National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Family Pairs

Area 7: Hereford / Gloucester / Worcester / Oxford / Warwick / Leicester

Preliminary Round
Play by 14th May 2019
Round 1
Play by 28th May 2019
Round 2
Play by 11th Jun 2019
Round 3
Play by 25th Jun 2019
Round 4
Play by 9th Jul 2019
Round 5
Play by 23rd Jul 2019

Tom Renshaw
(Blaby)

BYE

Tom Renshaw
(Blaby)

3 - 24

Tom May
(Countesthorpe)

Tom May
(Countesthorpe)

19 - 18

Jonathan Lynch
(Blaby)

Tom May
(Countesthorpe)

28 - 18

CALVIN WELLS
(Rugby)

Tom May
(Countesthorpe)

10 - 17

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

19 - 14

Tom Holmes
(Ledbury)

Tom May
(Countesthorpe)

19 - 18

David Simpson
(New Lount)

bruce acock
(Market Overton)

BYE

bruce acock
(Market Overton)

0 - 1

Jonathan Lynch
(Blaby)

Jonathan Lynch
(Blaby)

23 - 20

Tom Alcock
(Shepshed Town)

Peter Dymond
(Grange)

BYE

Peter Dymond
(Grange)

13 - 25

Tom Millership
(Rugby)

Tom Millership
(Rugby)

10 - 28

CALVIN WELLS
(Rugby)

Tom Millership
(Rugby)

BYE

Keith mason
(Rugby)

BYE

Keith mason
(Rugby)

15 - 23

CALVIN WELLS
(Rugby)

CALVIN WELLS
(Rugby)

BYE

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

BYE

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

16 - 14

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

20 - 14

Steve Smith
(Nuneaton)

Martin Hammond
(Three Spires (Coventry))

14 - 21

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

Keith Hornsby
(Three Spires (Coventry))

6 - 21

Russ Merrett
(Avenue (Coventry))

Steve Smith
(Nuneaton)

19 - 18

Steve merrett
(Avenue (Coventry))

Steve Smith
(Nuneaton)

20 - 12

Trevor Manning
(Nuneaton)

Trevor Manning
(Nuneaton)

20 - 17

Graham Ashby
(Nuneaton)

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

35 - 7

David Rushby
(Little Compton)

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

19 - 16

Phil Green
(Norgren)

Mark Smith
(Avenue (Leamington))

20 - 16

Daniel Box
(Little Compton)

Phil Green
(Norgren)

31 - 4

Jacqui Ashley
(Warwick Boat Club)

Daniel Box
(Little Compton)

BYE

Daniel Box
(Little Compton)

19 - 18

Robert Townsend
(Kineton)

Nicholas Walker
(Avenue (Leamington))

WO Robert Townsend

Robert Townsend
(Kineton)

Shaun Morley
(Charlbury)

BYE

Shaun Morley
(Charlbury)

9 - 31

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

24 - 13

Raymond Gaskins
(Headington)

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

25 - 1

Lee Williamson
(Cheltenham)

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

21 - 22

Tom Holmes
(Ledbury)

Will Campion
(Banbury Central Bowling Club)

BYE

Will Soden
(Watlington)

BYE

Will Soden
(Watlington)

6 - 22

Raymond Gaskins
(Headington)

Raymond Gaskins
(Headington)

24 - 5

Gordon Walker
(Carterton)

Nathan Kitchen
(Cheltenham)

BYE

Nathan Kitchen
(Cheltenham)

14 - 21

Lee Williamson
(Cheltenham)

Lee Williamson
(Cheltenham)

16 - 12

Anthony Barker
(Cotswold)

Lee Williamson
(Cheltenham)

BYE

Jon Horrill
(Barnwood)

BYE

Jon Horrill
(Barnwood)

WO Anthony Barker

Anthony Barker
(Cotswold)

Anthony Barker
(Cotswold)

BYE

Karen Crowcombe
(Cam Mills)

23 - 15

Dorothy Bennett
(Cam Mills)

Karen Crowcombe
(Cam Mills)

WO Karen Crowcombe

Ian Curtis
(Olveston)

Karen Crowcombe
(Cam Mills)

3 - 24

Tom Holmes
(Ledbury)

Tom Holmes
(Ledbury)

18 - 6

Jack Pullin
(Bredon)

Glen Wintle
(Bristol St Andrews)

6 - 26

Ian Curtis
(Olveston)

Mark Atkins
(Ledbury)

BYE

Mark Atkins
(Ledbury)

13 - 24

Tom Holmes
(Ledbury)

Tom Holmes
(Ledbury)

WO Tom Holmes

John Woakes
(Aston Ingham)

Martin Leedham
(Vines Park)

BYE

Martin Leedham
(Vines Park)

16 - 29

Jack Pullin
(Bredon)

Jack Pullin
(Bredon)

27 - 16

Allan Griffiths
(St. Dunstans)

Andy cook
(Worcester)

WO Jack Pullin

Jack Pullin
(Bredon)

Wayne White
(Chester Road)

16 - 26

Allan Griffiths
(St. Dunstans)

Allan Griffiths
(St. Dunstans)

21 - 19

Grant Burgess
(Chester Road)

Keith Weaver
(Gilt Edge)

14 - 19

Grant Burgess
(Chester Road)