andrew Blight
(Aldershot Underwood)

Andrew Blight
(Aldershot Underwood)

16 - 21

RICHARD HOLDEN
(Alton Social)

Michael Andrews
(Farnborough)

11 - 21

RICHARD HOLDEN
(Alton Social)

Danny Smith
(Southsea Waverley)

BYE

Danny Smith
(Southsea Waverley)

17 - 21

Simon Filippi
(Star & Crescent)

Simon Filippi
(Star & Crescent)

21 - 20

Andy Chadwick
(Priory)

Simon Filippi
(Star & Crescent)

21 - 5

Billy Mccubbin
(Southsea Waverley)

Simon Filippi
(Star & Crescent)

BYE

Andy Chadwick
(Priory)

BYE

Andy Chadwick
(Priory)

21 - 9

Roy Carter
(College Park)

Roy Carter
(College Park)

BYE

David Brookes
(Pembroke Gardens)

21 - 14

Andy McKain
(Milton Park)

David Brookes
(Pembroke Gardens)

21 - 20

Martin Ellis
(Lee-On-The-Solent)

David Brookes
(Pembroke Gardens)

20 - 21

Billy Mccubbin
(Southsea Waverley)

Martin Ellis
(Lee-On-The-Solent)

BYE

Charlie Read
(Crofton)

20 - 21

Billy Mccubbin
(Southsea Waverley)

Billy Mccubbin
(Southsea Waverley)

21 - 9

Peter Robinson
(Leigh Park)

Charlie Bailey
(Fareham)

WO Peter Robinson

Peter Robinson
(Leigh Park)

Neil Bunter
(Forton)

22 - 20

Andrew Sherwen
(Gosport)

Neil Bunter
(Forton)

23 - 6

Robert Docker
(Cowplain)

Neil Bunter
(Forton)

21 - 14

Martin Bown
(Littleton)

Neil Bunter
(Forton)

20 - 21

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Gree)

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Gree)

16 - 21

Lee Croad
(Ringwood)

Robert Docker
(Cowplain)

21 - 10

Barry Stafford
(Rowner)

Martyn Wise
(Atherley)

16 - 22

Martin Bown
(Littleton)

Martin Bown
(Littleton)

WO Martin Bown

Stuart Rowney
(Eastleigh Rail)

Stuart Rowney
(Eastleigh Rail)

BYE

Alan Forrest
(Fleming Park)

15 - 21

Brian Barber
(Banister Park)

Brian Barber
(Banister Park)

17 - 21

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Gree)

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Gree)

21 - 18

David Blogg
(Sports Centre, Southampton)

Dan King
(Kings Park)

18 - 21

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Gree)

David Blogg
(Sports Centre, Southampton)

BYE

David Blogg
(Sports Centre, Southampton)

21 - 8

Alan Taylor
(New Milton)

Alan Taylor
(New Milton)

BYE

Peter Knight
(Fordingbridge)

BYE

Peter Knight
(Fordingbridge)

20 - 21

Lee Croad
(Ringwood)

Lee Croad
(Ringwood)

21 - 13

Chris Daniels
(Boscombe Cliff)

Lee Croad
(Ringwood)

21 - 18

Martin Butchers
(Plessey Radar)

Lee Croad
(Ringwood)

BYE

Barry Coates
(Swanmore)

WO Chris Daniels

Chris Daniels
(Boscombe Cliff)

Chris Daniels
(Boscombe Cliff)

WO Chris Daniels

Stephen Hockham
(Southbourne)

Stephen Hockham
(Southbourne)

BYE

John Milmoe
(Ventnor)

3 - 21

Bob Mortlock
(Sandown)

Bob Mortlock
(Sandown)

15 - 21

JOHN CREWS
(Plessey Radar)

JOHN CREWS
(Plessey Radar)

13 - 21

Martin Butchers
(Plessey Radar)

JOHN CREWS
(Plessey Radar)

21 - 7

Jack Liddiard
(Bembridge)

Brian Knowles
(Cowes Medina)

21 - 19

JACK BERRY
(Shanklin)

Brian Knowles
(Cowes Medina)

16 - 21

Martin Butchers
(Plessey Radar)

John Carrett
(Ryde Marina)

11 - 21

Martin Butchers
(Plessey Radar)