National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Fours

Area 7: Derbyshire / Leicestershire / Lincolnshire / Nottinghamshire

Preliminary Round
Play by 13th May 2019
Round 1
Play by 27th May 2019
Round 2
Play by 10th Jun 2019
Round 3
Play by 24th Jun 2019
Round 4
Play by 8th Jul 2019
Round 5
Play by 22nd Jul 2019

Kath Rothera
(Wymeswold)

BYE

Kath Rothera
(Wymeswold)

WO Jonathan Lynch

Jonathan Lynch
(Blaby)

Jonathan Lynch
(Blaby)

16 - 20

David Harris
(Coalville Town)

David Harris
(Coalville Town)

16 - 21

Alistair Hollis
(New Lount)

Alistair Hollis
(New Lount)

15 - 28

Joseph Dawson
(Kingscroft)

Joseph Dawson
(Kingscroft)

18 - 22

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

Jonathan Lynch
(Blaby)

BYE

Bob Kenney
(Knighton Victoria)

BYE

Bob Kenney
(Knighton Victoria)

15 - 29

David Harris
(Coalville Town)

David Harris
(Coalville Town)

21 - 9

Steve Charlesworth
(Leicester Club)

Ken Frost
(Leicester Club)

BYE

Ken Frost
(Leicester Club)

15 - 22

Eric peat
(Thringstone)

Eric peat
(Thringstone)

9 - 21

Alistair Hollis
(New Lount)

Eric peat
(Thringstone)

BYE

Alistair Hollis
(New Lount)

BYE

Alistair Hollis
(New Lount)

25 - 8

Richard Smith
(Birstall)

Richard Smith
(Birstall)

BYE

Ronald Forster
(Loughborough Pheonix)

BYE

Ronald Forster
(Loughborough Pheonix)

WO Adam Hirons

Adam Hirons
(New Lount)

Adam Hirons
(New Lount)

WO Joseph Dawson

Joseph Dawson
(Kingscroft)

Joseph Dawson
(Kingscroft)

22 - 4

John Hurstj
(Birstall)

Adam Hirons
(New Lount)

BYE

Joseph Dawson
(Kingscroft)

BYE

Joseph Dawson
(Kingscroft)

24 - 16

Dean Harrison
(Blaby)

Dean Harrison
(Blaby)

BYE

Rhys Taylor
(Shepshed Town)

BYE

Rhys Taylor
(Shepshed Town)

18 - 15

Vince Duddy
(Knighton Victoria)

Rhys Taylor
(Shepshed Town)

13 - 26

John Hurstj
(Birstall)

Vince Duddy
(Knighton Victoria)

BYE

Graham Merry
(Narborough)

BYE

Graham Merry
(Narborough)

13 - 22

John Hurstj
(Birstall)

John Hurstj
(Birstall)

BYE

Ron Jacklin
(Kibworth)

BYE

Ron Jacklin
(Kibworth)

17 - 15

Patricia Tams
(Market Bosworth)

Ron Jacklin
(Kibworth)

23 - 19

Andy Smith
(Shepshed Town)

Ron Jacklin
(Kibworth)

10 - 22

David Baird
(Cavaliers)

David Baird
(Cavaliers)

11 - 24

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

Patricia Tams
(Market Bosworth)

BYE

Andy Smith
(Shepshed Town)

BYE

Andy Smith
(Shepshed Town)

18 - 16

Shelley Brennan
(Derby West End)

Shelley Brennan
(Derby West End)

BYE

Arron Brownley
(Church Warsop)

BYE

Arron Brownley
(Church Warsop)

25 - 4

Steven bailey
(Langwith Junction)

Arron Brownley
(Church Warsop)

12 - 23

David Baird
(Cavaliers)

Steven bailey
(Langwith Junction)

BYE

Ben Ottley
(Ransomes Newark)

BYE

Ben Ottley
(Ransomes Newark)

7 - 24

David Baird
(Cavaliers)

David Baird
(Cavaliers)

BYE

Irvine Powdrill
(East Leake)

BYE

Irvine Powdrill
(East Leake)

22 - 20

Frank Wallis
(Cavaliers)

Irvine Powdrill
(East Leake)

WO Irvine Powdrill

Chris Hanslip
(Blossom Way)

Irvine Powdrill
(East Leake)

11 - 20

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

Frank Wallis
(Cavaliers)

BYE

Chris Hanslip
(Blossom Way)

BYE

Chris Hanslip
(Blossom Way)

19 - 15

David Cullum
(Cleethorpes)

David Cullum
(Cleethorpes)

BYE

Mary Johnson
(Horncastle)

BYE

Mary Johnson
(Horncastle)

17 - 23

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

19 - 22

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

Scott Dunham
(Carters Park Holbeach)

BYE

Tracy philpott
(Spalding Town)

BYE

Tracy philpott
(Spalding Town)

15 - 19

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

Martin Spencer
(Royal Mail Cart)

BYE