National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Womens Champion of Champions

Area 1: Bedfordshire / Hertfordshire

Preliminary Round
Play by 19th May 2019
Round 1
Play by 2nd Jun 2019
Round 2
Play by 16th Jun 2019
Round 3
Play by 30th Jun 2019
Round 4
Play by 14th Jul 2019
Round 5
Play by 28th Jul 2019

Debbie Roe
(Stotfold)

BYE

Debbie Roe
(Stotfold)

21 - 7

Sylvia Roberts
(Flitwick)

Debbie Roe
(Stotfold)

18 - 21

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

WO Janice Brooks

Jenny Dowers
(Dunstable Town)

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

21 - 4

Becky Maynard
(Harpenden)

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

18 - 21

Pat Hilson
(Harpenden)

Sylvia Roberts
(Flitwick)

BYE

Maureen Gisby
(Potton)

BYE

Maureen Gisby
(Potton)

7 - 21

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

Janice Brooks
(Barton Le Clay)

BYE

Judith Cook
(Maulden)

BYE

Judith Cook
(Maulden)

7 - 21

Jenny Dowers
(Dunstable Town)

Jenny Dowers
(Dunstable Town)

21 - 10

Jackie Bryant
(Potton)

Jenny Dowers
(Dunstable Town)

BYE

Janet Thomas
(Shefford)

BYE

Janet Thomas
(Shefford)

15 - 21

Jackie Bryant
(Potton)

Jackie Bryant
(Potton)

BYE

Barbara Carter
(Wilstead)

BYE

Barbara Carter
(Wilstead)

10 - 21

Robyn Hall
(Eaton Socon Ladies)

Robyn Hall
(Eaton Socon Ladies)

20 - 21

Pauline Bright
(Barton Le Clay)

Pauline Bright
(Barton Le Clay)

7 - 21

Becky Maynard
(Harpenden)

Robyn Hall
(Eaton Socon Ladies)

21 - 8

Margaret Booth
(Linslade)

Mary Northfield
(Biggleswade Town)

BYE

Mary Northfield
(Biggleswade Town)

11 - 21

Pauline Bright
(Barton Le Clay)

Pauline Bright
(Barton Le Clay)

BYE

Mavis Hendry
(Bushey)

21 - 14

Rosemary Biggs
(Kings Langley)

Mavis Hendry
(Bushey)

21 - 12

Aileen Stevenson
(Bishops Stortford)

Mavis Hendry
(Bushey)

14 - 21

Becky Maynard
(Harpenden)

Aileen Stevenson
(Bishops Stortford)

BYE

Becky Maynard
(Harpenden)

21 - 16

Liz Edwards
(Shire Park)

Becky Maynard
(Harpenden)

WO Becky Maynard

DAPHNE PRATT
(Sele Farm)

DAPHNE PRATT
(Sele Farm)

BYE

Lyn Boniface
(Tring)

BYE

Lyn Boniface
(Tring)

WO Marian Toynton

Marian Toynton
(Hertford)

Marian Toynton
(Hertford)

WO Pat Hilson

Pat Hilson
(Harpenden)

Pat Hilson
(Harpenden)

21 - 7

Jill Grose
(Ware)

Pat Hilson
(Harpenden)

21 - 12

Rachel Tremlett
(Royston)

Marian Toynton
(Hertford)

BYE

Pat Hilson
(Harpenden)

BYE

Pat Hilson
(Harpenden)

21 - 13

Helen McMillan
(Herts)

Helen McMillan
(Herts)

WO Helen McMillan

Jan Chatman
(Whitethorn)

Rhianna Russell
(Welwyn & District)

BYE

Rhianna Russell
(Welwyn & District)

WO Rhianna Russell

Sue Moodey
(Stevenage Town)

Rhianna Russell
(Welwyn & District)

15 - 21

Jill Grose
(Ware)

Sue Moodey
(Stevenage Town)

BYE

Jill Grose
(Ware)

BYE

Jill Grose
(Ware)

21 - 20

Joan Welch
(Riverain)

Joan Welch
(Riverain)

BYE

Megan Mackinnon
(Baldock Town)

BYE

Megan Mackinnon
(Baldock Town)

21 - 3

Dinah Geere
(Buntingford)

Megan Mackinnon
(Baldock Town)

5 - 21

Rachel Tremlett
(Royston)

Rachel Tremlett
(Royston)

21 - 8

Alison Hall
(Hatfield)

Dinah Geere
(Buntingford)

WO Dinah Geere

Jill Jordan
(Oak Hill)

Chris Ryan
(Northaw & Cuffley)

BYE

Chris Ryan
(Northaw & Cuffley)

WO Rachel Tremlett

Rachel Tremlett
(Royston)

Rachel Tremlett
(Royston)

BYE

Alison Hall
(Hatfield)

BYE

Alison Hall
(Hatfield)

21 - 10

Lois Hall
(Herts)

Alison Hall
(Hatfield)

21 - 10

Wendy Butt
(Hertford Castle)

Lois Hall
(Herts)

BYE

Carole Dunn
(Berkhamsted)

WO Devon Cooper

Devon Cooper
(Baldock Town)

Devon Cooper
(Baldock Town)

WO Wendy Butt

Wendy Butt
(Hertford Castle)

Wendy Butt
(Hertford Castle)

BYE