National Events Portal

National Competitions Matches & Results 2019

2019 Mixed Fours

Area 13: Kent

Preliminary Round
Play by 13th May 2019
Round 1
Play by 27th May 2019
Round 2
Play by 10th Jun 2019
Round 3
Play by 24th Jun 2019
Round 4
Play by 8th Jul 2019
Round 5
Play by 22nd Jul 2019

Marion johnson
(Bromley)

17 - 18

Keith Bailey
(Eltham)

Keith Bailey
(Eltham)

WO Bob Cumming

Bob Cumming
(Bellingham)

Bob Cumming
(Bellingham)

20 - 16

Amy Cheeseman
(Bromley)

Bob Cumming
(Bellingham)

15 - 16

Richard Cook
(Horton Kirby)

Richard Cook
(Horton Kirby)

5 - 24

Donna Burnham
(Gravesend)

Donna Burnham
(Gravesend)

18 - 17

Tony Cogle
(Borough Green)

Bob Cumming
(Bellingham)

BYE

gloria stockwell
(Bromley)

0 - 1

Paul Gallagher
(Orpington)

Paul Gallagher
(Orpington)

2 - 25

Amy Cheeseman
(Bromley)

Amy Cheeseman
(Bromley)

BYE

MARK GARRARD
(Sidcup)

BYE

MARK GARRARD
(Sidcup)

23 - 16

Darren Willis
(Blackheath & Greenwich)

MARK GARRARD
(Sidcup)

7 - 22

Richard Cook
(Horton Kirby)

Darren Willis
(Blackheath & Greenwich)

BYE

bruce woodington
(Empire)

BYE

bruce woodington
(Empire)

15 - 19

Richard Cook
(Horton Kirby)

Richard Cook
(Horton Kirby)

BYE

Michael Aldridge
(Horton Kirby)

BYE

Michael Aldridge
(Horton Kirby)

WO Michael Aldridge

Lorraine Paramor
(Northfleet)

Michael Aldridge
(Horton Kirby)

16 - 20

Donna Burnham
(Gravesend)

Donna Burnham
(Gravesend)

23 - 8

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Lorraine Paramor
(Northfleet)

BYE

Alan Money
(Horton Kirby)

BYE

Alan Money
(Horton Kirby)

7 - 24

Donna Burnham
(Gravesend)

Donna Burnham
(Gravesend)

BYE

Kathleen Harkness
(Peninsular)

BYE

Kathleen Harkness
(Peninsular)

14 - 20

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

23 - 3

Tom Ragan
(Borough Green)

Paul Barnicott
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Ray Foreman
(Cranbrook)

BYE

Ray Foreman
(Cranbrook)

13 - 16

Tom Ragan
(Borough Green)

Tom Ragan
(Borough Green)

BYE

Tony Cogle
(Borough Green)

BYE

Tony Cogle
(Borough Green)

31 - 6

Nigel Seager
(Queenborough)

Tony Cogle
(Borough Green)

17 - 16

Josh Pounds
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Tony Cogle
(Borough Green)

22 - 17

Marie Fitzgerald
(Chatham)

Tony Cogle
(Borough Green)

21 - 10

Carol Morton
(Lenham)

Nigel Seager
(Queenborough)

BYE

Josh Pounds
(U.K. Paper (Sittingbourne))

BYE

Josh Pounds
(U.K. Paper (Sittingbourne))

18 - 17

Imogen Jenner
(Milton Regis)

Imogen Jenner
(Milton Regis)

21 - 7

Nick Bowden
(U.K. Paper (Sittingbourne))

Jennifer Eldridge
(Borstal)

BYE

Jennifer Eldridge
(Borstal)

12 - 25

Brian Chalklin
(Tonbridge)

Brian Chalklin
(Tonbridge)

20 - 22

Marie Fitzgerald
(Chatham)

Brian Chalklin
(Tonbridge)

BYE

Marie Fitzgerald
(Chatham)

BYE

Marie Fitzgerald
(Chatham)

31 - 17

Tony Flood
(Borstal)

Tony Flood
(Borstal)

BYE

Robin Bellion
(Betteshanger)

WO R. Couchman

R. Couchman
(Lenham)

R. Couchman
(Lenham)

17 - 22

Peter Carey
(Thanet)

Peter Carey
(Thanet)

19 - 27

Carol Morton
(Lenham)

Carol Morton
(Lenham)

19 - 18

Alan Morton
(Lenham)

Ian larkin
(Ashford (Kent) Rail)

9 - 18

Peter Carey
(Thanet)

Carol Morton
(Lenham)

BYE

Carol Morton
(Lenham)

WO Carol Morton

Roger Herridge
(Lyminge)

Roger Herridge
(Lyminge)

BYE

Darren Ellis
(Canterbury)

BYE

Darren Ellis
(Canterbury)

19 - 27

Alan Morton
(Lenham)

Alan Morton
(Lenham)

24 - 19

Gordon Charlton
(Sandwich)

Malcolm Nicholson
(Canterbury)

9 - 26

Alan Morton
(Lenham)

Gordon Charlton
(Sandwich)

22 - 13

David Potter
(Hythe)

Gordon Charlton
(Sandwich)

25 - 15

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

Bob Scott
(Gateway (Formerly Buckland Mil)

24 - 12

David Carman
(St. Lawrence)